Jak wyjąć i nasmarować rozrusznik?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Pablitto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw lip 20, 2006 22:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Jak wyjąć i nasmarować rozrusznik?

Post autor: Pablitto » pn lut 09, 2009 15:10

Ostatnio znajomy zwrócił mi uwagę, że po odpaleniu auta rozrusznik jeszcze chwile kręci, jakoś ok. 1,5sek. Wspomniał, że warto by go wyczyścić i nasmarować. Ktoś mógłby mi łopatologicznie opisać jak się za to zabrać? W książce znalazłem porade, ale tam opisują, że trzeba wyciągać aku, wyciągać przewody od wspomagania ukł. kierowniczego.. Czy to konieczne? Nigdy nie maiłem w ręku rozrusznika - co tam należało by przesmarować i jakim smarem najlepiej?
Najlepiej jak by ktoś to w miare łopatologicznie opisał..



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » pn lut 09, 2009 15:29

Nie wiem dokłądnie jak jest w Borze, ale wydaje mi sie że jednakowo jak w reszcie VW starszego typu... Akumulator musisz wyjąć albo odpiąć bo masz na stałe podłączony +12v z akumulatora do rozrusznika, grubym przewodem... O ZWARCIE NIE TRUDNO PRZY ODKRĘCANIU...

potem 2 lub 3 śruby na około główki rozrusznika i ewentualnie podstawienie silnika od spodu, żeby nie opadł, bo do śrub rozrusznika może byc przymocowana łapa silnika do poduszki przedniej...

Jeśli wiesz jak wygląda rozrusznik i jak działa, to po wyjęciu, określenie miejsca w którym się ewentualnie zacina nie będzie kłopotem. Jednak jeśli nie wiesz za bardzo co i jak, to osobiście oddałbym taki rozrusznik do fachowca, bo zrobi jego regenerację myślę że nie więcej niż za 150 złotych i da na to jakąś rękojmie...


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
cens
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: sob paź 11, 2008 11:46
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Post autor: cens » wt lut 10, 2009 23:50

Pablitto mam pytanie. A czy podczas tej 1,5 sekundy kiedy jeszcze rozrusznik kreci słychac taki pisk? U mnie coś piszczy własnie po odpaleniu chwile i tak sie zastanawiam czy to nie rozzrusznik


I'll be back...

Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Post autor: cinek2004 » śr lut 11, 2009 00:06

Pablitto, nie wiem jaki masz silnik, ale u mnie w magicznym 1,6 rozrusznik zamocowany jest na dwie sruby - jedna od gory (dojscie jest po wyjeciu aku i podstawy akumulatora), a druga od spodu auta. Ja robilem to bez kanalu i podnosnika i dalem rade.
Jak juz wyjmiesz rozrusznik rozkrecasz, czyscisz wszystko i smarujesz. Zwroc uwage jaki jest stan szczotek, bo jak maja sie ku koncowi to warto wymienic jak masz juz wszystko rozgrzebane. Cena niewielka a spokoj na lata. Nie oddawaj do regeneracji, bo niewarto. U mnie szczotki byly ok, po samym nasmarowaniu ten dzwiek o ktorym piszesz ustal i dziala od ok 9 miesiecy.
Powodzenia w pracy!



Awatar użytkownika
Pablitto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw lip 20, 2006 22:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Pablitto » śr lut 11, 2009 11:13

cinek2004,
Motorek mam taki jak ty. Jaki smar używałeś do tego? Rozumiem że tą dolną śrubę można wykręcić od góry - piszesz że dało rade bez kanału.
Do regeneracji oddawał nie będę, brak kasy na takie zabawy, a samemu to zawsze lepiej, przynajmniej uczciwie wiem co jest grane.

cens
Jest to taki dość wysoki dźwięk, ale nie nazwał bym tego piskiem. Poproś kogoś, żeby odpalił autko, a ty stań przy silniku przy otwartej klepie. Jeżeli to rozrusznik, to dźwięk będzie dochodził jakby spod aku, tam on jest.
Ostatnio zmieniony śr lut 11, 2009 13:14 przez Pablitto, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
cylinder
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: czw gru 28, 2006 13:11

Post autor: cylinder » śr lut 11, 2009 13:22

Pablitto pisze:cens
Jest to taki dość wysoki dźwięk, ale nie nazwał bym tego piskiem. Poproś kogoś, żeby odpalił autko, a ty stań przy silniku przy otwartej klepie. Jeżeli to rozrusznik, to dźwięk będzie dochodził jakby spod aku, tam on jest.
napewno bendix nie odaje, wiec dlatego kilka sekund po odpaleniu słychac taki dziwny odgłos, mam to samo ale na zimnym silnku, przy odpalaniu rano, albo po pracy, jak sie rozgrzeje to juz nie słychac, głownie dzieje sie to w moim przypadku przy niskiej temperaturze na zewnatrz, też bede musiał rozkrecic jak sie zrobi ciepło, a dalej bedzie żęźił, proponuje rozkręcic przeczyscic i nasmarować a bedzie dobrze.



Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

Post autor: Jacek75 » śr lut 11, 2009 14:24

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... rozrusznik

szukanie nie boli :)


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

Awatar użytkownika
Pablitto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw lip 20, 2006 22:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Pablitto » śr lut 11, 2009 14:55

Szukałem, szukałem, i jakoś nie mogłem znaleźć. Punkcik za pomoc :-)



Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Post autor: cinek2004 » śr lut 11, 2009 17:27

Pablitto, znalazlem jakis towot w piwnicy i tym pociagnalem. Dolna sruba niestety od dolu, wczolgalem sie mozliwie jak najdalej i siegnalem reka.



Awatar użytkownika
Pablitto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw lip 20, 2006 22:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Pablitto » śr lut 11, 2009 17:55

Rozumiem że nie musiałeś podpierać silnika/skrzyni? Żadna śruba od rozrusznika nie trzyma ww. elementów?



Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Post autor: cinek2004 » śr lut 11, 2009 18:20

Pablitto pisze:Rozumiem że nie musiałeś podpierać silnika/skrzyni? Żadna śruba od rozrusznika nie trzyma ww. elementów?
Nie, sruby trzymaja tylko rozrusznik.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 189 gości