Problem z odpaleniem VR6

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » pt lut 13, 2009 22:45

ABS nie ma nic do tego, immo jak odepniesz i podepniesz to nic mu się nie stanie. A może nie podpiąłeś masy od immo.



Awatar użytkownika
struna
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 22:02
Lokalizacja: Stockholm
Auto: MultivanT4,vw golf I,Audi A4 B7 tfsi,
Kontakt:

Post autor: struna » sob lut 14, 2009 00:25

jak TAZ pisze ze CI pomoze to odpisz mniej bedzie gdybania
kluczyk i stacyjka to nie wszystko ale nic to powinien przynajmniej chciec zapalic a skoro dzialal a nie dziala wiec czegos gdzies nie podpieles i tyle


maly jest fajny,ale duzy moze wiecej

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » sob lut 14, 2009 01:23

W razie gdybyś jednak potrzebował za DARMO pomocy jutro w godzinach od 13 do 18 to dzwoń 698209188.



automaniak1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pt sty 23, 2009 13:29
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: automaniak1 » sob lut 14, 2009 10:29

ale ja nawet nie wiem czy on immo ma, prawdopodobnie brak jeżeli to osobna częśc wchcodząca w skład instalacji chyba żę to ta czarna prostokątna puszka pod tylną kanapą. Mnie się wydaje że to moduł komfortu chyba że się mylę ale bez tego centralny nie pracuje i to jest podpięte.Cały czas się zastanawiam czy przypadkiem nie został przełożony tylko silnik z wiązką a ECU zostało od starego silnika i aby nim mogło sterowac przewody w kości ECU zostały poprzestawiane .Według schematu na pin 9 kompa dochodzi prąd po stacyjce czer/nieb a u mnie ten kabel jest jednak po stacyjce ale na pinie 18, na pinie 6 powinna wychodzic masa do R12 załączająca przekażnik 167 a on się załącza jak podam masę na pin 3,piny są poprzestawiane i tak to w pasku chulało a tu nie chce gdzieś coś jest nie tak chyba będzie trzeba prześwietlic na nowo wiązke silnika .Jakby ktośmiał schemat wiązki silnika i ecu AAA z 91 roku gdyż ja mam ale Mottronik M 2.7 ->93 :bigok: :helm:



Awatar użytkownika
struna
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 22:02
Lokalizacja: Stockholm
Auto: MultivanT4,vw golf I,Audi A4 B7 tfsi,
Kontakt:

Post autor: struna » sob lut 14, 2009 11:08

zadzwon jak ci chlopak chce doradzic bedzie napewno szybciej


maly jest fajny,ale duzy moze wiecej

Awatar użytkownika
vwslawek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: czw sie 23, 2007 23:32
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: vwslawek » czw lut 26, 2009 22:01

automaniak1, jak TAZ, chce ci pomoc to wal do niego a nie sam bedziesz sie bawil tak jak ja z moim vr'em tez mam brak iskry i pompa paliwowa nie chodzi tyle ze ja mam objawy bez swapu :grin:


Mój nygus:
http://www.youtube.com/watch?v=3UyvHYt8 ... ure=colike
My Black Bitch ----->>: viewtopic.php?f=87&t=471613" onclick="window.open(this.href);return false;

automaniak1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pt sty 23, 2009 13:29
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: automaniak1 » śr mar 11, 2009 18:23

dzięki panowie za zainteresowanie moim problemem .Był TAZ u mnie sprawdziliśmy parę rzeczy i tu również dzięki dla TAZA za pomoc. Problem tkwi w tym,że silnik był zmieniany u poprzedniego właściciela zaś sterownik został od starego .Po ułożeniu pinów w kości do sterownika doszedłem iż jest to Motronik M2.7 z okresu 05.91-09.91 a nie mam do niego schematu instalacji.Będę jeszcze próbował podmienic sterownik na drugi identyczny bo może wina cała jest w nim,choc nie wiem do końca bo przecież w pasku do samego końca wszystko hulało. Jakby ktoś taki schemat posiadał to proszę o podesłanie mi go i z góry dzięki.

[ Dodano: 20 Cze 2010 12:37 ]
Dzięki wszystkim za pomoc,temat zamykam, przyczyną awarii było uszkodzenie ECU. Po wymianie autko śmiga aż miło.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 325 gości