Golf - nie kreci rozrusznik tylko cos cyka

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

przemovw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob paź 18, 2008 22:59
Lokalizacja: Bychawa

Golf - nie kreci rozrusznik tylko cos cyka

Post autor: przemovw » pn lut 02, 2009 19:45

Witam,
Mam taki problem.
Nie dawno z kolega montowalismy glosniki w mk3. Przeprowadzalismy kable od radia, no i gdy all podlaczone to radio nie dziala i zajrzelismy do bezpiecznikow, wyjelismy bezpiecznik gdzie byl wlozony wraz z jakims zoltym kabelkiem, ciezko go bylo wlozyc ale niby to wszedl. Potem okazalo sie ze masy nie bylo. Potem po tym zabiegu z bezpiecznikami, tak dziwnie zapalal. Duzo takich cykniec bylo i nie zawsze łapał. A dzis chce go odpalic, a ten nawet nie przekreci rozrusznikiem, aby takie cykniecie. I niewiem co jest, sa tam dwa kabelki w bezpiecznikach czerwony i zolty i niewiem ktory kabelek z ktorym bezpiecznikiem powinien isc.
Pomocy xD

Obrazek

Doszlem ze te kabelki sa od gazu wiec powinien odpalic na benzynie.

Wiec czego nie pali ? nagralem krotki filmik jak to jest :

http://www.speedyshare.com/458254705.html

Prosze o pomoc.

P.S przy zapalaniu lapki nie gasna wiec nie wina rozladowanego aku. Mimo to naladowalem go i nadal to samo



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pn lut 02, 2009 19:59

najpierw na próbe spróbuj podłączyć kabelkiem plus z akumulatora do styku elektromagnesu rozrusznika , auto oczywiście na luzie , zobaczysz czy załapie , napisz co i jak , a będziemy sie dalej martwić



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » pn lut 02, 2009 20:00

tego nikt Ci nie powie bo to jest niefabryczna rzeźba. Pewnie jakieś dołożone urządzenie miało się włącząc z innym urządzeniem fabrycznym i temu pierwszemu podano PLUS z tego drugiego. Ale tak to mógł zrobic tylko jakiś gnojek na szybko, bo jest to niefachowe zeby wsadzac kabelki pod bezpiecznik i do tego jak widzisz nie trwałe, bo wyjąłeś i teraz nie wiesz gdzie było.
poza tym twoj post pozostawia wiele do zyczenia pod kątem mozliwosci zrozumienia go. Caly czas powtarzasz "bezpiecznik i bezpiecznik" a nawet nie napisaleś który dokładnie.
albo takie cos
przemovw pisze:Potem okazalo sie ze masy nie bylo
od czego?
przemovw pisze:Potem po tym zabiegu z bezpiecznikami, tak dziwnie zapalal
ten "zabieg" opisales tak schludnie i dokładnie ze totalnie nie wiadomo o co chodzi. Niby jak my sie mamy pokapowac co ty zrobiles przy tych bezpiecnzikach. Cos wyjałeś cos wsadziels i po tym zabiegu cos nie działa :)
a ponizszego nie rozumiem w ogole
przemovw pisze:a ten nawet nie przekreci rozrusznikiem, aby takie cykniecie
Ostatnio zmieniony pn lut 02, 2009 20:03 przez sas_gti, łącznie zmieniany 2 razy.



przemovw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob paź 18, 2008 22:59
Lokalizacja: Bychawa

Post autor: przemovw » pn lut 02, 2009 20:05

bo pisalem to tak na szybkosci :P no mniejsza juz z tymi kablami i bezpiecznikami, bo te kabelki ktore wchodza z bezpiecznikiem sa od gazu. Chodzi mi o to ze wogule przekrecic sie rozrusznik niechce .. na filmiku jest pokazane co sie dzieje, cyka tylko.



Orcio

Post autor: Orcio » pn lut 02, 2009 20:07

Jak cyka i nie kreci to szczoty



przemovw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob paź 18, 2008 22:59
Lokalizacja: Bychawa

Post autor: przemovw » pn lut 02, 2009 20:12

ale to cykanie nie dochodzi z rozrusznika ;d



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » pn lut 02, 2009 20:16

zrób jak pisze "miś fazi"


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

Orcio

Post autor: Orcio » pn lut 02, 2009 20:17

przemovw pisze:ale to cykanie nie dochodzi z rozrusznika ;d
a to sorka nie wczytałem sie w temat :helm:



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » pn lut 02, 2009 20:18

sprawdz jeszcze czy do wsuwki dochodzi +(elektromagnes)jak przekręcasz stacyjkę na odpalanie,bo może kostka stacyjki padła
Ostatnio zmieniony pn lut 02, 2009 20:22 przez norek111, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pn lut 02, 2009 20:19

najpierw sprawdż sam rozrusznik , a cykanie może być z przekażnika X jak masz coś pokombinowane z instalacją



przemovw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob paź 18, 2008 22:59
Lokalizacja: Bychawa

Post autor: przemovw » pn lut 02, 2009 20:21

norek111 pisze:sprawdz jeszcze czy do wsuwki dochodzi +(elektromagnes)jak przekręcasz stacyjkę na odpalanie
jasniej :D wytlumacz, bo zielony w tym jestem ;] od niedawna mam prawko i nie przydazylo mi sie grzebac jeszcze w aucie xD



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pn lut 02, 2009 20:25

przy rozruszniku masz elektromagnes , taki mniejszy walec , na końcu którego jest puszka z czarnego ebonitu , masz tam dwa grube kable na śrube , to nie te , tylko jest jeszcze jeden cienki niebieski , to ten



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » pn lut 02, 2009 20:26

przemovw pisze:
norek111 pisze:sprawdz jeszcze czy do wsuwki dochodzi +(elektromagnes)jak przekręcasz stacyjkę na odpalanie
jasniej :D wytlumacz, bo zielony w tym jestem ;] od niedawna mam prawko i nie przydazylo mi sie grzebac jeszcze w aucie xD
do rozrusznika dochodzi przewodzik z wsuwką wyjmujesz podłączasz kontrolkę 12V od niego do masy pojazdu,przekręcasz stacyjkę na rozruch jeśli się kontrolka nie zapali to coś z kostką stacyjki



przemovw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob paź 18, 2008 22:59
Lokalizacja: Bychawa

Post autor: przemovw » pn lut 02, 2009 20:28

ok sprawdze rozrusznik, i tak mi sie zdaje ze to cykanie jest z przekaznika, no ale co by moglo byc pomieszane ? ostatnio tylko do radia kable podlaczalismy, niewiem czy jesli tam jets zle cos zrobione to ma wplyw na odpalanie..



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 258 gości