Alternator przy jakich obrotach zaczyna ładować

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Alternator przy jakich obrotach zaczyna ładować

Post autor: TUTENHAMON » śr lis 30, 2005 16:38

Witam chcę przerobić swój alternator i teraz przy jakich obrotach zaczyna ładować CHodzi o mk3 jak to sprawdzić .


TUTENHAMON

dziomal
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: pn gru 13, 2004 22:53
Lokalizacja: Brzozów/Kraków
Kontakt:

Post autor: dziomal » pn gru 12, 2005 20:46

Jeśli silnik ma 1000 obr/min to alternator ma około 2500 obr/min. Przy takich obrotach jest już ładowanie na zadowalającym poziomie. Normalnie jest wykorzystywana tylko mała część
mocy jaką może oddać alternator. Jego moc jest ograniczana regulatorem napięcia. Alternator może oddać moc kilkukrotnie większą niż jest do tego przystosowany(ale przez krótki okres czasu, w zależności od konstrukcji, tak aby nie przegrzać jego elementów wewnętrznych). Mam książke w której są opisane próby na alternatorze 65A(1kW) w którym zastosowano zmieniony regulator napięcia który dawał z alternatora napięcie max jakie mógł uzyskać (ponad 60V i uzyskano moc traconą na obciążeniu 3kW) przez czas 2 minut tak aby go nie przegrzać, a potem wracał do napięcia 14V. To wysokie napięcie nie było podawane na akumulator tylko przez ten czas przekażnik podłączał pod alternator tylko jakąś grzałke do podgrzewania katalizatora aby go szybciej podgrzać. Po 2 min układ czasowy włączał normalny stabilizator napięcia 14V.



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » pn gru 12, 2005 20:50

widzisz ja planuje dać mniejszą rolkę o jakieś 10-20% tak aby ładował zawsze ponieważ mam problemy z brakiem prądu podobno tak robia co ty na to ma to sens.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
Dragon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1001
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 21:33
Lokalizacja: Jordanów Śląski k. Wrocławia
Kontakt:

Post autor: Dragon » pn gru 12, 2005 22:29

Na wolnych obrotach alternator powinien oddawać przynajmniej 50% tego co potrafi, ale najczęściej daje więcej. A myślałeś może aby go wymienić na inny, czyli taki który spełni Twoje wymagania?


Wyślij głupka po flaszkę, to przyniesie jedną...
Wyślij kobietę po piwo to też przyniesie jedno...
Piąty bieg wrzucony...............................................

ksorzel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 202
Rejestracja: sob maja 21, 2005 13:53
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.
Kontakt:

Post autor: ksorzel » pn gru 12, 2005 22:37

problemy z brakiem pradu...
no coz z tego co pamietam to w zaleznosci od wielkosci silnika byly rozne alternatory w silniku 1.4 alternator jest najslabszy wiec moze poprostu wymien na ktorys z mocniejszego silnika golfa...



Awatar użytkownika
silent_rob
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 00:43
Lokalizacja: Gryfino
Kontakt:

Post autor: silent_rob » pn gru 12, 2005 23:24

TUTENHAMON pisze:widzisz ja planuje dać mniejszą rolkę o jakieś 10-20% tak aby ładował zawsze ponieważ mam problemy z brakiem prądu podobno tak robia co ty na to ma to sens.
sprawdz lepeij amperażalternatora i regulator napieca ;]


Obrazek

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » wt gru 13, 2005 05:49

dragon5555 pisze:Na wolnych obrotach alternator powinien oddawać przynajmniej 50% tego co potrafi, ale najczęściej daje więcej. A myślałeś może aby go wymienić na inny, czyli taki który spełni Twoje wymagania?
Nie bardzo się z tym zgadzam. Po włączeniu wszystkich odbiorników w aucie, na wolnych obrotach dochodzi do deficytu prądu - sprawdzone amperomierzem.
TUTENHAMON, To co planujesz wymaga pzremyślenia. Policz o ile wzrosną obroty alternatora przy takiej zmianie koła ( nie wiem czy te 10-20% to zmiana średnicy , czy obwodu koła). Kolejna sprawa to ile jeździsz. Jeśli są to krótkie odcinki, taka zmiana niewiele pomoże. Najlepszym sposobem było by sprawdzenie tego doświadczalnie. Potzrebny jest do tego amperomierz samochodowy - taki o dwóch skalach. Pośrodku zero, na lewo minus, na prawo plus.
I jeszcze jedno : po zmianie koła możesz mieć problem z doborem paska klinowego.(chociaż nie musisz).Wzrosną obroty alternatora i może się nieco szybciej zużywać- łożyska.
BTW: Co Tobie tak zżera ten prąd? Kuchenka mikrofalowa czy jakieś wypasione CA? :)



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » wt gru 13, 2005 07:46

Ja miałem alternator 45 i zmieniłem go na 65. Teraz mam prądu wystarczająco dużo.



Awatar użytkownika
ćwikła
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 977
Rejestracja: pt gru 24, 2004 10:58
Kontakt:

Post autor: ćwikła » wt gru 13, 2005 08:01

ja mam 70A i rozwazam wrzucenie od dieslelka czyli ok 120A


ALPINE CDA-7894RB
RAINBOW SAC 465.20
STEG K4.02
RF P3D410
DLS A6

Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » wt gru 13, 2005 09:32

Car audio mi wciaga więc myslę nad zmianą koła pasowegi jego średnicy na 10 20 % mniejsze. Myslłem aby wrzucic jakić od innego MK3 tylko czy by pasował w otwory.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
Dragon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1001
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 21:33
Lokalizacja: Jordanów Śląski k. Wrocławia
Kontakt:

Post autor: Dragon » wt gru 13, 2005 21:29

bodzio_j pisze:dragon5555 napisał/a:
Na wolnych obrotach alternator powinien oddawać przynajmniej 50% tego co potrafi, ale najczęściej daje więcej. A myślałeś może aby go wymienić na inny, czyli taki który spełni Twoje wymagania?

Nie bardzo się z tym zgadzam. Po włączeniu wszystkich odbiorników w aucie, na wolnych obrotach dochodzi do deficytu prądu - sprawdzone amperomierzem.
Skoro przy wolnych obrotach daje około 50% prądu to logiczne że na wszystko nie wystarczy!!!


Wyślij głupka po flaszkę, to przyniesie jedną...
Wyślij kobietę po piwo to też przyniesie jedno...
Piąty bieg wrzucony...............................................

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 324 gości