Szkła do lamp - zamienniki - KU PRZESTRODZE!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

_robert_s
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: wt cze 10, 2008 12:09
Lokalizacja: opolskie

Szkła do lamp - zamienniki - KU PRZESTRODZE!

Post autor: _robert_s » wt lut 03, 2009 21:58

Od razu z góry przepraszam za zakładanie nowego tematu (sam tego nie cierpię jak codziennie 50 nowych wątków powstaje - a wystarczy poszukać) i jeśli powinienem w dziale Na Każdy temat to proszę modów o przesunięcie. Z kolei tu chyba częściej zaglądamy, dopisywanie po własnej odpowiedzi nie przesuwa topicu do góry, a uznałem że sprawa ważna.

Miałem spotkanie z kamieniem i problem stłuczonego klosza. Pisałem trochę :tu Już niektórzy przestrzegali, ale zaryzykowałem i w końcu zdecydowałem się zamówić zamiennik. Nawet nie z allegro a w sporym sklepie z częściami, choć miałem świadomość że to jakieś rzemiosło. Sam nie odbierałem towaru (znajomy przywiózł mi po drodze) ale to co zobaczyłem w domu po rozpakowaniu przeszło wszystkie możliwe granice. Ruski słoik po dżemie z lat 80tych miał lepszy odlew, jakość powierzchni i przejrzystość!!!! :grrr:
DLATEGO WSZYSTKICH PRZESTRZEGAM - PRZED KUPNEM SAMYCH SZKIEŁ, TZW NOWYCH (CENY DO 50 ZŁ I OKOŁO). Nie wiem, nie przesądzam że wszystkie są takie, ale ja się przejechałem, więc jeśli jeszcze ktoś będzie miał podobny dylemat jak ja, to radzę uważać! Jak w ogóle sklepy mogą bezkrytycznie czymś takim handlować to się nadaje już tylko do TVN'u chyba ...

Przyjrzyjcie się zdjęciom - te cienie pod szkłem to nie efekt brudu!!! Szkło wypolerowałem płynem do szyb i miękką szmatką. Takie ma wady i nadlewy! :( Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony wt lut 03, 2009 22:01 przez _robert_s, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » wt lut 03, 2009 22:02

nie znasz zasady, że pazerny dwa razy traci...



_robert_s
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: wt cze 10, 2008 12:09
Lokalizacja: opolskie

Post autor: _robert_s » wt lut 03, 2009 22:09

Sorry kolego ale co to ma dorzeczy!? Masz za dużo kasy, tak? Dam ci numer konta - przelej mi 625 zł na nową HELL'ę ...
Ostatnio zmieniony śr lut 04, 2009 08:30 przez _robert_s, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » wt lut 03, 2009 22:27

Jazz_Blue pisze:nie znasz zasady, że pazerny dwa razy traci...
Uwaga co najmniej niestosowna.
Towar opisany jako nowy ma spełniać oczekiwania nabywcy i niska cena nie ma tu wiele do sprawy. To przecież nie "używka" gdzie naturalne są jakieś uszkodzenia.
Rozumiem rozgoryczenie Kolegi bo w wyniku nierzetelności (to eufemizm) musi jeszcze raz płacić.



Awatar użytkownika
Kulon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:38
Kontakt:

Post autor: Kulon » wt lut 03, 2009 22:35

_robert_s, właśnie o tym pisałem w tamtym poście a wklejenie tego klosza w lampe to dopiero gimnastyka - zreszto nie warto go wogóle wklejać i słynne powiedzenie które nie pisze złośliwie - A NIE MÓWIŁEM albo pisałem

spróbuj zwrócić, przecież masz takie prawo i zamów tak jak pisaliśmy w poprzednim temacie

powodzenia
pozdro
Ostatnio zmieniony wt lut 03, 2009 22:36 przez Kulon, łącznie zmieniany 1 raz.


Jeżeli miewasz problemy z kobietami, to miej na uwadze to, że z problemami trzeba się czasem przespać.
PL
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Awatar użytkownika
slodki01
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: sob lut 16, 2008 22:39
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Post autor: slodki01 » śr lut 04, 2009 00:43

A ja sie wlasnie zastanawialem nad zmiana kloszy ,bo mam troche zciachaner drobnymi kamykami,takie jakby wypiaskowane delikatnie.,nawt ogladalen na allegro takie klosze .Teraz juz sobie dam spokuj z tym.



_robert_s
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: wt cze 10, 2008 12:09
Lokalizacja: opolskie

Post autor: _robert_s » śr lut 04, 2009 08:38

kulon-x pisze:_robert_s

spróbuj zwrócić, przecież masz takie prawo i zamów tak jak pisaliśmy w poprzednim temacie

powodzenia
pozdro
Wiem, że mogę i dokładnie tak zrobię. I wiem że "PISAŁEŚ" tylko jak dobrze poszukasz nikt konkretnego przykładu nie dał, ani nie zadał sobie trudu żeby tu na forum pokazać zdjęcia. Powiedzenie, że trzeba uważać, bo jakość zamienników jest różna jest raczej oczywistym i nie hamuje człowieka przed zakupem takiego elementu w renomowanym sklepie. Myślę, że nikt z Was by się nie spodziewał podchodząc pierwszy raz do tematu, że można aż takie badziewie wprowadzać do obrotu! Gdybym mógł wczoraj osobiście być w sklepie, w życiu bym tego nie odberał.

Z kolei co do "przeklejania" z oryginałów sami pisaliście, że to nie takie proste i nieraz trzyma tak że w ogóle trudno wykleić i stąd decyzja, żeby spróbować z zamiennikami. Teraz to już jasne - nie ma to sensu i nie warto o tym myśleć. No chyba że ktoś poda konkretny przykład źródła i producenta, jeśli przyzwoitej jakości są jednak na rynku.
Idea całego postu jest jasna - popełniłem błąd, dzielę się doświadczeniem, potencjalni zainteresowani - uczcie się na moich błędach :)

Pozdrawiam



zoso8894
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 395
Rejestracja: czw gru 21, 2006 18:05
Lokalizacja: wwa

Post autor: zoso8894 » śr lut 04, 2009 12:04

nie wiem czemu taki zdziwiony jestes przeciez prawo jest takie
ze mozesz na wlasny koszt odeslac do 10 dni i ci kase musza zwrocic ,
to sa wlasnie zalety sprzedazy wysylkowej
no ale skoro wzioles osobiscie to tylko licz na gest sprzedawcy
Ostatnio zmieniony śr lut 04, 2009 12:06 przez zoso8894, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Viriss
Diesel Power
Diesel Power
Posty: 1843
Rejestracja: czw sty 08, 2009 23:09
Lokalizacja: Nienacko
Auto: Audi
Silnik: 1z

Post autor: Viriss » śr lut 04, 2009 14:24

Sam tez kupiłem kiedys zamuennik szkład do halogena. Jakosc szkła bardzo dobra made in germany tylko ze kształt z orginałem nie miał nic wspulnego :/



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 306 gości