wazne pytanie dotyczace chlodzenia

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

wazne pytanie dotyczace chlodzenia

Post autor: dominik7 » śr gru 14, 2005 21:24

mam pytanie-czy wezyka odpowietrzajacego(tego cienkiego) musi leciec plyn do zbiorniczka,czy tylko samo powietrze z odpowietrzenia???Mam samochod jak w opisie.



endriu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 14:57
Lokalizacja: bogatynia
Kontakt:

Post autor: endriu » śr gru 14, 2005 21:31

raczej sam płyn ale dopuszczalne są pęcherze powietrza a raczej nierównomierny przepływ płynu.



majkel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: pt sie 27, 2004 22:52
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: majkel » śr gru 14, 2005 21:36

ma loecieć płyn jeśli nie leci to gdzieś jest zapchane



dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

wazne pytanie dotyczace chlodzenia

Post autor: dominik7 » śr gru 14, 2005 21:46

no to mam odpowiedz dlaczego sie grzal w lato.A gdzie moze byc zapchane?O3wiscie oprocz wylotu z chlodnicy i zbiorniczka wyrownawczego.



majkel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: pt sie 27, 2004 22:52
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: majkel » czw gru 15, 2005 17:37

właśnie ten wężyk , on jest przelewowy musi być drożny, zdejmij go i przedmuchaj



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw gru 15, 2005 19:13

Płyn ma lecieć w fazie rozgrzewania, jak sie termostat otworzy strumień powinien się wyraźnie zmniejszyć lub przestać lecieć w ogóle. Chyba że w trakcie odpowietrzania to może sobie popryskiwać i bąbelkować jeszcze. Średnica otworu w króćcu przy silniku gdzie wężyk dochodzi jest tak dobrana żeby tak się działo. Nowe króćce podróby mają często ten otwór zatkany. Zawsze trzeba to sprawdzić bo inaczej z odpowietrzania nici.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

wazne pytanie dotyczace chlodzenia

Post autor: dominik7 » czw gru 15, 2005 21:14

no wlasnie...a nie lecialo.Myslalem ze leciec powinno dopiero po otworzeniu termostatu.Dzieki.jeszcze przepchne przy chlodnicy ten krociec.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw gru 15, 2005 21:30

dominik7 pisze: przy chlodnicy
ja mam nie przy chłodnicy tylko przy silniku, ale nieważne gdzie jest, ma tam być otwór drożny ok 1,5 - 2 mm srednicy


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

wazne pytanie dotyczace chlodzenia

Post autor: dominik7 » czw gru 15, 2005 21:43

a co moze byc jak nie bedzie lecialo?Najszybciej pewnie mozna sprawdzic odpalajac silnik i odlaczajac waz od zbiorniczka?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw gru 15, 2005 21:46

w zbiorniczkach starego typu tych kanciastych widać czy sie leje po odkręceniu korka, w okrągłych ściąg przewód przy zbiorniczku i do naczynia. Jak nie poleci to może świadczyć o złym odpowietrzeniu, ale wtedy też będzie sie silnik przegrzewał, chłodnica u dołu zimna, nagrzewnica zimna itd.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

wazne pytanie dotyczace chlodzenia

Post autor: dominik7 » czw gru 15, 2005 22:02

Mam kanciasty.Leciec to za bardzo nie leci,ale powietrze po nagrzaniu jest w miare cieple.Wydaje mi sie ze samochod z gazem gorzej zawsze grzeje.Przepraszam ze tak wolno odpisuje ale robie poprawki do biznes planu.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw gru 15, 2005 22:07

No wiesz. To że jest zapachany to nie dowód że masz układ zapowietrzony, tyle że jeśli będzie zatkany częściowo nie do końca do odpowietrzanie może b. długo trwać i nerwów natracisz. Ale co sie martwisz. Biznes ci ruszy i olejesz starą Dźettunię :) Tak swoja nazywałem.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

wazne pytanie dotyczace chlodzenia

Post autor: dominik7 » czw gru 15, 2005 22:34

nigdy w zyciu! jak na swoje lata to chodzi dosyc dobrze(ma 20)-ale blache ma po remoncie,silnik chyba jest oryginalny choc watpie zeby jak na ten wiek mial tylko 234 tys.A biznes plan robie na zaliczenie przedmiotu...Pan nie ma czasem vento,a nie jetty?(choc gdzie nie gdzie vw nazwal Vento Jetta III)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw gru 15, 2005 22:43

Z "pan " na forum to dajmy sobue spokój :). Mam Vento, rok temu sprzedałem ukochaną Jettunie z 84 roku. Szwagier nią dalej jeździ.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 438 gości