[mk3]Niska temperatura silnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

djset

Post autor: djset » śr gru 14, 2005 11:52

zywotnosc wieksza przy 90C! bo olej lepiej smaruje.
gdyby tak silniki pracowaly caly czas w ruchu (nie bylo by uruchomien), tankowania bez gaszenia i bez dluzszych przestojow (tak jak autobusy w angli w latach '60 kiedy to przez 2 miesiace nie byly gaszone) to mozna by bylo takim golfem zrobic nawet i milion km bez problemu! :D



Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » czw gru 15, 2005 12:25

no oto moja historia: zakupile mwszystko termostat 29 zl, plyn chlodzacy 7 litrow 43zl, zabieram sie dzis ostro do robotty i jak sie szybko wziolem tak szybko skonczylem. do mojej pompy nei jest sie tak latwo dostac, od spodu jest zaslonieta bodajrze przez paompe wspomagania, a ja troche sie boje demontowac bo nei chce sobie unieruchomic auta. jednak to nie co 1.6 benzyna hgdzie z gkazdej strony byl latwy dostep. w nastepny7m tygodniu buyjam do mechanika i z nim bede robil

[ Dodano: Czw Gru 15, 2005 11:26 ]
ewentualnei jest to pompa cieczy chodzacej do turbiny ale ot nie wazne



djset

Post autor: djset » czw gru 15, 2005 14:24

turbina nie jest chlodzona ciecza.

[ Dodano: Czw Gru 15, 2005 13:26 ]
Kapibara pisze:plyn chlodzacy 7 litrow 43zl
i co to za plyn chlodzacy kupiles? wybacz, ale jak na 7l to bardzo tanio i wydaje mi sie ze najlepszej jakosci to on nie bedzie. a moze kupiles plyn zimowy do spryskiwaczy? :D



Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » czw gru 15, 2005 14:43

hehehe, no turbinka jest chodzona ciecza w moim silniczku a plyn to petrygo:-), trudno powiedziec o jakosci, podobno borygo jest gorsze, a poza tym nei mam kasy i tak kupowalem nie za swoje wiec musialo tak byc. ten drozszy kosztowal 55 za 7 litrow



djset

Post autor: djset » czw gru 15, 2005 14:52

nie prawda! nie moze byc chlodzona cieczą! temp turbiny czesto przekracza kilkaset stopni celsjusza, wiec w tych meijscach i w tych kanałach ciecz by sie grzała! a raczej gotowara lub od razu w pare zameiniala!
nie opowiadaj takich głupot, ok?
w jednych z ostatnich MOTORów byl test plynow chlodzacych i petrygo to... zreszta sam doczytaj. ja polecalbym DYNAGEL'a 2000, ale kazdy leje co chce.
pozdro i nei chlodz turbiny ciecza, ok?



dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

chlodzenie

Post autor: dominik7 » czw gru 15, 2005 15:09

W tym MOTORZE wyszlo ze najlepszy plyn wychodzi z...Tesco.Dynagel wcale nie byl najlepszy...Ale z drugiej strony wielkie koncerny sie wspomagaja.



Awatar użytkownika
Pabloss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 224
Rejestracja: sob lut 05, 2005 22:08
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: Pabloss » czw gru 15, 2005 15:40

termostat wymien i juz

[ Dodano: Czw Gru 15, 2005 14:43 ]
U mnie nie dochodzil do 80 st. i wymieniłem termostat. Było ok i trzymal 90 st. ale teraz dochodzi do 85 st. Cgyba oszykal mnie mechanik i nie dał mi nowego termostatu sam nie wiem. Co myslicie wymieniać jeszcze raz ???????


