O swapie Pierburga 2E2 na WEBERA z Fiata 125p + ankieta :)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Ile razy gaznik w VW doprowadzil Cie do rozstroju nerwowego :) ??

Czas głosowania minął ndz cze 11, 2006 00:27

ani razu
7
37%
1-5 razy
7
37%
6-10 razy
0
Brak głosów
stracilem rachube :)
3
16%
nawet nie chce mi sie nad tym zastanawiac :)
2
11%
 
Liczba głosów: 19

bandyta mk1love
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: wt sty 20, 2009 21:59
Lokalizacja: Sanok/ Trepcza/ Katowice

Post autor: bandyta mk1love » pt lut 06, 2009 00:27

dar3k, to jest właśnie elektrozawór odcinający paliwo gdy gasisz go , żeby nie powstawały samozapłony,więc teoretycznie bardzo sprytne urządzonko.

Jeśli koniecznie chcesz się go pozbyć to można tu CHYBA wkręcić jakąś dysze albo po prostu zaślepić.

Jeśli coś nie tak to mnie poprawcie.

:bigok:


Moja ,, gitarka " na sprzedaż - sprawdź !

Polecam i pozdrawiam wszystkich ! - Maciek (bandyta)

MiSzOn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 554
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:29
Lokalizacja: Kraków/Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Post autor: MiSzOn » pt lut 06, 2009 00:31

A żeby się go nie pozbywać, to wystarczy chyba do niego podłączyć +12 V po zapłonie żeby był cały czas otwarty jak silnik działa. Jak gasimy silnik, napięcie znika i zawór się zamyka. O ile wszystko jest sprawne. Taki zawór jest nawet w pierburg'u, ale w wersji 2E3



dar3k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: śr lis 14, 2007 20:36
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: dar3k » pt lut 06, 2009 01:00

ok dzięki za odpowiedzi, czyli moze go niebyć ale jak jest to też dobrze :bigok:

jak już zainstaluje gaźniczek, poszukam napięcia do niego i bedzie cykał :grin:



bandyta mk1love
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: wt sty 20, 2009 21:59
Lokalizacja: Sanok/ Trepcza/ Katowice

Post autor: bandyta mk1love » śr lut 11, 2009 23:45

Witam ponownie Panowie!

Dziś dostałem w końcu kolektor ssący z jakiejś starej audi 80 :D
jutro postaram się załatwić jakiś materiał na kryzę i jakieś "coś" żeby powiększyć kanały ssące w kolektorze i do tego jakiś papierek do szlifowania:D i może gdzieś z wieczora uda mi się przetestować troszkę webera :D

Panowie ponawiam prośbę o podanie informacji nt. jak tuningować webera, byłbym wdzięczny :grin:


Moja ,, gitarka " na sprzedaż - sprawdź !

Polecam i pozdrawiam wszystkich ! - Maciek (bandyta)

Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fifel » czw lut 12, 2009 12:42

Ja tez dolaczam sie w prosbie o opis modyfikacji webera bo stronka fiata nie dziala.

A co do samego swapu to gazniczek juz jest.... 34 DCHD 16 od duzego fiaciora, doprowadzony do idealnego stanu, polerka na lustro zarowno w srodku jak i troche na zewnatrz :D przedmuchane wszystkie dysze, powymieniane uszczelki, jeszcze tylko plywak wyreguluje i bedzie ok:)
Wczoraj zakupilem plaskownik aluminiowy o wymiarach 100x10x150 mm za kosmiczna kwote 7,71 pln :P dolot poki co zostanie chyba oryginalny bo nie mam kasy na jakies inne fanaberie, no i pozostaje wykonac polaczenie linki gazu i dorobic linke ssania...

Jak dobrze pojdzie to przed weekendem postaram sie zlozyc wszystko do kupy :)

A jeszcze mam takie pytanie co do tego webera.... czy na pokrywe plywaka zaklada sie cos jeszcze, na te szpilki nad dyszami? Bo na niektorych zdjeciach widze ze webery zakonczone sa takim czyms, z taka jakby elipsa nad dyszami do zamontowania dolotu.... a ja mam po prostu plaska powierzchnie i 2 dziury...
wyglada od gory jak ten tylko ze ma jeszcze 4 szpilki na gorze

http://allegro.pl/item553988316_gaznik_ ... _fiat.html



MaRo1705
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 486
Rejestracja: pt wrz 07, 2007 23:20
Lokalizacja: Szczedrzyk k/Opola
Kontakt:

Post autor: MaRo1705 » czw lut 12, 2009 19:59

Ja juz Zrobilem kryze z ssaniem znaczy sie na silniczek regulacji wysokosci swiatel.
Obrazek z tymze jak widac trochu za maly kawalek , ale na styk dam duza podkladke i dociagnie lewa strone juz mam wszystko przygotowane , no poza dolotem ale zrobie tez kryze pod dolot z pnki.

