Mulate ABU

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

yacuus18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr lut 11, 2009 22:06
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Mulate ABU

Post autor: yacuus18 » śr lut 11, 2009 22:21

siema jestem nowy na forum, mam problem moj golfino cos umiera... cos klupie w silniku niewiem czy to popychacze i nie umi wkrecic sie na obroty max to 5 tys, wogole nie ma buta wiem ze to nie sportowe auto ale jak jechalem 1.4 lepiej sie krecilo przebieg to 180 tys silnik 1.6 ABU... pomocy!!



DamianS.
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 18:22
Lokalizacja: okolice Wielunia
Kontakt:

Post autor: DamianS. » śr lut 11, 2009 22:35

sprawdz przewody, moj ostatnio chodzil tak jakby jednego gara nie mial, wymienilem palec i kopulke + przewody i tez nie dalo sie jechac max 90km/h



yacuus18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr lut 11, 2009 22:06
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Post autor: yacuus18 » śr lut 11, 2009 22:39

wymienione bylo... masakra... cza szukac nowego auta chyba...



mobil01
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 298
Rejestracja: wt maja 03, 2005 11:59
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: mobil01 » śr lut 11, 2009 22:43

Kolego mamy ten sam problem też mam ABU.
Oto rady co możesz poczynić ze swoim autem.
Więc.

- chcesz mieć trochu więcej mocy przy przyśpieszaniu?? włóż stożkowy filtr powietrza wystarczy ten za około 30 zł z allegro :helm: sam to włożyłem i szczerze mówiąc pomogło znacznie. (polecam)
- nie bierz się za wycinanie katalizatora bo to fikcja (najwyżej możesz go przeczyścić ciśnieniowo i tyle) - w katalizatorze masz sondę lambda
- założysz z tyłu większą rurkę?? nic to nie da... no może jakieś minimalne przyrosty bo w sumie zawsze to coś może pomóc.
- silnik się tłucze :) chcesz to mogę ci nagrać jak mój chodzi to nie poznasz czy to benzyna czy deasel :green_fuck: - Nie przejmuj się tym mechanicy mi mówili że te silniki tak mają i co nie zrobisz to tak będzie dalej (sam wymieniłem hydropopychacze i oczywiście po jakimś roku tłucze się tak samo a może i bardziej bo oryginalne popychacze były pewno z lepszego tworzywa niż te co włożyłem (nie znałem się wtedy na tym)
- sprawdź sobie czy koło pasowe to co napędza pasek wspomagania nie jest krzywe (pewno jest) :D ono też daje dźwięk rozlatującego się silnika ale nie ma się co przejmować to koło w przeciwieństwie do deasla nie ma w środku gumowego łożyska, więc CI nie odleci tak więc jeśli nie masz kasy na wymianę to nie musisz się bać (no chyba że śruby Ci pościna:) - sprawdzaj za to stan paska wspomagania bo lubi się przez to szybko zużywać:)
- jak masz instalację gazową to możesz podjechać do gazownika, powiesz mu że auto słabe on ci programowo zwiększy mieszankę gazu przez co auto będzie więcej palić ale za to będzie miało ciut leprze przyśpieszenie. Napisz jeszcze jakie masz spalanie bo ja mam w granicach 12 litrów gazu :green_fuck: :helm:
- dodam jeszcze że mój ABU ma przebieg prawie 500 000 Km bez żadnej kapitalki (po porostu dbam o niego ) i jeździ więc tym mogę cię pocieszyć ;)

Jakbyś miał jeszcze jakieś pytanie do pisz na gg albo na PW, postaram się odpowiedzieć


Szacuneczek dla wszystkich auto maniaków - takich jak ja :-)

moje MK3

michal27
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: sob lis 08, 2008 22:59
Lokalizacja: turek
Kontakt:

Post autor: michal27 » czw lut 12, 2009 00:01

kolego mialem kiedys to samo w golfie 3 ABU tez byl bardzo mulowaty i okrutnie duzo palil.Powodem tego wszystkiego byla padnieta sonda lambda



yacuus18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr lut 11, 2009 22:06
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Post autor: yacuus18 » czw lut 12, 2009 14:54

hmmm no katalizatora juz niema jest strumiennica (lepsze to niz kawalek rurki) sonda jest wymieniona, silnik pali 8,5 do 9 l benzyny w miescie. niewiem czy to tyle żere ale za takie osiagi to lipa, wlasnie zastanawiam sie nad lpg ale niewiem czy to sie oplaca w sumie lepiej zeby palil 12 gazu niz 9 benzyny i tak wychodzi taniej, a wiadomo uczniowi technikum zawsze kazdy grosz sie przyda to vodke to na piwo :P



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 275 gości