problem z biciem tarcz

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

krzywus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr lut 06, 2008 15:56
Lokalizacja: Skoczów

problem z biciem tarcz

Post autor: krzywus » śr lut 11, 2009 21:35

Witam wszystkich. Juz kiedys poruszałem ten problem ale niestety nie otrzymałem jakiejs sensownej odpowiedzi. Po wymianie tarcz hamulcowych wraz z klockami (TRW) i przejechaniu ok 1tys km pojawiło sie bice tarcz (drgania na kierownicy podczas hamowania szczgolnie zauwazalne przy duzych predkosciach) dodam ze podczas wymiany tarcz wymieniona został równiez piasta lewego koła wraz z łozyskiem. w ramach gwarancji załozyłem kolejne tarcze tez tego samego producenta i sytuacja sie powtórzyła. na poczatku było dobrze po jakims czasie znowu bicie. Wymieniłem tarcze poraz trzeci tym razem innej firmy (ATE) i znów 1,5 tyś znów drGANIA PODCZAS HAMOWANIA. To juz chyba nie przypadek???? Nie mam pomysłu jak ugryźć ten temat. Bede bardzo wdzięczny za jakąs podpowiedź. Pozdrawiam!


Michał

darq12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr lut 11, 2009 21:01
Lokalizacja: Turek

Post autor: darq12 » śr lut 11, 2009 21:54

A wiesz jak dochodzi do skrzywienia tarcz??? Gdy hamujesz z dużej prędkości tarcze nagrzewają się do wysokiej temperatury. Następnie gdy wjedziesz w kałuże tarcze dostają wody i gwałtownie stygną to powoduj krzywienie tarcz. Więc nic Ci nie da wymiana wszystkich części związanych z układem hamulcowym, gdy mieszkasz na takim terenie gdzie występują kałuże lub po nich jeździsz po dłuższej podróży i gwałtownych hamowaniach. Musisz uważać na nie niby to tylko woda ale szkodzi.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Post autor: Michał_1977 » śr lut 11, 2009 22:18

Piszesz,że po 1000-cu kilometrów pojawiło się bicie,więc to co ja napiszę pewnie nie ma sensu,ale zapobiegawczo nie zaszkodzi-przed każdym montażem tarcz (nowych lub starych) trzeba idealnie wyczyścić piastę na styku z tarczą :bajer: .W przeciwnym razie wychodzą cuda-wianki :grin:



krzywus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr lut 06, 2008 15:56
Lokalizacja: Skoczów

Post autor: krzywus » śr lut 11, 2009 22:44

Jesli chodzi o sam montaz to nie jestem aż takim laikiem w temacie i tarcze były zaomtowane prawidłowo piasta wyczyszczona przesmarowana smarem grafitowym i tu nie dopatrywał bym sie błędu natomiast jesli chodzi chodzi o sam proces krzywienia tarcz na wskutek przegrzania tez rozwazałem tylko nie jest mozliwościom że dzieje sie tak juz z 3 kpl tarcz. Zaznaczam że staram sie jak najmniej hamowac oszczedzając tarcze a w naszym klimacie nie sposób nie zaliczac kałuz chyba że ktos wyjzdza autkiem tylko na niedzielna msze i jeszcze w słoneczna pogode.


Michał

Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

Post autor: Jacek75 » śr lut 11, 2009 22:59

Sprawdż stan zawieszenia przedniego - wszystko i stan tylnych hamulców, jeżeli za słabe wszystko idzie na przód i szybko niszczy. Walcze z tym samym jak znajde u mnie przyczynę dam znać. Dodatkowo u mnie drżenie pojawia się po przejechaniu ok. 100km, na zimnym samochodzie wszystko ok. Płyn hamulcowy masz świeży? jak zdejmiesz koło i pokręcisz to masz bicie?


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

krzywus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr lut 06, 2008 15:56
Lokalizacja: Skoczów

Post autor: krzywus » pt lut 13, 2009 16:55

Ciekawe spostrzeżenie . Zawiecha raczej jest w porządku nie słychac żadnego klupania natomiast jesli chodzi o tylne hamulce to nie sprawdzałem reczny łapie tylko jedno koło. Czyzby to miało jakis wpływ? Jesli chodzi o płyn hamulcowy to nie wymieniałem ale nie sądze zeby to miało jakies powiązanie z wykrzywianiem tarcz.


