Golf 2 1.3 banzyna 91 nie pali na wsztskie cylindry

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

goblins

Golf 2 1.3 banzyna 91 nie pali na wsztskie cylindry

Post autor: goblins » śr gru 14, 2005 17:07

Witam mam taki autko rok 1991 (golf 2) no i sie popsuło jak jechałem zaczoł dziwnie chodzic na poczatku chodził na 3 cylindrach zajechałem do domu na 3 (jakies 10km) no i myslałem ze to swieca zdechał jednak po wyminie swiec nie chce całkiem odpalic wziołem go na hol no i zapalil ale tez nie pali na wszystkie cylindry tylko 2 lub 3 zminilem wiec kopułke rozdzielacza no i to samo nie chodzi. Po wykreceniu swiec wyszło ze plił tylk na 1 cylinder na 3 od lewej bo była czarna swieca a pozostałe były mokre. Prosze o pomoc i sugestje co to moze byc czy to moduł od wtryskiwaczy czy wtryskiwacze czy cos z zapłonem ?? Niby kładłem swiece na silnik to wszytskie dawały iskre, ustawienei paska rozrzadu tez patrzyłem jest ok. Jak sie przekreci kluczyk to tak jak by miał palic i zaczyan gasnac.
Pozdrawia Goblins



bogus_z
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: czw lis 10, 2005 23:21
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: bogus_z » śr gru 14, 2005 17:40

nie wiem ja mam mk3 diesla. moze przewody do swiec sprawdz i posmaruj je denaturatem podobno wilgos wyciaga.



dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

problem

Post autor: dominik7 » śr gru 14, 2005 17:44

w najgorszym przypadku jesli bys przegrzal silnik to moglaby byc uszczelka pod glowica,ale jesli nie to na bank cos z przewodami cewka,zaplonem itd.



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » śr gru 14, 2005 18:03

ja bym na początek wymienił kable i ustawił zapłon


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » śr gru 14, 2005 18:17

a może na kablach nie masz iskry zdejmij kable przyłóż gdzieś do bloku niech ci ktoś pokręci rozrusznikiem i zobacz czy jest na nich iskra.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
Red Erik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr lis 16, 2005 10:56
Lokalizacja: Lubliniec
Kontakt:

Post autor: Red Erik » śr gru 14, 2005 18:23

Witam
Miałem podobny chyba problem.
Czasami chodził dobrze czasami na 2 lub 3 cylindry a czasami nie chciał zapalić tylko tak jaby się podławił i gasł.
Świece i kable miałem nówka kopułka też wydawała się nowa wymieniłem wię "palec rozdzielacz" tak to się chyba nazywa i jest jak ręką odjął
Możliwe żę tobie to samo doskwiera
Pozdrawiam


Jak się nie da jak się da

Awatar użytkownika
Janosik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: śr lut 02, 2005 01:21
Lokalizacja: Obecnie Norwegia
Kontakt:

Post autor: Janosik » śr gru 14, 2005 19:12

TUTENHAMON, on juz to sprawdzal hehe. Ale nie zaszkodzilo by ich wziasc na noc do domu i pozadnie wysuszyc. No i oczywiscie przeczyscic caly aparat wraz z palcem rozdzielacza i przejechac styki drobnym papirem sciernym
POZDRO


A-point Audi Service Amsterdam

goblins

Post autor: goblins » czw gru 15, 2005 11:12

Dzieki za info dzisiaj moze sprawdze czy pomogło wyminie ten palec rozdzielacza to moze pomoze bo swiece czysciłem grzałem nad gazem i dalej to samo suszyłem przewody na kalorywerze no i nie pomoglo a zapłon jest ustawionu ok patrzyłem.



Awatar użytkownika
zuko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 16:51
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: zuko » czw gru 15, 2005 11:44

Ja mam cos podobnego w mojej PN'ce. Tylko, ze dzieje sie to po przejechaniu okolu 100km. Silnik zaczyna pracowac na 3 gary. Raz mi sie zdarzylo, ze tak sie nie stalo ale jechalem z K-K do Katowic z predkoscia 180 km/h - kiedy normalnie jade 120 to po przejechaniu tych 100km zaczyna swirowac. Co sie dzieje?


[img]http://img241.imageshack.us/img241/9333/golfgstylein8.jpg[/img]

Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » pn sty 09, 2006 12:11

Może być, że to czujnik teafiło. jak jest zimny to jest ok, a jak się auto rozgrzewa, to czujnik dalej daje info, że auto jest zimne i idzie na ssaniu i stąd te twoje zalane świece. Jeżeli czujnik ten ma kolor niebieski to radziłbym ci go wymienić. Koszt nie jest duży , a czujnik jest bardzo ważny.


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 295 gości