Nakładki na nadkola MK3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Karcz3
Very Important Driver
Very Important Driver
Posty: 393
Rejestracja: czw maja 08, 2008 22:02
Lokalizacja: POMORSKIE
Auto: Vw caddy mk1
Silnik: 1.8
Kontakt:

Nakładki na nadkola MK3

Post autor: Karcz3 » sob lut 07, 2009 18:55

Witam Mam pytanie planuje zakupić nakladki na nadkola poniewaz mam za szerokie opony i wystaja mi poza błotniki mam nadzieje ze przez te nakładki troche poszeze te błotniki. czy musze do tych nakładek montowac nakładke na próg żeby to jakos normalnie wyglądało czy same nakładki na nadkola wystarcza i bez progów plaasikowych wmiare by jakos dało sie zamontowac no i wyglądało.


Vw golf 3 1.9tdi.-byl... vw caddy mk1 1.6d jest(rozłożony na czynniki pierwsze)-reanimacja

Awatar użytkownika
Robson83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: czw gru 25, 2008 18:09
Lokalizacja: Ropczyce

Post autor: Robson83 » sob lut 07, 2009 22:42

Ja mam założone tylko na nadkola i jest ok. Na progach nic nie mam



michal27
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: sob lis 08, 2008 22:59
Lokalizacja: turek
Kontakt:

Post autor: michal27 » sob lut 07, 2009 22:48

ja bym sie w takie rzeczy nie bawil bo mialem kiedys golfa 3 z fabrycznymi (chyba) nakladkami na blotnikach i po 2 latach uzytkowania zaczela z pod nim wychodzic rdza.,no chyba ze koniecznie chcesz zalozyc ten gadzet to radze dobrze zabezpieczyc przed korozja te miejsca przykryte tymi plastikami :grin:



Awatar użytkownika
Robson83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: czw gru 25, 2008 18:09
Lokalizacja: Ropczyce

Post autor: Robson83 » pn lut 09, 2009 14:44

Jak zakładałem te ranty u znajomego to kazałem to szczelnie na jakimś kleju osadzić aby woda się nie dostawała.
Myślę, że precyzyjnie i szczelnie zamontowane ranty chronią nadkola od uderzeń kamieni i np parkingowych obić od drzwi.
Chyba że ktoś zamontuje bez kleju to wiadomo woda i zanieczyszczenia będą się magazynować i korozja powstanie.
Ja do tego mam użyty klej do szyb



Awatar użytkownika
Karcz3
Very Important Driver
Very Important Driver
Posty: 393
Rejestracja: czw maja 08, 2008 22:02
Lokalizacja: POMORSKIE
Auto: Vw caddy mk1
Silnik: 1.8
Kontakt:

Post autor: Karcz3 » pn lut 09, 2009 21:35

Dzięki za rade chyba tez podobnie jak ty zamontuje te nakładki na klej do szyb zeby dokładnie uszczelnić.
Dzieki wielkie


Vw golf 3 1.9tdi.-byl... vw caddy mk1 1.6d jest(rozłożony na czynniki pierwsze)-reanimacja

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn lut 09, 2009 21:39

Im dokładniej uszczelnisz tym prędzej powstaną ogniska korozji (zrobisz komorę wilgotną), a o to bardzo łatwo pod nakładkami w przypadku gdy już blacha nie jest idealna. Jeśli są jakiekolwiek zaczątki rudej to za dwa lata będziesz tam miał rzeszoto.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Robson83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: czw gru 25, 2008 18:09
Lokalizacja: Ropczyce

Post autor: Robson83 » pn lut 09, 2009 22:11

Paweł Marek, A co mi powiesz na to jak ja na nowe błotniki kazałem sobie założyć te ranty plastikowe.. Stare błotniki zaczęły rdzewieć tylko w miejscach od uderzeń kamieni od koła. Osłony plastikowe nad kołami które powinny być przylegające i przykręcone do błotników były w paru miejscach pęknięte i odsłaniały dolny brzeg błotnika, który był podatny na uderzenia kamieni i odpryski. I postanowiłem zamontować ranty aby ochronić miejsca szczególnie narażone na obicia



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 416 gości