mam kilka części z szyberdachu do MK3. tel. 502404567

Awatar użytkownika
Pabloss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 224
Rejestracja: sob lut 05, 2005 22:08
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: Pabloss » czw gru 15, 2005 15:40

termostat wymien i juz


mam kilka części z szyberdachu do MK3. tel. 502404567

Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » czw gru 15, 2005 16:03

djset pisze:nie prawda! nie moze byc chlodzona cieczą! temp turbiny czesto przekracza kilkaset stopni celsjusza, wiec w tych meijscach i w tych kanałach ciecz by sie grzała! a raczej gotowara lub od razu w pare zameiniala!
nie opowiadaj takich głupot, ok?
w jednych z ostatnich MOTORów byl test plynow chlodzacych i petrygo to... zreszta sam doczytaj. ja polecalbym DYNAGEL'a 2000, ale kazdy leje co chce.
pozdro i nei chlodz turbiny ciecza, ok?
powinienem cie pojechac za to ze mnie obrazasz ale przeczytaj poprostu to co jest w zalaczniku i wystarczy.




a teraz kolejny problem a raczej historia, bylem u mechanika i kolo raczyl wysc i stwierdzili panowie mechanicy ze termostat jest przy bloku silnika z prawej strony. wszystkie literatury podaja zre jest na pompie wodnej. wiec gdzie jest ten termostat wkoncu?

[ Dodano: Czw Gru 15, 2005 15:08 ]
kurde nei wyslalo calego schematu gdybys jeszcze niedowierzal to moge przeslac caly. hmmmm mechanik tez powiedziel ze nie ma czego stakiego jak pompa cieczy chodzacej turbo.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony czw gru 15, 2005 16:30 przez Kapibara, łącznie zmieniany 1 raz.



hektopaskal
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: wt gru 21, 2004 15:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: hektopaskal » czw gru 15, 2005 16:15

djset: Ciecz wcale nie musi wrzec, nawet przy temperaturze np. 200*C. Wystarczy ze bedzie pod odpowiednio duzym cisnieniem.



djset

Post autor: djset » czw gru 15, 2005 19:25

hektopaskal pisze:Ciecz wcale nie musi wrzec, nawet przy temperaturze np. 200*C. Wystarczy ze bedzie pod odpowiednio duzym cisnieniem.
to policz sobie ze wzorow fizycznych pod jakim musi byc cisnieniem by np przy 200st zaczela dopiero wrzec...

[ Dodano: Czw Gru 15, 2005 18:26 ]
Kapibara pisze:powinienem cie pojechac za to ze mnie obrazasz ale przeczytaj poprostu to co jest w zalaczniku i wystarczy
to pojedz mnie, czekam...

[ Dodano: Czw Gru 15, 2005 18:27 ]
dominik7 pisze:W tym MOTORZE wyszlo ze najlepszy plyn wychodzi z...Tesco
to kup z tesco i zobacz co bedzie z nim za rok.



Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » czw gru 15, 2005 19:31

djset pisze:Kapibara napisał/a:
powinienem cie pojechac za to ze mnie obrazasz ale przeczytaj poprostu to co jest w zalaczniku i wystarczy

to pojedz mnie, czekam...
zalosne widowisko, nei mam zamiaru bo znawca nie jestem sam sie wiele razy pomylilem



dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

problem

Post autor: dominik7 » czw gru 15, 2005 20:57

djset:stary co ty taki zlosliwy jestes?Plyn z tesco produkuje organika.Fakt faktem ze kupujac markowy plyn kupujesz wartosc marki a nie plynu.Tak jest w wiekszosci przypadkow.



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » czw gru 15, 2005 22:31

Djset wyluzuj to nie K1 że masz zjeśc przeciwnika ! To jest forum i chęć pomocy innym którzy o nią proszą a nie ring.Naprawdę ludzie troszkę szacunku i wyrozumiałości dla innych.My będziemy lepsi i inni będą dla nas(może) lepsi :kwiatek: .Jednak czasami wychodzi i tak że się staramy a tu żadnej wdzięczności, takie życie :cry: . Pablos wymień ten termostat ale u pewniejszego mechanika. Kapibara termostat jest pod korpusem pompy wodnej zgadza się i jest z prawej strony ( prawidłowo) jak siedzisz za kułkiem a z lewej jak stoisz przed autem :grin:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 358 gości