Problem z włączeniem 1 biegu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
FILIP_1988
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: pt gru 28, 2007 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Problem z włączeniem 1 biegu

Post autor: FILIP_1988 » wt sty 06, 2009 02:20

Od dawna mam taki problem ze ciężko włączyc pierwszy bieg. Zazwyczaj jak stoje na swiatłach, wtedy musze puscic sprzegło i wtedy bieg wchodzi. Inne biegi wchodzą bez zarzutów.
Po dzisiejszym mrozie ok. -20 C, auto stało cały dzien na ulicy jedynka zaczęla wchodzic jak w masło. Jak myslicie, gdzie szukac przyczyny?



FCB
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: czw maja 29, 2008 13:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: FCB » wt sty 06, 2009 08:43

Mam podobny obiaw:/
Tylko że mi większość biegów dość ciężko wchodzi, nie wiem czy tak poprostu jest czy coś jest do wymiany, najgorzej wskakuje 1, 2, 6 :P Nie jest tragicznie ale strasznie mnie to drażni!!!:/



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » wt sty 06, 2009 09:35

Może któryś z gumowych elementów mechanizmu od dżwigni do skrzyni się teraz wysunął i nie stawia oporu?



wielblad2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 903
Rejestracja: czw sty 10, 2008 12:13
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: wielblad2 » wt sty 06, 2009 14:23

prosze wymienić plastikowe łączniki wybieraków i będzie po kłopocie przerabiałem w zeszłym roku u siebie i teraz tych bólów nie posiadam .Oile pamiętam sątrzy sztuki i stosunkowo nie drogie ,zato wymiana dość kłopotliwa ciężkie diojście i trzeba siły by je dobrze wcisnąć na te kulki ,ale powinieneś dać rade.


pozdro dieselek. Golf zawsze i wszędzie.Golf był,jest i będzie.

pavulon78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pn lis 03, 2008 22:42
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: pavulon78 » pn lut 02, 2009 15:14

wielblad2 pisze:prosze wymienić plastikowe łączniki wybieraków i będzie po kłopocie przerabiałem w zeszłym roku u siebie i teraz tych bólów nie posiadam .Oile pamiętam sątrzy sztuki i stosunkowo nie drogie ,zato wymiana dość kłopotliwa ciężkie diojście i trzeba siły by je dobrze wcisnąć na te kulki ,ale powinieneś dać rade.
Te plastikowe łączniki to siedzą w komorze silnika czy w tym mechaniźmie pod gałką zmiany biegów?
Bo teoretycznie za problemy z właczaniem biegów nie powinny chyba odpowiadać inne elementy niż w tych dwóch miejscach: pod "jabłkiem" gałki zmiany biegów lub te metalowe łączniki widoczne po otwarciu maski?



_robert_s
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: wt cze 10, 2008 12:09
Lokalizacja: opolskie

Post autor: _robert_s » pn lut 02, 2009 21:40

U mnie powodem utrudnień w wrzucaniu biegów były właśnie te cięgna, a właściwie plastikowe łoża sworzni tych cięgienek w obszarze komory silnika. Posmarowane jakimś smarem teflonowym i jak ręką odjął! W sumie to chyba piszemy o tym samym z pavulon78 :bigok:



pavulon78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pn lis 03, 2008 22:42
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: pavulon78 » wt lut 03, 2009 09:29

Na poniedziałek jestem umówiony w warsztacie na wymiane tłumika to zasygnalizuję równiez ten problem żeby go usunęli.
U mnie objawy sa nastepujące:
1. Przy redukcji z 3 biegu, 2 haczy.
2. Jak postoi trochę na mrozie (ostatnie kilka dni) to włączenie 2 bezpośrenio z biegu 1 powoduje haczenie i delikatny metaliczny zgrzyt (ale taki troche inny niż ze skrzyni biegów).
3. Jak auto sie powolutku toczy to wrzucenie 1 jest bardzo trudne. Wchodzi łatwo tylko wtedy gdy delikatnie napieram na gałkę i wciskam sprzęgło. Bieg wskakuje w momencie wcisnięcia sprzęgła. Jak sprzęgło mam wciśnięte wczesniej to bieg wchodzi ciężko. Pocieszające jest to jak już bieg da radę wbić to nie ma żadnego zgrzytu ze skrzyni więc synchronizatory są chyba ok.
4. Najbardziej upierdliwy problem - jak auto jest mocno rozgrzane po dłuższej jeździe, wrzucenie jedynki na postoju pod światłami graniczy z cudem. Coś ją blokuje. Konieczny jest manewr jak w punkcie 3: naciśnięcie gałki (dość mocne) i wciśnięcie sprzęgła. Dopiero w momencie wciśniecia sprzegła bieg wskakuje. O dziwo jak samochód jest mocno rozgrzany zanika problem z punktu 3.
5. Lewarek nie wraca do pozycji centralnej.

Droga może być wymiana wszystkich elementów odpowiedzialnych za włączanie biegów? Bo z tego co tu wyczytałem to same elementy nie są raczej szczególne drogie. Ciekawe tylko jak pracochłonnością.



Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

Post autor: Jacek75 » wt lut 03, 2009 10:06

Czekamy na wieści z serwisu :) u mnie pomogło czyszczenie i wymiana 4sztuk łączników. temat poruszany wcześniej. Mechanizm zmiany w wersji popychaczowej.

