Zero oleju... czy zatarłem silnik? Czy juz po moim Mk2? :(((

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

strozyk85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt lut 03, 2009 10:28
Lokalizacja: Tarnów

Zero oleju... czy zatarłem silnik? Czy juz po moim Mk2? :(((

Post autor: strozyk85 » wt lut 03, 2009 10:34

Wczoraj w nocy (2 lutego) gdy bylem moze z 1km od domu zapalila mi sie lampka oleju i zgasla. Od razu mnie to nie zapokoilo. Staralem sie jechac bardzo delikatnie, gdy dojechalem pod dom, od razu zgasilem silnik, zajrzalem pod maske i sprawdzilem poziom oleju, bylo ponizej minimum. Nie podejmowalem dalszych dzialan ze wzgledu na to ze bylo ciemno. Dzisiaj rano z ojcem poszlismy jeszcze raz sprawdzic autko, otworzylismy klape, naszym oczom ukazal sie pochlapany od dolu olejem silnik (zwlaszcza od tej strony co siedzi pasazer), pochlapane przewody, belka. Poziom oleju zero, a pod samochodem widoczna mala kaluza mazistej cieszy. Nie odpalalem i nie zamierzam odpalac autka. Boje sie ze zatarlem silnik, ale moze jest jakas szansa ze nie. W sumie to nie zgasl ani nie zachowywal sie jakos dziwnie oprocz tego ze lekko "rzępolił". Co robić? Hol i do mechanika czy dolac oleju i sprobowac nim dojechac do warsztatu? Wydaje mi sie ze to jakas uszczelka poszla na silniku wiec moze lepiej holowac? Poprosze jeszcze kogos kto sie zna by ocenil szkody na miejscu, ale do tej pory prosze Was drodzy forumowicze o opinie.

:(((((((((((((((((((((((((

[ Dodano: 03 Lut 2009 09:46 ]
Przed chwila wyszedlem przed dom i przeszedlem sie trasa ktora wczoraj wracalem. Na jezdni widac cienka struzke oleju, a w miejscu gdzie dohamowywalem tego oleju jest wiecej. Wychodzi na to ze gdy jechalem olej caly czas byl w silniku. BOZE BLAGAM BY SIE MOJ SKARBUS NIE ZATARL!!!



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » wt lut 03, 2009 10:47

wywalilo prawdopodobnie (simer) wału głownego on jest z prawej strony z lewej jest równiez ale tam raczej rzadko ulega uszkodzeniu wiec musisz to dokładnie zlokalizowac usunąc usterke nalac nowego oleju wtedy odplaic ! póki co nie jest ztarty nie zatarłes go
na chwile obecna nie odpalaj w zadnym wypadku
Ostatnio zmieniony wt lut 03, 2009 10:54 przez dziejo, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » wt lut 03, 2009 10:55

Jak sam nie zgasł i nie było żadnych niepokojących dźwięków, to nic mu nie powinno być. Wewntualnie podczas pracy mogło być słychać szklanki - bo oleju mało. Tyle. Możesz nalać oleju, odłączyć świece i zarkęcić rozrusznikiem - jak normalnie kręci, bez dziwnych dźwięków to powinno być ok.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Awatar użytkownika
Mariusz15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: śr maja 02, 2007 16:52
Lokalizacja: Kol.Drzewce k. Nałęczowa Grupa Lubelska/Irlenda/Larne
Kontakt:

Post autor: Mariusz15 » wt lut 03, 2009 11:58

być może to odma olej wywalio przez miarkę


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1843584#1843584]Zapraszam do komentowania MKII by Mariusz15[/url]
[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7afdcaec1d199d5a.html][img]http://images37.fotosik.pl/51/7afdcaec1d199d5a.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fifel » wt lut 03, 2009 12:44

Mariusz15 pisze:być może to odma olej wywalio przez miarkę
No ja rozumiem ze olej moze wywalic przez bagnet ale przeciez pisze, ze wywalilo mu caly i po tym jak stal na nieodpalonym silniku to zrobila sie kaluza pod silnikiem...
Jak dla mnie odma odpada :)



Awatar użytkownika
piori
Forum Master
Forum Master
Posty: 1304
Rejestracja: sob lis 20, 2004 19:42
Lokalizacja: WPU/WPN/WL