Ale mam maly problem tzn Gdzie podlaczyc podcisnienia i jakie zaslepic ma ktos moze jakis obrazek gaznik mam 34S2C12


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=186922][img]http://images42.fotosik.pl/168/5045874243d5bdca.jpg[/img][/url]

dar3k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: śr lis 14, 2007 20:36
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: dar3k » czw lut 12, 2009 20:12

widze że swapy idą do przodu :pub:

tylko ja stoje w miejscu,ponawiam więc prośbe o zakup i wysyłke tego aluminium. pod gaźnik moze ktoś?? nie za free oczywiście


fifel mogłbyś wrzucić zdjęcia po polerce? bo chyba tej porady ze fiata sie nie doczekamy, a nie wiem dokładnie jak i co dokładnie spolerować w gaźniczku żeby elegancko było

MaRo1705 co do zaślepiania w gaźniku,wygrzebałem gdzies z tematu : Obrazek

i tak zaślepiamy 2 i 4, łączymy 1 i 3 ,
Ostatnio zmieniony czw lut 12, 2009 20:29 przez dar3k, łącznie zmieniany 1 raz.



marianek59tm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr gru 10, 2008 01:07
Lokalizacja: Borek Wielkopolski

Post autor: marianek59tm » czw lut 12, 2009 21:05

czy ja też mogę prosić o fotoporade mariusz19860822@o2.pl :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer:



MaRo1705
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 486
Rejestracja: pt wrz 07, 2007 23:20
Lokalizacja: Szczedrzyk k/Opola
Kontakt:

Post autor: MaRo1705 » pt lut 13, 2009 08:03

dar3k, Dzieki... A co do aluminium to z tym jest troche problem


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=186922][img]http://images42.fotosik.pl/168/5045874243d5bdca.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fifel » pt lut 13, 2009 16:02

No i stalo sie :D

Wczoraj przez 8h siedzialem w garazu i kombinowalem jak by tu wykonac swap. A to patrzylem ja sie pierdka okreca, a to cos innego...
Sama kryze rzezbilem ze 3h wiercac i wiercac a potem szlifujac :D no masakryczna robota.... i ogolnie wczorajsze prace stanely na etapie odpalenia na "golo" :P
Dzisiaj zabralem sie za robienie prowizorycznej linki gazu i dolotu bo poki co jestem u rodzicow i nie mam z czego zrobic tego tak jak trzeba.
Linke gazu wykombinowalem z jakichs blaszek i czesci zawiasow meblowych :D ale dziala ;)
Gorzej z dolotem.... nie mialem pojecia jak zamontowac oryginalny dolot na weberze.... docinalem jakies puszki, cuda i nic :/
Z pomoca przyszla pusta butelka po mr muscle do szyb :D (na lezaco), butelke przypialem do gaznika trytytkami i przykleilem tasma zbrojona ;) nastepnie rura od spluczki.... takie kolanko oczywiscie polaczone z butelka za pomoca tasmy.... rura prowadzi w miejsce gdzie monowstryski maja filt powietrza... moj tez tam ma filtr powietrza oryginalny, ale lezacy jakby na glowie tak ze od niego oryginalna rura idzie w okolice grilla gdzie ladnie zasysa powietrze (rura od kibla z filtrem oczywiscie polaczona tasma ktorej zeszlo pol rolki:P)

Test jazdy wypadl pomyslnie, poki co nic sie nie stopilo ani nie odpadlo (przewod paliwowy jest z rurki do cieplej wody :helm: )

Jak bede mial chwilke to wrzuce foto ale.... don't try this at home:D
Ostatnio zmieniony pt lut 13, 2009 16:36 przez fifel, łącznie zmieniany 1 raz.



dar3k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: śr lis 14, 2007 20:36
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: dar3k » pt lut 13, 2009 17:43

fifel gratuluje pomysłowosci :bigok: czekam na foto bo nie dowierzam że sie tak da.... :grin: i jedna sprawa ssanie jakoś rozwiązałes? czy narazie bez?



Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fifel » pt lut 13, 2009 18:09

dar3k pisze:fifel gratuluje pomysłowosci :bigok: czekam na foto bo nie dowierzam że sie tak da.... :grin: i jedna sprawa ssanie jakoś rozwiązałes? czy narazie bez?
Foty beda ale juz sie zrobilo troche ciemno i nie wiem czy dzisiaj jeszcze cykne :P
A ssania jeszcze nie ma wiec proces odpalania chwile trwa :D ale od biedy jezdzi.... najwyzej wezme jakas linke nawet od roweru na tymczasowe ssanie... docelowo jest w planach linka z diesla :)
A co do materialu na kryze to byc moze bede w tej firmie w ktorej kupilem plaskowinik bo musze jeszcze jakis dolot z prawdziwego zdarzenia zlozyc... ale to jak oporam sie z linka od gazu - jak bede tam jechal to dam znac i moge Ci wtedy kupic i wyslac :bigok:



dar3k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: śr lis 14, 2007 20:36
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: dar3k » pt lut 13, 2009 18:59

no byłbym wdzięczny :pub: a co do linki od gazu pomyśl o końcówce z poloneza zgraną jakoś z linką golfa, a ogólnie to gdzieś w temacie było pare rozwiązań....., najlepszy patent wydaje mi sie z czymś takim

też znalezione w temacie:

Obrazek

najprostsze i chyba najbardziej funkcjonalne i niezawodne



Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fifel » pt lut 13, 2009 19:22

Ja chce to zrobic profi na mechanizmie z fiata bravy z polksiezycem :D tylko problem polega na tym ze zakonczenie mojej linki to taki pret dlugi (mam automatyczna skrzynie), w przy gazniku mam koncowke z fiata oryginalna w ktorej tez jest pret... i te 2 prety skrecilem ze soba takimi zlaczkami i smiga :)
A co do kryzy to tak jak mowie dam znac kiedy i czy bede sie wybieral ;)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 390 gości