problem z ABS -em

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Polak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: sob maja 03, 2008 10:36

problem z ABS -em

Post autor: Polak » pt lut 13, 2009 22:14

Witam.Troszku posypało na polku i u mnie w autku pojawiły sie problem z hamulcami.A więc przed chwilą jechałem z górki za samochodem i był ubity śnieg i cały czas jechałem na absie i słyszałem hrobotanie charakaterystyczne ąż nagle abs przestał działac i koło dostały poslizgu i mało brakło i bym uderzył przedemną honde więc zaciągnołem ręczny i panowie musieli mnie wypychac :blush: Co to sie mogło stac?? Nie świeci się kontrolka abs ani że mam mało płynu w układzie hamulcowym ?? Czy to normalne że przy hamowaniu abs pedał hamulca schodzi bardzo nisko prawie do podłogi ?? Teraz abs raz działa a raz nie sprawdzałem na ośnieżonym placu a jak naciskam pedał to słychac jakby jakieś powietrze uciekało
Ostatnio zmieniony pt lut 13, 2009 22:30 przez Polak, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pt lut 13, 2009 22:47

Polak pisze:Czy to normalne że przy hamowaniu abs pedał hamulca schodzi bardzo nisko prawie do podłogi ??
to nie jest normalne :bajer:
Polak pisze:jak naciskam pedał to słychac jakby jakieś powietrze uciekało
na postoju to normalne
ogólnie pare pytan ?
czy zawsze ten pedał hamulca schodzi tak nisko przy kazdej prędkosci nawet minimalnej ???
ABS zaczyna działac dopiero od 7km/h
jak zachowuje się kontrolka ABS po załaczeniu zapłonu ?
a tu ciekawy artykuł :)
http://www.motoekspert.mojeauto.pl/cms/ ... libsetid=2
Ostatnio zmieniony sob lut 14, 2009 00:05 przez dziejo, łącznie zmieniany 1 raz.



Polak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: sob maja 03, 2008 10:36

Post autor: Polak » sob lut 14, 2009 15:20

A więc tak byłem dzisiaj u mechanika i podłączył mi pod komputer autko i żadnych błędów nie pokazało.Kontrolka abs normalnie gaśnie.Wiec dałem się mu przejechac autem by sprawdzic abs i z prędkości 10,20,30 km bez problemu się załącza abs i jest wszystko ok ale jeśli się jedzie z prędkoscią 5 km/h to abs się nie zalączy i jestem tym troszku zdziwiony bo wcześniej miałem auto bez absu.Wczoraj właśnie jechałem z góry i było oblodzone i nacisnąlem pedał na maksa jak to się powinno robic w aucie z absem i mnie dlatego obrócilo bo jechalem za wolno poprostu a nie wiedziałem że mi sie wtedy abs nie załączy.Gdybym wcześniej przeczytał twój post to bym sie do mechanika dzisiaj nie wybrał :bigok: Dzięki za rade mozna zamknąc teamt :pub:



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz lut 15, 2009 13:48

Polak pisze:.Gdybym wcześniej przeczytał twój post to bym sie do mechanika dzisiaj nie wybrał
:bigok: :bigok: :bigok:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 343 gości