Problem z diodą zamka centralnego

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Problem z diodą zamka centralnego

Post autor: regitmc » śr gru 14, 2005 23:04

Witam! Mam ostatnio problem z diodą zamka centralnego. Chodzi mi o tą diode przy zamku w drzwiach kierowcy. Po zamknięciu centralnego powinna się zapalić i migać. Niestety ostatnio zdarza się często że dioda nie zapala się. Wszystkie drzwi są zamknięte tylko dioda nie miga. Dodam że rozebrałem tapicerkę i sprawdziłem czy niema gdzieś przerwanego przewodu i czy styki mają połączenie. Wszystko jest OK. Pytanie moje jest następujące, co może być przyczyną tego że dioda czasami nie zapala się, czy jest to związane z jakąś awarią zamka, czy zamek wówczas jest ryglowany. Może ktoś spotkał się juz z taką sytuacją i może mi w jakiś sposób pomóc. Z góry dzięki.

[ Dodano: Sro Gru 14, 2005 22:40 ]
Ostatnio spotkałem się z taką informacją że ta dioda wskazuje aktywność alarmu w samochodzie. Podobno jest to alarm wewnętrzny który ma każdy MkIV i jest zakładany przez VW-je. Po zamknięciu centralnego alarm załancza się i zostaje aktywowany przy próbie nieprawidłowego otwarcia: drzwi, pokrywy przedziału silnikowego, pokrywy bagażnika lub włączenia zapłonu. Taki tekst jest napisany w książce serwisowej. Czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć czy to jest prawda. Mam założony też osoby alarm i czy teraz mam dwa alarmy?
Ostatnio zmieniony sob gru 08, 2007 02:43 przez regitmc, łącznie zmieniany 1 raz.


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Awatar użytkownika
martines
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw sie 19, 2004 17:00
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontakt:

Post autor: martines » czw gru 15, 2005 11:41

No u mnie jest problem podobny. Raz się zapala a raz nie. Z tym alarmem to mi dałeś kolego do myślenia! Nie słyszałem nigdy nic takiego że montowany jest seryjnie w każdym VW mk4 alarm. Może dotyczyło to jakiejś wersji np. Comfortline...



Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » czw gru 15, 2005 12:01

Też nie mam pojęcia o tym alarmie, nawet niewiem jak niby miałby działać. Podobno aktywuje sie po nieprawidłowym otwarciu drzwi itp. i daje sygnał dzwiękowy 30 sekundowy. No ale niema tam żadnej syreny może za pomocą klaksonu. Nigdy mi się jeszcze nie włączył więc niewiem. Może masz racje że był montowany w bogatszych wersjach. Ja mam Basis, ale dodatków tyle że pełna opcja Comfortline i zachacza też niektórymi o Trendline. To też jest dla mnie ciekawostką.

[ Dodano: Pią Gru 16, 2005 21:32 ]
Martines a masz jakiś zamontowany dodatkowy alarm. Ten dodatkowy alarm podpięty jest pod centralny i może nie daje jakiegoś impulsu na diodę. Co myślisz o tym?

[ Dodano: Nie Sty 01, 2006 12:35 ]
Chyba rozwiązałem samodzielnie problem. Sprawdziłem wszystkie zamki w drzwiach i w jednych okazało się że zamek troche ciężej chodzi. Centralny zamykał się bez problemu tylko ten zamek ciężej chodził, a dioda nie zapalała się. Zakupiłem WD-40 i potraktowałem nim kazdy zamek. Odrazu nie było poprawy, ale po kilku manewrach zamykania i otwierania zamek lżej chodził oraz dioda zapala się za każdym razem. Widocznie któraś zapadka nie domykała się do końca i nie pobudzała czujnika. Teraz wszystko jest OK.
Poczciwy stary WD-40 znów zadziałał.


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » wt sty 17, 2006 21:46

regitmc, Świetnie. Użyj opcji pomógł i daj Sobie plusika :)



Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » wt sty 17, 2006 22:08

bodzio_j pisze:regitmc, Świetnie. Użyj opcji pomógł i daj Sobie plusika :)
Czy to jakaś aluzja z Twojej strony? Problem rozwiązałem sam i myśle że to dobra rzecz jak ktoś dojdzie do źródła problemu i sam go usunie. A jeszcze jak podzieli się informacją jak go usunąć z innymi to chyba dobrze?Pozatym nie moge dać sobie plusika za pomoc, bo nie ma takiej opcji dla zakładającego temat. A wysyłane przez innych użytkowników wiadomości na priva z prośbą: "Jeśli Ci pomogłem to naciśnij na POMÓGŁ i daj mi plusika", troche mnie śmieszą. Przecież tu nie chodzi o jakieś "plusiki"!!! Oczywiście można w ten sposób kogoś docenić, ale uważam że najważniejsze jest aby komuś pomóc bezinteresownie i w sposób rzetelny.

[ Dodano: Wto Sty 17, 2006 21:16 ]
ksionc pisze:mam takie zabezpieczenie w swoim golfiku. co prawda dioda zapala się normalnie ale od jakiegoś czasu mam możliwość przekonywać się o alarmie i jego działaniu. jak pisałem w innym poście mam problem z drzwiami. autko normalnie się zamyka i dioda mruga ale myślę że jest coś z zamkiem bo alarm sam się włącza i to nie ma reguły czasem po 1 godz czasem po 2 czasem po 5 minutach. u mnie alarm daje znać o sobie za pomocą klaksonu i awaryjnych. dobrze że z postu regitmc, dowiedziałem się że wyje 30 sek a nie kilka minut :)
No to mamy potwierdzenie, że jednak alarm jest zamontowany seryjnie tak jak pisałem wcześniej. U mnie jednak jeszcze nie miał możliwości zadziałać. Ale po objawach jakie opisałeś to wszystko się zgadza.
Trudno mi coś doradzić Ci co do Twojego problemu. Tak jak piszesz to na 99% leży on w tych drzwiach. Moje też się nie otwierały z zewnątrz za pomocą centralnego. Otwierały się tylko z wewnątrz, po pociągnięciu klamki. Zadziałałem WD-40 tak jak Ci pisałem w innym temacie.


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » wt sty 17, 2006 23:33

I tu się z Tobą zgadzam.Mam na myśli Twoje dwa ostatnie zdania. Nie uraziłeś mnie niczym i wszystko jest Ok, tylko czasem spotykam na forum właśnie ludzi typu "daj mi plusika" i to strasznie drażni mnie.
Pozdro


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » wt sty 17, 2006 23:43

Miło, że się dogadaliśmy :)



Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » śr sty 18, 2006 00:06

Forum powinno łączyć, nie dzielić. :) :pub: :)


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Awatar użytkownika
ksionc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: wt paź 04, 2005 13:45
Lokalizacja: Białystok,Bielsk Podlaski
Kontakt:

Post autor: ksionc » śr sty 18, 2006 01:39

zgadzam sie z wami! :) forum jest po to zeby zapytac, pogadac, znalezc odpowiedz a nie po to zeby przescigac sie w odpowiedziach i zarabiac plusiki. pozdro


Mody mode on in one point najn ti di aj endzajn

WitekP
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw paź 11, 2007 17:13
Lokalizacja: świętoszów

Post autor: WitekP » pt gru 07, 2007 22:14

Witam mam kłopot z alarmem mk4 wczsie naciśnięcia na guzik wpilocie do zamknięcia drzwi alarm zaczyna wyć. Czy ktoś może mi pomuc co jest grane. :goof:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 418 gości