TPS do regulacji ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Paffcio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: pt wrz 05, 2008 14:50
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Post autor: Paffcio » czw wrz 25, 2008 07:28

krokowy się cofnął bo widziałem i slyszalem, chyba nie ma opcji zeby krokowy cofnął sie do połowy i zablokował ?


VW :)

Awatar użytkownika
kkarols16
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 168
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 14:20
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: kkarols16 » czw wrz 25, 2008 08:19

A dlaczego nie, ja bym to sprawdził



Paffcio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: pt wrz 05, 2008 14:50
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Post autor: Paffcio » czw wrz 25, 2008 12:55

mam jeszcze jeden krokowiec u siebie w garazu, dzisiaj sprobuje jeszcze raz cofnąć ten zapasowy i pzoniej ten co mam zalozony, sprawdze czy tak samo sie chowaja czy ktorys mniej

ustawie tez na calkowicie schowanym krokowcu przerwe miedzy krokowcem a trzpieniem przepustnicy a pozniej jeszcze raz wszystko od nowa

[ Dodano: 25 Wrz 2008 14:06 ]
pytanie do kolegi homsky, czy po ustawieniu i resecie ECU konieczna jest adaptacja poprzez odczekanie zanim auto sie zagrzeje do 90 stopni i włączy sie wentylator czy po kilku / kilkunastu kilometrach ECU sam sie przestawi na nowe ustawienia ?

pytam bo teraz jest zimno i ciezko jest aby wentylator sie włączył, no chyba, ze bede poomagał mu dodawaniem gazu, a chyba sie nie powinno ? tym bardziej ze czeka mnie wymiana termostatu, bo cos sie nie domyka do konca chyba...


VW :)

Awatar użytkownika
zico
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: wt lip 31, 2007 21:18
Lokalizacja: od bociana

Post autor: zico » śr lut 04, 2009 22:24

Utrudniacie sobie sprawę z tym cofaniem nastawnika :D bo wystarczy uchylić przepustnicę i nacisnąć styk biegu jałowego to sam się cofnie, przy włączonym zapłonie oczywiście.
To tak przy okazji bo mam proźbę czy mógłby mi ktoś udoistępnić serwisówkę o której mowa w tym temacie?
mój email to ociz@interia.pl



Awatar użytkownika
Amanda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: pn gru 06, 2004 13:03
Lokalizacja: Płd. wlkp
Kontakt:

Post autor: Amanda » czw lut 05, 2009 23:45

zico pisze:Utrudniacie sobie sprawę z tym cofaniem nastawnika :D bo wystarczy uchylić przepustnicę i nacisnąć styk biegu jałowego to sam się cofnie, przy włączonym zapłonie oczywiście.
Nie we wszystkich przypadkach/silnikach jest taki wyłącznik :rotfl:


był Passat B3 Variant GT 1.8/ABS 1992 + LPG/Zavoli/BingoM
jest Audi A6 C5 2.4+LPG

Awatar użytkownika
zico
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: wt lip 31, 2007 21:18
Lokalizacja: od bociana

Post autor: zico » pt lut 06, 2009 00:15

Amanda pisze:Nie we wszystkich przypadkach/silnikach jest taki wyłącznik
We wszystkich na mono wtrysku boscha.
Moja prośba już nie aktualna bo dopiero teraz zauważyłem że ten temat ma kilka stron i nie przejżałem wszystkich :D



Awatar użytkownika
Amanda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: pn gru 06, 2004 13:03
Lokalizacja: Płd. wlkp
Kontakt:

Post autor: Amanda » pt lut 06, 2009 00:45

zico pisze:We wszystkich na mono wtrysku boscha.
Możesz mnie oświecić w którym miejscu jest ten wyłącznik?


był Passat B3 Variant GT 1.8/ABS 1992 + LPG/Zavoli/BingoM
jest Audi A6 C5 2.4+LPG

Awatar użytkownika
zico
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: wt lip 31, 2007 21:18
Lokalizacja: od bociana

Post autor: zico » pt lut 06, 2009 00:49

Przeczytaj post slaawoo na drugiej stronie tego tematu.



