Gaźnik Pierburg 2EE (Golf II) - problem wolnymi obrotami

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

qpr78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz lut 12, 2006 13:32
Lokalizacja: Lublin

Post autor: qpr78 » wt mar 14, 2006 23:30

no 100 % jest to zawór pneumatyczny przy gaźniku , takie cos białe i okrągłe wymiana jest prosta i dosyć szybka, problem polega tylko na cenie bo w salonieVW kosztuje ta część 1500 zł a używana około 400zł i nie ma pewności jak długo pochodzi , miałem ten problem dwa razy



Awatar użytkownika
bocian01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw lut 09, 2006 13:41
Lokalizacja: Łódz

Post autor: bocian01 » śr mar 15, 2006 21:01

ppoll27 pisze:Hmm, a co powiecie jak po zluzowaniu na gorącym silnku (np po 100km ) np przy hamowaniu przed światłami gaśnie ?? Co to ?? Dzieki
możliwe że to gasnięcie po wcisnięciu hamulca spowodowane jest tym że wąż od serwa łapie lewe powietrze miałem tak w dużym fiacie po wymianie ta sprawa mineła :bajer:



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » czw mar 16, 2006 00:08

bocian01 pisze:
ppoll27 pisze:Hmm, a co powiecie jak po zluzowaniu na gorącym silnku (np po 100km ) np przy hamowaniu przed światłami gaśnie ?? Co to ?? Dzieki
możliwe że to gasnięcie po wcisnięciu hamulca spowodowane jest tym że wąż od serwa łapie lewe powietrze miałem tak w dużym fiacie po wymianie ta sprawa mineła :bajer:
jeżeli był by wąż od serwa(nieszczelny lub dziurawy ) to by to auto gasło bez względu na to czy hamuje czy nie hamuje (podciśnienie w wężu jest cały czas)


:-k ...

Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ppoll27 » ndz mar 19, 2006 00:03

hejhej ludkowie - trochę poszperałem i mam: http://www.scirocco.pl/download.php?id=008 - na dole strony » Pierburg 2e2 Schemat oraz instrukcja naprawy gaźnika Pierburg 2e2.
albo na stronce http://www.ruddies-berlin.de ale tam tylko po niemiecku, ewentualnie angielsku. Jak sie przypatrzycie to 2E2 jest bradzo podobny w układzie zaworów, pompek itp do "naszego" 2EE - wiec posługując się informacjami z tych dokumentów można sporo "naszych" problemów zdiagnozować. POLECAM i POZDRAWIAM


TDPower

karpowanet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt sty 06, 2006 22:26
Lokalizacja: Przemków
Kontakt:

Post autor: karpowanet » ndz mar 19, 2006 19:44

OK
Zamykam temat.
W moim przypadku był to nastawnik przepustnicy (jego potencjometr).
Wymienione wyżej stronki poloecam są naprawdę dobre.
Szczególnie ta niemiecka (wszystko: co możebyć powodem, jak sprawdzić, itp)
Pozdrawiam dzięki


Nawet najzdolniejsza INDYWIDUALNIOŚĆ nie dorówna nigdy grupie dobrze zorganizowanych ludzi (zespołowi, którzy ma cel - np. rozwiązanie problemu)

darco323f
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz lip 13, 2008 18:59
Lokalizacja: slaskie

problem z obrotami

Post autor: darco323f » pt sty 30, 2009 20:20

Witam. Mam te same problemy z obrotami co koledzy.Mam pytanie co steruje tym pneumatycznym nastawnikiem przepustnicy?Sterownik?Jakis czujnik czy jakies inne cholerstwo



piotrekwp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 17:50
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

problem z obrotami

Post autor: piotrekwp » śr lut 04, 2009 00:28

Mam taki problem przy swoim Golfie
Jest to Golf II z silnikiem 1.6 w benzynie oznaczenie silnika PN. Moim problemem są wysokie obroty od samego początku uruchomienia auta towarzyszą mi obroty rzędu ok 2000 tysięcy. jak dodam gazu to ciągle rosną. Poradzcie coś bo nie wiem co robić



brus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt sie 07, 2009 22:46
Lokalizacja: Odolanów

Post autor: brus » sob sie 22, 2009 14:29

Witam mój Golf 1.8 benzyna 90 km mono wtrysk mam pewnosć że to wina jest potencjometra bo mechanik włożył z swojego passata . Stoi 3 dzień u mechanika i wiem wszystko miałem taki sam problem i dziś się dowiedziałem ze te wszystkie problemy z paleniem 2 litrów na 1 km i oleju i jest to spowodowane Podstawą gaźnika i "potencjometrem" wejście 5 pinowe

dość sporo już włorzyłem w tego golfa i teraz się zastanawiam czy warto włożyć 1550 zł??? bo kupić używane i tak nie wiem ile mi pochodzi ; /
Ostatnio zmieniony sob sie 22, 2009 18:32 przez brus, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 247 gości