Uszczelki, Fotele

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

xplo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: śr maja 14, 2008 11:33
Lokalizacja: Świnoujście

Uszczelki, Fotele

Post autor: xplo » wt lut 03, 2009 16:26

Witam mam 2 pytania i zadam je w jednym temacie żeby 2 nie zakładać.

1. Mam problem z uszczelkami od strony kierowcy, na drzwiach jest jedna mała uszczelka jak się otworzy to jest tam przyklejona (od środka). Druga jak się zamyka drzwi ta u góry przy dachu co leci w dół przy przedniej szybie i na niej kładą się drzwi jak się zamyka. Mam te uszczelki przetarte bardzo, ze względu na to, że mam problem z drzwiami ale to mniejsza o to. Chodzi mi o to jak te uszczelki wymienić ? Zamówiłem nowe z aso, ale nie mam pojęcia jak to wymienić ta mała co jest na drzwiach to jest przyklejona na jakiś klej ? Ta druga też się trzyma jak głupia. Zmieniam je z tego względu, że jak jadę po nierównej drodze albo nawet wjadę w dziurke to mi tam drzwi mlaskają, dzisiaj położyłem wazeline i jest cicho ale już powoli słychać, że znowu zaczyna mlaskać.

Mam także problem od strony kierowcy za tweeterem jest taka uszczelka która jest oparta o szybę gdy się ją zamknie i ona jest u mnie przerwana i mi nachodzi biały nalot w tym miejscu :(. Ma ktoś też jakiś pomysł ?

2. Mam problem z fotelami, mają luzy na oparciu jak i na przesuwaniu nie wiem jak to nazwać. Luzy objawiają się tym, że gdy nie siedzi pasażer ( wersja 3 drzwiowa ) to mi oparcie lata i tak hałasuje, że strasznie mnie to wyprowadza z równowagi, lekko dotknę ręką te oparcie i jest cisza. Drugi luz gdy np mocniej oprę się o oparcie to pod spodem fotela słychać metaliczny stuk, jak byłem u tapicera to mi pokazał pod fotelem taki mechanizm pewnie ten który służy za przesuwanie fotela do przodu i do tyłu, i tam był luz na tym kółku. Gdy trzymał to pod fotelem i siedział (opierając się mocno na oparcie) nie wydawał fotel żadnego stuku. Czy da się to jakoś naprawić ?? Bo nie mam nikogo kto mógłby mi w tym pomóc. Tapicer powiedział, że wszystko podokręcał.

Mam nadzieję, że ktoś odpisze.
Ostatnio zmieniony wt lut 03, 2009 16:27 przez xplo, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
czyzaczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: czw paź 30, 2008 10:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czyzaczek » wt lut 03, 2009 16:42

Mała uszczelka być może jest przyklejana... Ale duża, na której opierają się drzwi jest założona na rancie... Wyjdź z auta chwyć tą uszczelkę i pchaj tak, jakbyś chciał ją wywinąć na dach.... Wtedy zejdzie bez problemy, a po wszystkim ją wciskasz.....


Life is Ride, Ride is Life!

<b>DIAGNOSTYKA VAG</b> -----POZNAŃ-----Kontakt przez PRIV.

xplo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: śr maja 14, 2008 11:33
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: xplo » wt lut 03, 2009 16:44

Jedna kwestia już znana jeszcze proszę o pomoc odnośnie reszty.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 354 gości