Filtr oleju Filtron cd.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Arcturus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: śr sie 03, 2005 14:06
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: Arcturus » pn gru 12, 2005 09:35

Filtron spoko ale odkąd go stosuje po przy zapalaniu zimnego silnika mignie kilka razy kontrolka cisnienia oleju i tylko tyle, natomiasc nic podobnego sie nie działo jak stosowalem filty MANN ale cóz Cena Robi Swoje!



Veh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt gru 06, 2005 20:23
Lokalizacja: xxxxxxxxxxx

Post autor: Veh » pn gru 12, 2005 13:26

Czujnik cisnienia oleju ten nad filtrem bym zbadal jeszcze moze z niego tez leci.



Awatar użytkownika
Prince2005
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 20:42
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Prince2005 » pn gru 12, 2005 18:26

Arcturus pisze:Filtron spoko ale odkąd go stosuje po przy zapalaniu zimnego silnika mignie kilka razy kontrolka cisnienia oleju i tylko tyle, natomiasc nic podobnego sie nie działo jak stosowalem filty MANN ale cóz Cena Robi Swoje!
Pare dni temu zmieniałem olej i kupiłem filtr MANN który ma gware na 2 lata lub 30.000 km
a koszt tego filtra to 30 zeta. Dodam, że najprawdopodobniej filtr tej firmy jest stosowany na pierwszym montażu (tak słyszałem) :-)


Obrazek

Awatar użytkownika
tomyart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 16:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: tomyart » pn gru 12, 2005 18:32

Veh pisze:Czujnik cisnienia oleju ten nad filtrem bym zbadal jeszcze moze z niego tez leci.
Tu na 100% nie leci



Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czyś » wt gru 13, 2005 10:19

Gonzo_in_VW pisze:Heh nie dziwie sie ze leci jak ręką dokreciłeś uszczelka jest dość mocna i sztywna wiec musisz poprostu jakiegoś kluczyka do filtrów użyć i bedzie good
Na każdym filtrze pisze - dokręcać tylko ręką, bez kluczy (bosch, fiaam, sędziszów, knecht - takie miałem). A i tak zawsze przy odkręcaniu muszę się nieźle zaprzeć kluczem (ma się łapkę :) )

A, zawsze przed założeniem filtra zaglądam pod tą uszczelkę. Nieraz coś pod nią znalazłem (drzazga, opiłek). I przeciek murowany, jakbyś nie dokręcił.


MH po przeszczepie bloku - alive&kicking!

Awatar użytkownika
tomyart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 16:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: tomyart » wt gru 13, 2005 19:08

Więc powiem tak:
Dokręciłem filtr ręką, poszedł jeszcze troche na ciepłym silniku.
Z dokręceniem filtra kluczem (w silniku ABS) to ciężka sprawa bo tam ręce ledwo wchodzą a gdzie jeszcze klucz, chyba że klucz (taki z łańcuszkiem) mam do du***



Awatar użytkownika
Pirat_666
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: pn cze 13, 2005 11:12
Lokalizacja: Będzin/Miasteczko Slaskie
Kontakt:

Post autor: Pirat_666 » wt gru 13, 2005 19:16

tomyart pisze:Z dokręceniem filtra kluczem (w silniku ABS) to ciężka sprawa bo tam ręce ledwo wchodzą a gdzie jeszcze klucz, chyba że klucz (taki z łańcuszkiem) mam do du***
Daj sobie spokój z kluczem zwłaszcza łańcuszek, jeśli juz to ta pentla z gałką inny nie wejdzie... ale z tego co wiem to powinno się dokręcać rękami i to też z umiarem, nie na siłe...


Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie.

Awatar użytkownika
Dragon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1001
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 21:33
Lokalizacja: Jordanów Śląski k. Wrocławia
Kontakt:

Post autor: Dragon » wt gru 13, 2005 21:22

Kluczem to istnieje duże ryzyko deformacji filtra.


Wyślij głupka po flaszkę, to przyniesie jedną...
Wyślij kobietę po piwo to też przyniesie jedno...
Piąty bieg wrzucony...............................................

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 444 gości