Michał

memekk222
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: ndz mar 02, 2008 17:51
Lokalizacja: częstochowa
Kontakt:

Post autor: memekk222 » pt lut 13, 2009 17:38

pisałes ze masz jedna piaste nowa moze ta piasta jest niedokładnie obrobiona lub ta druga jest krzywa lub zle wyczyszczona.wcale to nie musi byc wina tarcz hamulcowych . jeden pisał ze wjedziesz w wode i sie moze skrzywic ok zgodze sie ale nie 3zestaw tarczi to firmowych.a szczegulnie po przebiegu 1000km. sprawdz dokładnie zawieszenie a szczegulnie dolne swoznie.koła czy nie biaja. proponuje zdiasc tarcze zaniesc je do zakładu ktury ma zegar tokarke niech je sprawdza .watpie ze krzywi tarcze jesli tarcze beda oki to wsadz je na piaste dokrec srubami koła i jeszcze raz sprawdz czyniema bicia na zegaze .ja mam pozakładane tanie tarcze wentylowane czasami tez cisne dosc ostro nic ni sie nie krzywi a tez przejezdzam przez wode



Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

Post autor: Jacek75 » pt lut 13, 2009 17:46

Stary płyn może dawać różne objawy na pedale i hamowaniu również drżenia ale nie gnie tarcz :)


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

hanys
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: sob lut 24, 2007 01:08
Lokalizacja: Oss(Holandia)
Kontakt:

Post autor: hanys » sob lut 14, 2009 00:50

Nie wiem dokładnie jak jest w golfie ale nie są zaciski pozapiekane albo jak to się nazywa??Jest tam taki ruchomy element który jak sie zapiecze to powoduje ze klocki nie puszczają do końca i powodują straszne grzanie tarcz.Płyn nie sadze żeby miał jakieś znaczenie ale juz jakies problemy na tylniej osi mogą stwarzac cuda wianki,najlepiej zrobic kompletnie wsio w hamplach tzn wymienic wsio co nawala i wtedy wszystko wiadomo. :bajer:


PS http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=217624 w tym temacie napisalem o co mi chodzi bo tez ma tam problem tylko z hałasowaniem jednej tarczy ale przyczyna moze byc ta sama tylko u ciebie w gorszym stadium :chytry:
Ostatnio zmieniony sob lut 14, 2009 01:19 przez hanys, łącznie zmieniany 1 raz.



krzywus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr lut 06, 2008 15:56
Lokalizacja: Skoczów

Post autor: krzywus » sob lut 14, 2009 11:14

Niesądze żeby to był problem tarcia klocków o tarcze poniewaz auto na luzie nie ma zadnych oporów toczenia a poza tym tłoczki zaciski były przed montazem klocków dobrze wyczyszczone i przesmarowane. Jedyne co mi przychodzi na mysl to faktycznie skutecznośc tylnich hamulców. Ale to by chyba wyszło by na przegladzie a tam nic nie wykryli.


Michał

Mirek39m
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: pt lip 25, 2008 08:15
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Post autor: Mirek39m » sob lut 14, 2009 11:24

a z kąd wiesz że są krzywe sprawdzałeś na przyżądzie?


Mirek

Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

Post autor: Jacek75 » ndz lut 15, 2009 00:08

jeżeli był przegląd to jaki stan stabilizatora i sworzni? zawieszenie ma wpływ na szybsze uszkadzanie hamulców. Ostatnie co bym sprawdził to maglownica. Ale zaraz co widzę kolega smarował piastę przed założeniem tarczy smarem grafitowym? A nie łaska miedzianym lub w samochodach z ABS zamiast miedzi uzywa sie np. ATE Plastilube.
Ostatnio zmieniony ndz lut 15, 2009 12:08 przez Jacek75, łącznie zmieniany 1 raz.


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

krzywus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr lut 06, 2008 15:56
Lokalizacja: Skoczów

Post autor: krzywus » ndz lut 15, 2009 15:20

widze że kolega ma jakies sensowne uwagi. czy sworznie i stabilizatory są dobre trudno powiedziec na oko wyglądaja dobrze i jak juz wczesniej pisałem nie słychac zadnych dźwieków z zawieszenia na nierównośsciach natomiast ma taka dziwna przypadłośc a mianowicie lekki luz na kierownicy szególnie objawia sie to na skręconych kołach wykluczyłbym maglownice poniewaz ją wymieniłem na nową wraz z drążkami. sam nie wiem skąd ten luz?Pytanie: moze to byc z okolic półosi napędowej? krzyzaki kolumny racze wporządku.


Michał

Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

Post autor: J.B.S. » ndz lut 15, 2009 16:29

Nie mogę zrozumieć co ma stan zawieszenia do bicia tarczy hamulcowej.
Ja sprawdził bym bicie tarczy hamulcowej na samochodzie, a potem bicie piasty.
A nie postanowiłeś kolego po wymianie tarcz sprawdzić od razu jak te hamulce działają
dając im w palnik z dużej prędkosci bo może to je zabija.
Poza tym warto by było sprawdzić działanie tylnych hebli tak dla pewnosci.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 489 gości