panpietia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz lis 30, 2008 18:41
Lokalizacja: Żórawina

Post autor: panpietia » pt lut 27, 2009 22:43

Ja miałem następujący problem z TPS-em. Odkleił się lakier izolacyjny na płytce, na której znajdują się ścieżki oporowe. Nastąpiło zwarcie pinu 3 i 4. Objawiało się to tym, że po nagrzaniu się silnika do pewnej (niezbyt wysokiej temperatury) obroty bardzo spadały, silnik trząsł całym nadwoziem, pracował tak jakby miał zaraz zgasnąć. Podczas zmiany biegów obroty spadały do bardzo niskiego poziomu i często silnik gasł. Przy delikatnym dodaniu gazu silnik dusił się i gasł. Podczas przyspieszania od niskich obrotów (poniżej 2000 obr/min) silnik niemiłosiernie szarpał. Po zmierzeniu napięcia na pinach 1-2 było 0,18V, na 1-3 około 0,5V przy całkowicie zamkniętej przepustnicy. Żeby stwierdzić co się stało musiałem odkręcić TPS-a, wtedy zobaczyłem bąbel wokół pinu 4 i kiedy zmierzyłem opór między pinem 3 i 4 okazało się, że jest przejście (opór powinien być nieskończony). W moim przypadku wystarczyło nacisnąć ten bąbel paznokciem. Silnik chodzi teraz dobrze (no może z wyjątkiem falowania obrotów, ale to inny temat). Nie wiem jak długo będzie to działać, ale na razie tydzień jest spokój. Innym rozwiązaniem tego problemu może być podłączenie z wtyczką tylko pinów 1, 2 i 4 przy pomocy krótkich przewodów z wsuwkami 2,8 mm. UWAGA!!! Przy gwałtownych startach, silnik może przestać w ogóle ciągnąć. To samo może zdarzyć się, gdy jedziemy na niskim biegu z obrotami bliskimi jałowym i wciśniemy gwałtownie gaz do dechy. Pamiętając o tym da się jeździć bez uciążliwego gaśnięcia z prawie nieodczuwalnym spadkiem mocy (sam tak jeździłem około 2 miesięcy)..
Ostatnio zmieniony wt mar 10, 2009 21:16 przez panpietia, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
mishabest
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 488
Rejestracja: czw mar 26, 2009 18:29
Lokalizacja: kraków

Post autor: mishabest » czw kwie 16, 2009 15:47

Witam.
Sprawdziłem swój tps według wskazówek i mam takie wyniki:
pin 1-2 na zamknietej przepustnicy 0.21 i w miare otwierania rosnie do 4.75
to byloby ok, natomiast na pinach 1 i 4 :
na starcie jest 0.49 v i rośnie od samego początku do 4.15
nie pasuje mi że na pinach 1 i 4 napięcie wzrasta jak tylko ruszę przepustnica.
krokowy cofnięty oczywiście...

[ Dodano: 17 Kwi 2009 10:29 ]
hmm, przyjrzałem się dziś temu no i mój tps jest troszke inny, tzn. ma bodajże 6 przewodów, pewnie działa także jako tps dla automatycznej skrzyni. Wie ktoś może jak takiego przemierzyć ?



LordOmen
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: sob cze 16, 2007 08:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: LordOmen » ndz maja 17, 2009 12:32

[quote="homsky"]guti, juz to kiedys pisalem i może czytałeś , a jak nie to napisze jeszcze raz :

Tak pokrutce sprawdzenie i ustawienie TPSu wyglada tak:

Żeby sprawdzic ustawienie TPSu najpierw muszi całkowicie zamknąc przepustnicę, żaby to zrobic trzeba cofnąc całkowicie silniczek krokowy , zdjąc z niego wtyczke i do dwóch górnych pinów podłaczyc napięcie 4-6V z jakiejś baterii albo prostownika i zaleznie jak podłaczysz bieguny to silniczek albo sie wysunie albo schowa, trzeba go całkowicie schować. Wtyczke od krokowca narazie nie podłanczaj żeby znowu krokowiec nie otworzył przepustnicy.

