Czyżby czujnik temperatury?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

W3reWolf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr lis 16, 2005 21:13
Lokalizacja: Bytów
Kontakt:

Czyżby czujnik temperatury?

Post autor: W3reWolf » czw gru 15, 2005 23:11

Witam

Mam problem ze wskaźnikiem temperatury cieczy. Problem przedstawia się następująco: Termostat został wymieniony, firma Vernet. Dzięki temu dolny wąż idący od chłodnicy jest zimny. Tak więc termostat raczej powinien być dobry, ale wskaźnik jedynie trochę poprawił się na wskazania temperatury, niby chce działać, niby nie. Teraz pytanie czy rozwalony jest czujnik, czy coś innego? Jeśli to czujnik, to który to: ten co jest w głowicy, czy ten co jest w wężu co idzie do chłodnicy.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw gru 15, 2005 23:18

jak na postoju wskaźnik dochodzi pod 100 stopni i włącza sie wentylator to raczej jest ok. Jeśli podczas jazdy silnik się schładza to termostat nie jest sprawny. Nienajlepszą firmę wybrałeś. Zrobiłem już raz ten błąd. Użyj opcji szukaj, wiekszość ludzi poleca Wahlery


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

problem

Post autor: dominik7 » czw gru 15, 2005 23:18

jesli caly czas dolny waz jest zimny to termostat jest do dupy.Jesli tak jest to wymien na inny bo zagotujesz silnik i pojdzie ci uszczelka pod glowica.ale jesli jest goracy po nagrzaniu to jest dobrze.

[ Dodano: Czw Gru 15, 2005 22:44 ]
ja mam vernet i jak na razie nie jest zly.3ma temp.na trasie ale otwiera sie ponad polowa(ok.92-95 stopni)-no chyba ze mi sie wskaznik popsul.Ogolnie najlepszy bylby pewnie wahler ale nie mialem tej informacji gdy go qpowalem(termostat).



Awatar użytkownika
MrSalieri
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 833
Rejestracja: wt gru 28, 2004 18:06
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: MrSalieri » czw gru 15, 2005 23:18

Diagnostyka na VAGu powinna wyjasnic problem. Kolega z pracy mail to samo. Wczoraj pjechal na diagnostyke wymienili mu czujnik temperatury wskaznik zaczol dzialac i skonczyly sie problemy z zapalaniem na zimnym silniku.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=45061]Moj Mk3[/url]
[img]http://img233.imageshack.us/img233/9594/golf1tot51om6.jpg[/img]

W3reWolf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr lis 16, 2005 21:13
Lokalizacja: Bytów
Kontakt:

Post autor: W3reWolf » pt gru 16, 2005 20:42

No to zapytam się tak: Po jakim czasie wskazówka dochodzi do 90 w temperaturze zewnętrznej ok 0 st C przy spokojnej jeździe?

Tak przy okazji: Mam dziwna sytuację z wycieraczką tylną. Jak ją włączam to odrazu spryskiwacz również daje płyn na szybę? Obojętnie jak delikatnie nacisnę na dźwignię. Wg tego co wyczytałem to powinna włączyć się wycieczarka tylko, a jak nacisnę mocniej do przodu to powinien zadziałac spryskiwacz. A więc czy to normalne, czy jednak nie działa coś prawidłowo?



Awatar użytkownika
GRIsha
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: pn maja 09, 2005 09:48
Lokalizacja: IłaVWa
Kontakt:

Post autor: GRIsha » sob gru 17, 2005 00:37

Z tymi wycieraczkami - działanie spryskiwacza zależy od czasu przytrzymania wajchy, a nie mocy :grin: Poza tym, jeżeli płyn masz odpowienio w przwodach, to będzie niemal od razu pompował. U siebie muszę chwilę potrzymać, zanim dojdzie płyn, a szkoda, bo przydałoby się od zaraz.
Pozdro :pub:



W3reWolf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr lis 16, 2005 21:13
Lokalizacja: Bytów
Kontakt:

Post autor: W3reWolf » sob gru 17, 2005 14:49

GRIsha pisze:Z tymi wycieraczkami - działanie spryskiwacza zależy od czasu przytrzymania wajchy, a nie mocy :grin: Poza tym, jeżeli płyn masz odpowienio w przwodach, to będzie niemal od razu pompował. U siebie muszę chwilę potrzymać, zanim dojdzie płyn, a szkoda, bo przydałoby się od zaraz.
Pozdro :pub:
No dobra, tylko chodzi mi oto, że nie moge włączyć samej wycieraczki, od razu zadziała również spryskiwacz. A więc, czy to normalne?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob gru 17, 2005 17:38

popychasz raz: włącza się spryskiwacz i wycieraczka, jeśli popchniesz króciótko to spryskiwacz nie zdąży się włączyć a wycieraczka wykona pełny cykl
Popychasz dwa razy: włączy się tryb przerywanej pracy wycieraczki, bez spryskiwania


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
GRIsha
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: pn maja 09, 2005 09:48
Lokalizacja: IłaVWa
Kontakt:

Post autor: GRIsha » sob gru 17, 2005 18:05

Paweł Marek pisze:popychasz raz: włącza się spryskiwacz i wycieraczka, jeśli popchniesz króciótko to spryskiwacz nie zdąży się włączyć a wycieraczka wykona pełny cykl
Popychasz dwa razy: włączy się tryb przerywanej pracy wycieraczki, bez spryskiwania

Chyba odwrotnie :hełm:
Popychasz raz (krótko): włącza się tryb przerywany bez sprzyskiwacza
Popychasz krótko 2x - jednokrotny przebieg
Jeżeli trochę dłużej przytrzymasz przy pierwszym naciśnięciu - włączy się spryskiwacz, a po puszczeniu wycieraczka chodzi jeszcze 4 sek

pozdro :pub:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob gru 17, 2005 18:07

chyba racja, po co ja tego Golfa żonce oddałem, chyba żeby zapomnieć. Bije sie w pierś


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 296 gości