drgania drążka zmiany biegów, bicie pedału sprzęgła

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
CriSPol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pt sty 30, 2009 09:03
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

drgania drążka zmiany biegów, bicie pedału sprzęgła

Post autor: CriSPol » sob lut 14, 2009 21:23

Witajcie

mam pewne obawy co do stanu mojego MK4.

gdy jadę na biegu czuje lekkie drgania drążka zmiany biegów.
co gorsza jak jadę z wciśniętym pedałem gazu ( różne prędkości / obroty ) to czuje dziwne bicie / drgania na pedale sprzęgła.
co ciekawe jak odpuszczę gaz a nadal mam lekko wciśnięte sprzęgło to tego drgania nie czuję.

ostatnio miałem problem z kołami które musiałem wyważyć i wymieniałem osłonę na przegubie ale jeżdżę już chwilę i nie wyczuwałem tego problemu.
przed wyważaniem kół, wymianą osłony przeguba też miałem wrażenie że coś mi wibruje na sprzęgle ale nie to takiej siły jak teraz.

co może dolegać mojemu MK4 ? :(

ehh pomóżcie

z góry dzięki za rady
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony sob lut 14, 2009 22:31 przez CriSPol, łącznie zmieniany 1 raz.


[b]CriS[/b]

woj-tek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 00:13
Lokalizacja: Wyszogród
Kontakt:

Post autor: woj-tek » sob lut 14, 2009 21:39

podejrzewam przegub. może smar wyrzuciło



Awatar użytkownika
CriSPol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pt sty 30, 2009 09:03
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

Post autor: CriSPol » sob lut 14, 2009 22:33

hmm
grde musiałbym się wczołgać pod wóz
miałem dziś wrażenie jakby coś zrobiło głośne pyk... jak parkowałem a potem w drodze powrotnej te oznaki które opisuję wyżej.
może opaska trzymająca osłonę się zerwała ?
cholera no :(


[b]CriS[/b]

Awatar użytkownika
bibi466
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 18:36
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: bibi466 » ndz lut 15, 2009 01:05

sprawdz poduszki pod silnikiem może któraś padła. A czy nie masz problemów z wrzucaniem biegów, skrzynia nie hałasuje?



Awatar użytkownika
CriSPol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pt sty 30, 2009 09:03
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

Post autor: CriSPol » ndz lut 15, 2009 01:35

z biegami raczej nie ma problemów.
chociaż mam wrażenie że czasem ciężko jedynka wchodzi.

a co do poduszek to ktoś mi mówił ze pod silnikiem mogą zbliżac się do wymiany bo jak ruszam "dynamicznie" ( czytaj z kapcia ) to czuje drgania na karoserii :| jakby esp działo a je wyłączam


[b]CriS[/b]

Awatar użytkownika
bibi466
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 18:36
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: bibi466 » ndz lut 15, 2009 02:29

Pytam o skrzynię bo czasami jak się kończy to potrafi takie wibracje powodować.rozpada się mechanizm różnicowy poczytaj sobie ten temat http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=93623. Oczywiście nie twierdzę że to akurat to ale zwróć na to uwagę



Awatar użytkownika
CriSPol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pt sty 30, 2009 09:03
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

Post autor: CriSPol » ndz lut 15, 2009 14:32

bibi466 pisze:sprawdz poduszki pod silnikiem może któraś padła. A czy nie masz problemów z wrzucaniem biegów, skrzynia nie hałasuje?
dziś miałem okazję przejechać się vw touranem 2.0 TDI 170KM
i o dziwo w nim pedał sprzęgła drgał jeszcze bardziej :O
właściciel niewzruszony :O

silnik wysokoprężny pewnie drga bardziej niż benzyna
więc pewnie to poduszki pod silnikiem
co myślicie ?

idzie je jakoś sprawdzić ?


[b]CriS[/b]

Awatar użytkownika
bibi466
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 18:36
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: bibi466 » ndz lut 15, 2009 14:50

Otwórz maskę wrzuć pierwszy bieg i poruszaj poruszaj samochodem do tylu i do przodu jak będzie się mocno poruszał to któraś poduszka siadła u mnie tak było z tym że pedał nie drżał tylko lewarek latał jak chciał



lukas87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pt lip 04, 2008 17:37

Post autor: lukas87 » ndz lut 15, 2009 16:12

wiesz co ja tez mialem taki problem... jak bylem u mechanika zdiagnozowali, ze to poduszka skrzyni...co sie okazalo po wymianie problem byl nadal odczuwalny... przy ruszaniu cos jakby "pukalo"...w koncu doszli do wniosku, ze winne jest kolo dwumasowe i sprzeglo...duzo czytalem o tym problemie i wiem, ze gdy kolo dwumasowe jest juz przy krancu swojej zywotnosci to dziwne tak jakby "wibracje" zaczynaja dzialac na caly uklad jezdny czyli po prostu bujanie karoserii...jak ruszasz normalnie (bez gumy) to slyszysz stukniecie??



Awatar użytkownika
CriSPol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pt sty 30, 2009 09:03
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

Post autor: CriSPol » ndz lut 15, 2009 21:05

bibi466 pisze:Otwórz maskę wrzuć pierwszy bieg i poruszaj poruszaj samochodem do tylu i do przodu jak będzie się mocno poruszał to któraś poduszka siadła u mnie tak było z tym że pedał nie drżał tylko lewarek latał jak chciał
sprawdziłem jak pisałeś
jedynka i bujam samochód
silnik ruszą się wyraźnie przód tył w zakresie nawet centymetra - dwóch bo trochę łukiem się przemieszcza
zauważyłem także że od strony kierowcy buja się bardziej.
lukas87 pisze:wiesz co ja tez mialem taki problem... jak bylem u mechanika zdiagnozowali, ze to poduszka skrzyni...co sie okazalo po wymianie problem byl nadal odczuwalny... przy ruszaniu cos jakby "pukalo"...w koncu doszli do wniosku, ze winne jest kolo dwumasowe i sprzeglo...duzo czytalem o tym problemie i wiem, ze gdy kolo dwumasowe jest juz przy krancu swojej zywotnosci to dziwne tak jakby "wibracje" zaczynaja dzialac na caly uklad jezdny czyli po prostu bujanie karoserii...jak ruszasz normalnie (bez gumy) to slyszysz stukniecie??
jak ruszam normalnie to nic nie stuka.
na trzecim biegu jak kręcę powyżej 3tys to wyraźnie czuć jak lewarek biegów buja się przód tył.
hmm sprawdzałem szukałem, konsultowałem i myślę że w 1.6 16v azd benzyna nie ma koła dwumas :P
Ostatnio zmieniony ndz lut 15, 2009 21:31 przez CriSPol, łącznie zmieniany 1 raz.


[b]CriS[/b]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 322 gości