dziwny klekot podczas dodawania gazu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

java
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr lis 28, 2007 00:08
Lokalizacja: Połczyn Zdrój
Kontakt:

dziwny klekot podczas dodawania gazu

Post autor: java » śr lut 04, 2009 18:58

Witam.
Gdy dodaje gazu i silnik wchodzi na wyzsze obroty, cos zaczyna w nim klekotac. nie wiem, jak to dokladnie opisac, bo przyspieszenie, spalanie itd sa ok. tylko denerwujacy jest ten w sumie nieglosny dzwiek
pozdrawiam



Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Re: dziwny klekot podczas dodawania gazu

Post autor: fifel » śr lut 04, 2009 19:26

java pisze:Witam.
Gdy dodaje gazu i silnik wchodzi na wyzsze obroty, cos zaczyna w nim klekotac. nie wiem, jak to dokladnie opisac, bo przyspieszenie, spalanie itd sa ok. tylko denerwujacy jest ten w sumie nieglosny dzwiek
pozdrawiam
A klekotanie pojawia sie na cieplym czy zimnym silniku? jak sie rozgrzeje to przestaje klekotac? np po paru minutach od odpalenia?
Moga to byc popychacze zaworow jesli to taki metaliczny dzwiek...
Kiedy zmieniales olej i na jaki?
opisz dokladnie sytuacje w ktorych pojawia sie klekot.



java
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr lis 28, 2007 00:08
Lokalizacja: Połczyn Zdrój
Kontakt:

Post autor: java » śr lut 04, 2009 19:38

nie wazne, czy cieply czy zimny silnik, klekocze tak samo. nie, nie jest raczej to metalcziny dzwiek, na sluch, nie wydaje sie, zeby to bylo cos groznego. to jest takie szybkie tu-tu-tu podczas dodawania gazu, np. pod ostra gorke, gdy obroty sa wysokie, bo silnikowi ciezko. Wydaje mi sie, ze pojawilo sie po sytuacji w ktorej, silnik dostal dosc ostro w kosc, bo auto sie zakopalo w blotosniegu i mocno gazujac, z pomoca 2 osob wyjechalem nim. olej zmieniany ok 3tys km temu, polsyntetyk castrola chyba, wczensiej tez byl polsyntetyk



Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fifel » śr lut 04, 2009 19:45

I dzieje sie to tylko po dodaniu gazu? nawet na zimnym silniku?
Jednak chyba dalej jestem za tym ze to zawory klekocza.... jesli sie myle prosze o sprostowanie



java
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr lis 28, 2007 00:08
Lokalizacja: Połczyn Zdrój
Kontakt:

Post autor: java » śr lut 04, 2009 19:53

nie neguje tego, poniewaz sie nie znam na mechanice. mam pojechac do zaprzyjaznionego zakladu i jesli to zawory, to sa w stanie to szybko stwierdzic? jesli ktos ma jakies propozycje, to prosze sie rozpisywac.



Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fifel » śr lut 04, 2009 22:02

java pisze:nie neguje tego, poniewaz sie nie znam na mechanice. mam pojechac do zaprzyjaznionego zakladu i jesli to zawory, to sa w stanie to szybko stwierdzic? jesli ktos ma jakies propozycje, to prosze sie rozpisywac.
Ja tez mechanikiem nie jestem :) ale mysle ze kazdy wprawny mechanik uslyszy czy to zaworki pykaja czy cos innego, tylko nie daj sie zwiesc jak ci mechanik powie ze to norma... a juz i tak sie zdarzalo :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 386 gości