kasowanie błędów

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » śr lut 04, 2009 20:06

Szosownik, Twój przepis wg mojej wiedzy nie wykasuje błędów, a jedynie spowoduje częściową adaptację elementów wykonawczych i stąd twierdzenie że pomaga, sam błąd zostanie w sterowniku do momentu wykasowania go VAGiem i o ile nie jest to błąd krytyczny, powodujący wejście sterownika w tryb awaryjny procedura adaptacji może rozwiązać problem do momentu ponownego złapania błędu.

Inną sprawą natomiast jest fakt że kody błędów nie są po to żeby je kasować, tylko mają ułatwić diagnozę problemu jaki występuje i w tej sytuacji pomysł kasowania błędów bez poznania ich przyczyny jest dla mnie kompletnie niezrozumiały.


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
Szosownik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1307
Rejestracja: sob lis 25, 2006 23:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Szosownik » śr lut 04, 2009 20:11

Corvax pisze:Szosownik, Twój przepis wg mojej wiedzy nie wykasuje błędów, a jedynie spowoduje częściową adaptację elementów wykonawczych i stąd twierdzenie że pomaga
i tu pewnie masz rację bo problem wracał zawsze po 3 tygodniach



Awatar użytkownika
Mirekmiro
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: pn gru 11, 2006 16:24
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Mirekmiro » czw lut 05, 2009 16:15

Niech sie ktos wypowie jeszcze,bo powiem szczerze ze ja tez skasowalem blad przez odpiecie klemy i odrazu sprawdzalem pod vagiem i to dziala ale wiadomo ze jak ktos chce tak skasowac blad bez usuniecia usterki to raczej to nie pomoze.

ps.skasowalem tak blad czujnika temperatury,odpiolem moze na 5min
Ostatnio zmieniony czw lut 05, 2009 16:20 przez Mirekmiro, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Szosownik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1307
Rejestracja: sob lis 25, 2006 23:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Szosownik » czw lut 05, 2009 16:51

Mirekmiro pisze:Niech sie ktos wypowie jeszcze,bo powiem szczerze ze ja tez skasowalem blad przez odpiecie klemy i odrazu sprawdzalem pod vagiem i to dziala ale wiadomo ze jak ktos chce tak skasowac blad bez usuniecia usterki to raczej to nie pomoze.

ps.skasowalem tak blad czujnika temperatury,odpiolem moze na 5min
kolego zaraz się wypowie i zacznie cie obrażać lukasfenix i znowu się dowiesz że to bzdura i że jesteś magikiem i się ośmieszasz a i masz płytką wiedzę


wszystko w tym temacie wyjaśnił Corvax i nie wracajmy do tematu bo szkoda nerwów na niektórych
Ostatnio zmieniony czw lut 05, 2009 17:02 przez Szosownik, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
lukasfenix
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 648
Rejestracja: sob sie 04, 2007 19:14
Lokalizacja: Poznań

Post autor: lukasfenix » czw lut 05, 2009 17:07

Szosownik pisze: wszystko w tym temacie wyjaśnił Corvax i nie wracajmy do tematu bo szkoda nerwów na niektórych
Rzeczywiście szkoda na niektórych nerwów.

Mirekmiro, zajrzyj na poprzednią stronę, koledzy piertn i Corvax wyjaśnili jaka jest prawda.



vwstyle
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw lut 05, 2009 09:48
Lokalizacja: Opole

Post autor: vwstyle » czw lut 05, 2009 17:11

lukasfenix pisze:Rzeczywiście szkoda na niektórych nerwów
dobrze że się z tym zgadzasz
i na przyszłość spróbuj trochę grzeczniej tłumaczyć niektóre rzeczy a nie ubliżasz ludziom


ps.na pw zwróciłem ci grzecznie uwagę ale widzę że na dzieci to nie działa no cóż baw się dalej w tej swojej piaskownicy
Ostatnio zmieniony czw lut 05, 2009 17:21 przez vwstyle, łącznie zmieniany 3 razy.



Jarowo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 759
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 12:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jarowo » czw lut 05, 2009 17:45

Mirekmiro pisze:Niech sie ktos wypowie jeszcze,bo powiem szczerze ze ja tez skasowalem blad przez odpiecie klemy i odrazu sprawdzalem pod vagiem i to dziala ale wiadomo ze jak ktos chce tak skasowac blad bez usuniecia usterki to raczej to nie pomoze.
Przyłącze się bo robi się ciekawie, ale Mirekmiro, w tym co piszesz jest trochę zbyt dużo optymizmu przynajmniej dla niektórych.
Mirekmiro pisze:ps.skasowalem tak blad czujnika temperatury,odpiolem moze na 5min
W mk3 z ABU akurat się da, tak samo jak w starszych ABS, ABD itp lub RP z mk2 ale akurat w AEX z początku tematu nie. Tak przynajmniej twierdzą niektóre źródła. Wyjaśnijmy to sobie do końca aby do tematu nie wracać, tym bardziej że w modelach gdzie mogą być kasowane błędy po rozłączeniu aku (wg źródeł) może być kłopot z ustaleniem usterki, która występuje okresowo a właściciel auta co jakiś czas rozłącza aku.


JaroW

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 284 gości