Hałas z zewnątrz samochodu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

thomasb2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw sie 02, 2007 01:22
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Hałas z zewnątrz samochodu

Post autor: thomasb2 » wt lut 03, 2009 22:14

Witam Koledzy z forum

ostatnio mam taki problem z moim mk3, że strasznie słychać w środku dźwięki z zewnątrz samochodu, a zwłaszcza te z tyłu
nawet jak ktoś stoi sobie za samochodem i spokojnie rozmawia, to i tak to słychać, nie wspominając o szumie spod tylnich kół podczas jazdy, gdy np pada deszcz

Na początku myślałem że może mam niedomknięty bagażnik, albo coś w tym stylu, ale wszystko posprawdzałem i się domyka

czy może to być kwestia jakiejś uszczelki albo coś podobnego??
dodam że na oko nie widać żadnych uszkodzeń

będę wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu problemu
pozdr dla wszystkich



ppicassoo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt lut 03, 2009 18:34
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: ppicassoo » wt lut 03, 2009 22:45

mam podobny " problem" o ile można to nazwać problemem :), autko niby wyciszone a od drzwi kierowcy aż szumi :/, podejrzewam że uszczelki słabo już trzymają mimo że wygladają na dobre



thomasb2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw sie 02, 2007 01:22
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: thomasb2 » śr lut 04, 2009 21:16

Mogę dodać że ktoś mi kiedyś powiedział, że to mogą byś jakieś gumy które znajdują się pod tylnim zderzakiem, które są odpowiedzialne żeby się nie robiło ciśnienie w samochodzie np podczas zamykania klapy bagażnika

spotkał się ktoś kiedyś z czymś takim??



wojtas.l
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz lis 19, 2006 22:01
Lokalizacja: Sucha Beskidzka
Kontakt:

Post autor: wojtas.l » śr lut 04, 2009 22:54

1 a czy macie pewność że wasze auta nigdy w całej swojej historii nie były "bite"?
2 możliwe jest że już uszczelki są --odkształcone - przyplaszczone-- i nie uszczelniają jak należy



thomasb2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw sie 02, 2007 01:22
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: thomasb2 » czw lut 05, 2009 02:09

odp 1 to raczej odpada, bo nawet gdyby, to te hałasy słychać dopiero od niedawna, gdy już byłem jakiś czas właścicielem

odp 2 być może, tylko że tak na oko nie widać nigdzie tego przygniecenia bądź uszkodzenia tej uszczelki :/



Awatar użytkownika
luko_j
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pn paź 30, 2006 00:59
Lokalizacja: Kraków / Jasło
Kontakt:

Post autor: luko_j » czw lut 05, 2009 04:25

tez to mam..caly czas jakbym mial szybe odsunieta.. :goof: ale zrobilem to sobie sam..przez nieuwage jak regulowalem drzwi.. chcialem zeby sie lekko zamykaly i za bardzo wysunalem zamek rygiel czy jak to sie tam nazywa ( to nie przy drzwiach tylko przy karoserii) i nie dociska odpowiednio teraz drzwi do uszczelki. Zobacz czy masz drzwi rowno z buda.. i przesun ta blokade glebiej na srubach i sprawdz czy dalej slychac.. mi niestety odstaja wiec wiem ze to to.. tylko zlamalem kluczyk gwiazdke jak chcialem przednie drzwi podniesc :grin:
Ostatnio zmieniony czw lut 05, 2009 04:27 przez luko_j, łącznie zmieniany 2 razy.


Golf jest bogiem
astra wrogiem ;]

thomasb2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw sie 02, 2007 01:22
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: thomasb2 » czw lut 05, 2009 12:30

Dzięki luko_i
sprawdzimy taką możliwość :)



Awatar użytkownika
Lechuuu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pt maja 23, 2008 19:45
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Lechuuu » śr lut 25, 2009 21:14

U mnie również strasznie szumi z okolicy przednich bocznych szyb... wydaje mi się ze to się stało od czasu jak wygłuszałem drzwi... szybciej chyba tego nie było... Szum pojawia sie powyżej 80 km/h i jest strasznie uporczywy, szczególnie w wietrzne dni... Powoli wychodzę z siebie, muszę znaleźć przyczynę bo dostaje białej gorączki jak to słyszę... Drzwi już regulowałem i to nie wina uszczelek znajdujących się pomiędzy karoserią a drzwiami.... :grrr:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 198 gości