Ja nie podłączyłem zasilania tylko właczyłem zapłon a później odpiąłem wtyczkę od TPS i kiedy krowowy sie schował to odpiąłem wtyczkę od niego. Myślę że to też dobry sposób na zamknięcie krokowca:)


Teraz miernik w reke i podłanczasz do to pinów 1-2 (pierwsze dwa piny od kabiny pasażerskiej) , wtyczka do TPSu musi byc cały czas podpieta , przekręcasz kluczyki żeby kontrolki sie zapaliły , napiecie na pinach 1-2 przy zamknietej przepustnicy musi wynosić 0,20-0,25V

U mnie wartość 0,2V więc OK

jesli jest innne to odkrecic 4 śrubki torx i wyregulować. Po regulacji sprawdzic czy ściezki nie maja przerw , czyli stpniowo otwierac przepustnice i obserwowąć wskazania voltomierza, napiecie musi płynnie rosnąc cały czas , aż do otwarcia około 1/4 przepustnicy

Dokładnie tak się zachowuje więc OK

potem napiecie juz nie rosnie i utrzymuje sie na stałym poziomie 4,8-4,9V

Zgadza się dokładnie mam 4,8V więc OK

, teraz trzeba sparwdzic 2 sciezke, podłanczamy voltomierz do pinów 1-4 , przy całkowicie zamknietej przepustnicy musi byc napięcie 0,0-0,2V

U mnie 0,0V więc w porządku.

i nie zmieniac się az do 1/5 otwarcia przepustnicy

Dokładnie tak ma.

, potem napiecie powinno płynnie wzrastac aż przy całkowiteym otwarciu przepustnicy powinno miec wartość 4,5-4,9V

I tutaj mam pierwszy problem bo trzyma napięcie 4,15-4,20V

, warto jeszcze sprawdzic napięcie zasilające TPS , odłacz wtyczke TPSu i do pinu 1-5 wtyczki podłacz woltomierz , powinno byc napiecie około 5V

U mnie ma napięcie 3,8-3,9V i to jest drugi problem

Uwaga pin środkowy nr 3 to pin pusty , nie ma go poprostu, sa tylko piny 1,2,4,5

Pamiętałem o tym więc pomiary są prawidłowo wykonane.
Gdzie szukać przyczyny niskiego napięcia zasilania? Czy w/w wartość 4,15-4,20 jest efektem uszkodzenia ścieżek w TPS ?



nedx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw gru 06, 2007 14:44
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Post autor: nedx » wt maja 19, 2009 00:06

Witam
Zainteresował mnie temat regulacji TPSu. Podłączyłem miernik u siebie i co widzę? Na pinach 1-2 napięcie zaczyna się od 1,4-4,8 i przestaje rosnąć przy 1/4 otwarcia przepustnicy, a na pinie 1-4 nie mam żądnego napięcia 0V - nawet jak otwiertam przepustnice na maksa, nic się nie dzieje. Co w takim razie robić?



Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » wt maja 19, 2009 07:18

sprawdzić łącze przy silniku i szukać napięcia na wtyczce i po przewodach, albo gdzieś przerwany przewód albo nie styka gdzieś


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Dimateo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: wt kwie 10, 2007 15:27
Lokalizacja: Łaziska

Post autor: Dimateo » wt cze 16, 2009 17:52

Po przeczytaniu tematu postanowiłem zmierzyć jak to wgląda u mnie, i tak przy całkowicie zamkniętej przepustnicy na pinach 1-2 jest ok 0V i rośnie do 4,83 V natomiast na pinach 1-4 jest 0V i rośnie (po przekroczeniu tego progu kiedy wartość nie zmienia się ) do ok 4,05V. Na razie nie zmieniałem ustawienia bo nie miałem takiego klucza. A mam pytanie czy takie ustawienie TPS może być powodem tego że jak wcisnę gaz w podłogę to jakby myślał czy chce jechać i jak lekko popuszczę gaz to ładnie ciągnie. Wiem że 75 KM szału nie robi ale mam wrażenie, że czasami one są a czasami śpią :grin: (częściej chyba jak jest rozgrzany do odpowiedniej temp. 90). Z góry dzięki za wszystkie sugestie i odpowiedzi.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 294 gości