Post autor: piori » wt lut 03, 2009 13:34

strozyk85, spokojnie, silnikowi na 99% żadna wielka krzywda się nie stała, a już na pewno się nie zatarł (widziałem kiedyś na jakimś zlocie motocyklowym jak goście wykręcili spust z miski z jakiegoś chyba starego fiata i cegła na pedał gazu, a on dzielnie walczył jakieś kilkadziesiąt minut na pełnych obrotach). W pesymistycznym przypadku mogło trochę dostać się łożyskowaniu wałka rozrządu, ale skoro miałeś jeszcze olej do samego domu to jestem dobrej myśli :goodman: a naprawa nie powinna być bardzo kosztowna.
Tak jak piszą koledzy, zlokalizować usterkę, naprawić, zalać olejem i dopiero odpalać. Jak naprawisz to napisz jak się sprawa zakończyła. Mógłbyś jeszcze napisać jaki masz silniczek?



strozyk85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt lut 03, 2009 10:28
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: strozyk85 » czw lut 05, 2009 01:48

okazalo sie ze caly olej zlecial przez nieszczelny czujnik cisnienia oleju. Cala naprawa kosztowala 6 zl czujnik + 10 zdiagnozowania usterki + 80 zl 5 l oleju. :P



Awatar użytkownika
lukasfenix
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 648
Rejestracja: sob sie 04, 2007 19:14
Lokalizacja: Poznań

Post autor: lukasfenix » czw lut 05, 2009 09:37

strozyk85 pisze:okazalo sie ze caly olej zlecial przez nieszczelny czujnik cisnienia oleju.
Te czujniki w vw to jakiś totalny syf! :grrr: W mojej dwójce też cały olej wywaliło przez czujnik, ale w dodatku nie zapaliła się kontrolka. W passacie tak samo, sikało przez czujnik jak z fontanny. Znajomy w polo miał znacznie mniej szcześcia: jemu też nie zapaliła się kontrolka, a silnik zaczął słabnąć, aż zgasł. Diagnoza: wywaliło wszystko czujnikiem, silnik zatarty na amen. :crazy:



vwstyle
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw lut 05, 2009 09:48
Lokalizacja: Opole

Post autor: vwstyle » czw lut 05, 2009 09:53

lukasfenix pisze:Te czujniki w vw to jakiś totalny syf!
u kogo syf to syf
ja tam nigdy nie miałem problemów z czujnikami



kasztan_TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: czw sie 07, 2008 12:04

Post autor: kasztan_TDI » czw lut 05, 2009 09:58

lukasfenix, mi czujniki sprawowaly sie OK ;)
wiec nie wiem czemu mowisz ze syf. :crazy:



vwstyle
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw lut 05, 2009 09:48
Lokalizacja: Opole

Post autor: vwstyle » czw lut 05, 2009 10:01

kasztan_TDI pisze:wiec nie wiem czemu mowisz ze syf
widocznie chłopak ma kompleksy



Awatar użytkownika
lukasfenix
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 648
Rejestracja: sob sie 04, 2007 19:14
Lokalizacja: Poznań

Post autor: lukasfenix » czw lut 05, 2009 10:12

vwstyle pisze:
kasztan_TDI pisze:wiec nie wiem czemu mowisz ze syf
widocznie chłopak ma kompleksy
Napewno, może wyjaśnisz mi jeszcze jakie, bo sam do tego nie doszedłem??
kasztan_TDI, może rzeczywiście troche mnie poniosło, ale faktem jest, że nie są zbyt trwałe, tak jak napisałem wyżej. Po tym jak mi wywaliło przez czujnik, mechanik powiedział, że jest wydmuch pod uszczelką klawiatury. Uszczelkę zmieniłem, filtr oleju, zalełem olej i wieczorem otwieram maskę, a tam to samo-cały silnik w oleju, kontrolka oczywiście się nie paliła. Tak więc w 1 dzień straciłem 3,5l nowego oleju i o mało nie zatarłem silnika. :crazy:



vwstyle
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw lut 05, 2009 09:48
Lokalizacja: Opole

Post autor: vwstyle » czw lut 05, 2009 10:17

lukasfenix pisze:bo sam do tego nie doszedłem
szkoda
no niestety sam musisz do tego dojść



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 457 gości