nawiew powietrza w mk III

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

siwkins
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn paź 24, 2005 10:10
Lokalizacja: stąd

nawiew powietrza w mk III

Post autor: siwkins » ndz gru 11, 2005 00:36

nawiew działał do pewnego czasu tylko na 3 stopniu regulacji ....a teraz lipa jak docisne to chwile chodzi :crazy: HELP!!



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » ndz gru 11, 2005 00:41

rozbierz i sprawdz pokretlo regulacji nawiewu bo skoro po docisnieciu pracuje to bys moze sciezka padla lub cos nie styka


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

siwkins
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn paź 24, 2005 10:10
Lokalizacja: stąd

Post autor: siwkins » ndz gru 11, 2005 00:48

po docisnieciu dziala tylko na trzecim ustawieniu.....



djset

Post autor: djset » ndz gru 11, 2005 00:59

trzeba podgiąć blaski i wszystko bedzie ok. sciagnij obudowe (jest na zatrzaski), ale pokretla nawiewu nie... i przekrecaj na 1, 2, 3 i 4 i patrz jak styki chodzą i pozniej ewentualnie rozbierz delikatnie i podegnij blaszki...
albo dla ulatwienia wez plaski srubokret i stykaj styki i bedziesz wiedzial ktore styki zwarte to masz jaki bieg :)
powodzenia

aha, jakbys łądnie napisal skad jestes to ktos by ci pomogl moze osobiscie, a jak napisales "stąd" to juz twoja wina... trudno.



siwkins
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn paź 24, 2005 10:10
Lokalizacja: stąd

Post autor: siwkins » ndz gru 11, 2005 01:04

hehe dzieki za pomoc postykam styki :pub: jestem z jaworzna jak by co :grin:



Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

djset dobrze gada

Post autor: Razal » ndz gru 11, 2005 01:10

djset pisze:trzeba podgiąć blaski i wszystko bedzie ok. sciagnij obudowe (jest na zatrzaski), ale pokretla nawiewu nie... i przekrecaj na 1, 2, 3 i 4 i patrz jak styki chodzą i pozniej ewentualnie rozbierz delikatnie i podegnij blaszki...
albo dla ulatwienia wez plaski srubokret i stykaj styki i bedziesz wiedzial ktore styki zwarte to masz jaki bieg :)
powodzenia

aha, jakbys łądnie napisal skad jestes to ktos by ci pomogl moze osobiscie, a jak napisales "stąd" to juz twoja wina... trudno.
Dokładnie tak !!! Tak zrobilem u kolesia W MkIII i wszystko GRA a właściwie dmucha :pub:


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

djset

Post autor: djset » ndz gru 11, 2005 01:18

siwkins pisze:jestem z jaworzna jak by co
no widzisz, a ja jestem bardzo czesto w sosnowcu :D wiec moglibysmy sie zgadac i bym ci to naprawil :) ale pierw poprobuj sam :D
powodzenia



siwkins
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn paź 24, 2005 10:10
Lokalizacja: stąd

Post autor: siwkins » ndz gru 11, 2005 01:33

dzięki dzięki :pub: jakos se poradze :grin:



Adam_Zabrze
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: wt lis 29, 2005 22:02
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Adam_Zabrze » pn gru 12, 2005 22:57

U mnie nawiew działał na wszystkich biegach, ale chcąc włączyć np. 2, trzeba było ustawić pokrętło nie na 2,a pomiędzy 2 a 3. Analogicznie z wyższym biegiem - pomiędzy 3 a 4...
Dziś zdjąłem osłonę "konsoli środkowej", pokrętło, pobawiłem się ruchomą blaszką (styk w kształcie odwróconej litery T), podociskałem tą na stałe zamocowaną blaszkę ze stykami... 2, 3, 4 działają jako-tako, 1 działa przy ustawieniu 1.5 :)
Jak powinna być wygięta ta ruchoma blaszka (T) ? Czy jej środek powinen być w tej samej płaszczyżnie, co skrzydła ? Czy może odgiąć skrzydła w górę/dół, żeby zapewnić styk ? Pytam o prawidłowe odgięcie, bo przy moich próbach styk T blokował się przy kręceniu :).



djset

Post autor: djset » pn gru 12, 2005 23:02

blaszka powinna byc wygieta jak "S"

[ Dodano: Pon Gru 12, 2005 22:03 ]
jak chcesz to jutro zorbie ci fote i wrzuce.



Adam_Zabrze
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: wt lis 29, 2005 22:02
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Adam_Zabrze » pn gru 12, 2005 23:15

OK, będę wdzięczny za fotę.


Aus Liebe zum Automobil.

djset

Post autor: djset » pn gru 12, 2005 23:31

dobra. to jutro z rana robe fotke i wrzuce ci :)
zrobie zdjecia na kazdym biegu osobno i postaram sie jak najdokladniej. pozdrawiam.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 283 gości