Problem ze ssaniem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pawelek_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: śr sie 03, 2005 07:47
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: pawelek_ » pn lut 09, 2009 08:18




Piter navi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: pt paź 10, 2008 21:44
Lokalizacja: VW-wa

Post autor: Piter navi » pn lut 09, 2009 08:29

Dzięki :bigok: przy okazji macie jakiś patent na odkręcenie tych 2 śrubek, które trzymają ten siłownik przy gaźniku :chytry: nby taka pierdółka, ale żaden ampul już ich nie rusza, ktoś przedemną załatwił te śrubki na amen(w środku są praktycznie okrągłe) :(



pawelek_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: śr sie 03, 2005 07:47
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: pawelek_ » pn lut 09, 2009 13:05

wydaje mi się, że ten siłownik nie trzyma sie na śrubkach... trzeba wycisnąć taki metalowy pręt. (ale może sie mylę)



Awatar użytkownika
Mc_Gyver
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pt mar 14, 2008 08:43
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Mc_Gyver » pn lut 09, 2009 13:29

Witam. U mnie jest podobny problem. Po rozmowie z mechanikiem obstawiam: błędnie podłączone przewody podciśnienia, uszkodzony bimetal. Jutro wstawiam auto do warsztatu. Jak będzie pozytywny wynik naprawy i nie zapomne-napisze co było przyczyną braku ssania.



Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » pn lut 09, 2009 14:16

swego czasu miałem RFa...

ciagle miałem tam ten problem z porannym uruchamianiem przy mrozach :(

jeździłem kilkukrotnie z tym do mechanika i srednio po 2 tygodniach sie rozregulowywało to ssanie :(

ja po prostu przetrzymałem okres zimy i potem było OK :)


Obrazek

Piter navi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: pt paź 10, 2008 21:44
Lokalizacja: VW-wa

Post autor: Piter navi » pn lut 09, 2009 21:02

Quatro7 pisze:swego czasu miałem RFa...

ciagle miałem tam ten problem z porannym uruchamianiem przy mrozach :(

jeździłem kilkukrotnie z tym do mechanika i srednio po 2 tygodniach sie rozregulowywało to ssanie :(

ja po prostu przetrzymałem okres zimy i potem było OK :)
Tak trzeba zrobić :jezor: wiosna tuż,tuż
skoro miałeś RFa to może udzielisz mi info na temat tych czujników na króćcu od czego jest ten szary na górze ? i obok niego jest czerwony, pod spodem czarny (wskaźnik temp.)
Czy on jest od ssania, jak go odpinam nic się nie zmienia,a chyba podczas ruszania na zimnym coś powinno się dziać? Chyba że źle myśle :chytry:
A może ten kolor był kiedyś niebieski :chytry: a po 20-latach zrobił się szary :grin: ?



Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » pn lut 09, 2009 21:08

niestety nie wiem...
w sumie to był mój pierwszy golf i mało kumaty byłem w tedy :P


Obrazek

pawelek_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: śr sie 03, 2005 07:47
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: pawelek_ » pn lut 09, 2009 21:41

dolny czujnik 'obsługuje' wskaźnik temperatury, górne wyłączają zasilanie grzałki: kolektora dolotowego i bimetalu urządzenia rozruchowego gaźnika po osiągnięciu przez płyn chłodniczy odpowiedniej temperatury (jego odłaczenie nie spowoduje nie zadziałania 'ssania', płytka przymykająca powietrze będzie tylko 'zbyt długo' zamknięta). Jest jeszcze jeden czujnik wkręcony w korpus gaźnika - załącza on wentylator chłodnicy gdy zapłon jest wyłączony a temperatura korpusu przekroczy coś koło 70 stopni celsjusza.
Ostatnio zmieniony pn lut 09, 2009 21:43 przez pawelek_, łącznie zmieniany 1 raz.



luk084
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt lut 03, 2009 22:10
Lokalizacja: krakow

Post autor: luk084 » wt lut 10, 2009 23:42

http://moto.allegro.pl/item548157461_au ... _nowy.html tu jest aukcja z tymi silownikami.



Awatar użytkownika
Mc_Gyver
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pt mar 14, 2008 08:43
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Mc_Gyver » pn lut 16, 2009 11:54

W moim przypadku problem został rozwiązany...w sumie sam sobie poradziłem dzięki wskazówkom znajomego mechanika. Pierwsze, co zrobiłem-zamieniłem miejscami przewody podciśnienia na korektorze ssania (namieszał mi na samym początku mechanik-stażysta) a później ustawiłem płytkę ssania na szczeline ok 2 mm. Póki co nie mam problemów z porannym odpalaniem na mrozach (temp. lekko poniżej zera). Jeśli coś się zmieni-dam znać. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
lukasfenix
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 648
Rejestracja: sob sie 04, 2007 19:14
Lokalizacja: Poznań

Post autor: lukasfenix » pn lut 16, 2009 13:18

Ja również rozwiązałem problem braku ssania w 2E3. Problemem nie był pull down, lecz brak podciśnienia dochodzącego do niego. problem rozwiązałem zamieniając 2 węże podciśnienia ze sobą. Jeden, do tej pory nie używany ( z racji posiadania instalacji gazowej), wykorzystałem do sterowania pull downem. Problem braku ssania wreszcie wyeliminowany. :grin:
Piter navi pisze:macie jakiś patent na odkręcenie tych 2 śrubek, które trzymają ten siłownik przy gaźniku :chytry: nby taka pierdółka, ale żaden ampul już ich nie rusza, ktoś przedemną załatwił te śrubki na amen(w środku są praktycznie okrągłe) :(
W moim przypadku sam siłownik nie jest niczym przykręcony, a jedynie dostęp do niego jest nie możliwy bez odkręcenia korpusu w którym jest bimetal i zespól sprężynek na trzpieniu odpowiedzialnych za ruch przepustnicy, a tym samym za ssanie.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 318 gości