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=179291


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

Awatar użytkownika
Fenomen89
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 16, 2007 09:59
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Fenomen89 » wt lut 03, 2009 11:22

pavulon78 pisze:Droga może być wymiana wszystkich elementów odpowiedzialnych za włączanie biegów? Bo z tego co tu wyczytałem to same elementy nie są raczej szczególne drogie. Ciekawe tylko jak pracochłonnością.
u mnie sytuacja miala sie podobnie tylko 1 i wsteczny... zn sie 1 wlaczalo sie tak jak wsteczny, a wsteczny jeszcze bardziej do siebie i bardziej wcisnac niz normalnie... jak sie okazalo jak otworzysz maske, nad rozrusznikiem, miedzy mniej wiecej akumulatorem z skrzynia biegow jest takie male, czarne popychadelko z taka czarna wystajaca raczka... i ta raczka jak sie pojezdzi lewo/prawo/gora/dol to sie wrzuca biegi... u mnie byl wlasnie wyrobiony ten plastik co jest pod nia i dlatego nie wlasciwie mi biegi dzialaly... :helm:


ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
AndrzejP4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: śr sie 08, 2007 19:42
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: AndrzejP4 » wt lut 03, 2009 12:31

Bazz88 - mówisz, że pod tym "balastem" przy skrzyni jest jeszcze jakiś plastik który się wyrabia?
Jak się do niego dostać i co tam trzeba wymienić? Jakbyś miał foto to byłoby miło.



Awatar użytkownika
Fenomen89
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 16, 2007 09:59
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Fenomen89 » wt lut 03, 2009 12:43

AndrzejP4 pisze:Bazz88 - mówisz, że pod tym "balastem" przy skrzyni jest jeszcze jakiś plastik który się wyrabia?
Jak się do niego dostać i co tam trzeba wymienić? Jakbyś miał foto to byłoby miło.
ja tego nie robilem, to Ci nie powiem :) ale to jakas tam mala pierdółllka byla, pierwotnie mechanior mi podregulowal linki, a potem gdy juz to dostal to wymienil, nie pamietam ile to kosztowalo bo wymienialem razem z rozrzadem, olejami i plynami... ale drogie nie bylo :) i nie wiem czy to bylo pod, czy w, czy obok tego balastu, gdzies w tamtych okolicach :P
jak prowadzilem samochod zaraz po kupnie, to sie niezle nameczylem, nie mowiac ile razy mi zgasl, bo zamiast 1 3 mi sie wrzucila :P
Ostatnio zmieniony wt lut 03, 2009 12:44 przez Fenomen89, łącznie zmieniany 1 raz.


ObrazekObrazek

bluebanditen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pt kwie 23, 2010 14:29
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: bluebanditen » ndz maja 23, 2010 18:48

Witam..
u mnie

Jak nacisnę delikatnie pedał sprzęgła (tak delikatnie tak z 1cm) to czuć na pedale jakby coś się kręciło. to jest normalne ? dopiero jak docisnę dalej lub do końca to nie czuć żadnych ruchów.

Mam też problem z wrzucaniem jedynki Często mi ciężko wchodzi ten bieg co jest uciążliwe na skrzyżowaniach i również trójka i piątka wchodzą ciężej czasami jest tak że jak wrzuce i puszcze sprzęgło to gałka odbija spowrtorem do luzu (tak jakby bieg źle wszedł)

to mogą być te plastikowe elementy czy coś ze sprzęglłem ? pozdrawiam



Awatar użytkownika
J@rek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: wt maja 25, 2010 17:16
Lokalizacja: Łodź

Post autor: J@rek » śr cze 02, 2010 21:02

(MK4)
Problemy z włączeniem 1 np. pod światłami.
Wymiana 4 łączników niewiele pomogła.
Jedno co zauważyłem, to to, ze 1 jest baaardzo blisko 3.
Tzn. gdy lewarek jest w pozycji 'luz' niewielki trzeba wykonać ruch w stronę 1 by weszła.
I co ciekawe - gdy samochód się toczy, 1 wchodzi rewelacyjnie.
Teraz będę sprawdzał poziom oleju. Może to cos ma wspólnego (wątpię :hmm: )
No i :ass: bo nie wiem co robić. Na remont skrzyni nie mam ani grosza.
Ostatnio zmieniony śr cze 02, 2010 21:05 przez J@rek, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Fenomen89
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 16, 2007 09:59
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Fenomen89 » czw cze 03, 2010 11:13

J@rek pisze:(MK4)
Problemy z włączeniem 1 np. pod światłami.
Wymiana 4 łączników niewiele pomogła.
Jedno co zauważyłem, to to, ze 1 jest baaardzo blisko 3.
Tzn. gdy lewarek jest w pozycji 'luz' niewielki trzeba wykonać ruch w stronę 1 by weszła.
I co ciekawe - gdy samochód się toczy, 1 wchodzi rewelacyjnie.
Teraz będę sprawdzał poziom oleju. Może to cos ma wspólnego (wątpię :hmm: )
No i :ass: bo nie wiem co robić. Na remont skrzyni nie mam ani grosza.
miałem podobnie 1 z 3 się mieszały i czesto silnik gasnął, bo wbiła się 3 zamiast 1... wtedy tez nie moglem wrzucic wstecznego, zn wrzucenie graniczylo z cudem - powodem byl taki ogranicznik z tworzywa na skrzyni biegow ;) jak cos to zrobie foto pozniej :)


ObrazekObrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 383 gości