Tracił moc i zgasł podczas jazdy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

moderns
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: wt paź 30, 2007 14:46
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Tracił moc i zgasł podczas jazdy

Post autor: moderns » wt lut 03, 2009 14:52

Witam, mam taki problem ze swoim golfem III GT ABS. Dziś rano wracając z pracy jadąc na lpg po ujechaniu z kilometra silnik jakoś trochę jakby przy przyspieszaniu tracił moc gdy dojechałem do świateł to zgasł podczas jazdy. Zapałiła sie kontrolka od aku. Próbowałem go od razu odpalić lecz na lpg nic na benzynie odpalił. po ujechaniu paru metrów przełączyłem na lpg i wszystko już było dobrze. Panowie co to może być??Troche strach zeby gdzies na zakrecie niezgasł:(



Awatar użytkownika
Szymon8
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 11:41
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: Szymon8 » wt lut 03, 2009 15:14

Na początku pojedz gdzieś gdzie Ci go pod kompa podepną. Zobacz czy jakiś błedów nie nałapał. To na poczatek tak ode mnie


Reklama niemieckiego biura turystycznego : "Jedź do Polski - Twój samochód już tam jest."

golfmk3gti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt lut 03, 2009 11:57
Lokalizacja: szczecin

Post autor: golfmk3gti » wt lut 03, 2009 15:33

moj kolega miał taki problem to poprostu instalacja gazowa mu szfankowala (w sumie to do tej pory;) ) gdy tak zaczynalo sie dziać szybko przełączał na benzyne( zamiast gazu) i wszystko wracalo do normy moze u ciebie to samo tym bardziej ze tracił na mocy az w koncu zgasł



KAROL 84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 212
Rejestracja: sob sty 24, 2009 22:33
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: KAROL 84 » wt lut 03, 2009 16:13

Podejżewam że silnik nie zdążył się nagrzać i gaz zamarzł. Być może za szybko przełączyłeś na gaz albo miałeś troche mało płynu w układzie chłodzenia albo układ się zapowietrzył. Drugim razem otwórz maske i zobacz czy reduktor od gazu nie jest pokryty szronem.



moderns
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: wt paź 30, 2007 14:46
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: moderns » wt lut 03, 2009 17:33

powiem szczerze ze odpalalem i odpalilem dzisiaj na gazie bylo -8 rano ale to pierwszy raz takie cos, moc tracil przy przyspieszaniu, mam do wymiany chyba filtr gazu to moze tez byc przyczyna??na benzynie nie da sie jechac jak zimny :( i dlatego tylko na gazie moge odpalac



golfmk3gti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt lut 03, 2009 11:57
Lokalizacja: szczecin

Post autor: golfmk3gti » wt lut 03, 2009 17:41

to moze byc przez filtr ale filtry zapycha sie stopniowo, z czasem, a nie tak nagle jak ty to wyczułeś i to tak mocno ze az auto ci gaśnie. Sprawdz stan filtra.
moderns pisze:na benzynie nie da sie jechac jak zimny :(
:shock:

to tez mnie dziwi :-#



Awatar użytkownika
TheBiSHoP
Forum Master
Forum Master
Posty: 1024
Rejestracja: czw gru 16, 2004 21:35
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: TheBiSHoP » wt lut 03, 2009 17:47

w służbówce jak tak miałem (dokładnie tak jak ty, że nagle bez wcześniejszych objawów) to padł reduktor. Tylko u mnie była sekwencja i nie gasł tylko przełączał co chwilę spowrotem na benzynę.


Obrazek Obrazek

moderns
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: wt paź 30, 2007 14:46
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: moderns » wt lut 03, 2009 17:50

a gazownik jest w stanie stwierdzić czy to reduktor lub coś z gazem czy to jest na zasadzie wymien i wtedy sprawdz:)?



Awatar użytkownika
TheBiSHoP
Forum Master
Forum Master
Posty: 1024
Rejestracja: czw gru 16, 2004 21:35
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: TheBiSHoP » wt lut 03, 2009 21:10

pojechałem na warsztat gdzie była zakładana pogrzebali, kompa podłączyli i doszli do tego, wymienili i było po sprawie


Obrazek Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 235 gości