Dziurawa podłoga MK3!!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
matrix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pn lis 29, 2004 10:27
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Dziurawa podłoga MK3!!!!

Post autor: matrix » pn gru 12, 2005 19:56

Witam vw maniaków Dzisiaj właśnie odwiedziłem stację obsługi czyli przeglądzik okresowy jak co rok..Okazało się całkiem przypadkiem ,że w podłodze mam dziurę tzn. wypadł korek odprowadzający wodę i dookoła niego zaczeła wchodzić '' brygada rudego''(((Pomóżcie w jaki spsób mam to zakleić ...prowizorycznie do wiosny .. Jak na razie nie mam kaski na blacharza. Może kaimś mazidłem zalapicować .Moze macie jakieś pateńciki....Z góry dzięki za rady...Pozdr.


jak zwykle vw

Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » pn gru 12, 2005 20:02

Proponuję taśmę klejącą szarą z włóknem dwa paski na krzyż,a na wierzch silikonu pacnąć szpachelką i będzie git,może być okienny,byle na suchą blachę czystą!A dywanik wysusz szybko



Awatar użytkownika
matrix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pn lis 29, 2004 10:27
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Post autor: matrix » pn gru 12, 2005 20:33

Ok dzięki za radę ....jutro biore sie do pracy...dopuki nie ma jeszcze dużego minusa..pozdr


jak zwykle vw

Awatar użytkownika
nawrotvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: śr sty 19, 2005 23:39
Lokalizacja: Koluszki
Kontakt:

Post autor: nawrotvw » pn gru 12, 2005 21:07

Najlepszym sposobem na taki przypadek jest zestaw naprawczy z żywicą epoksydową i matą z włókien koszt ok 10-15zł. Przed kupnem nalezy tylko sprawdzić czy zestaw jest "świerzy" tzn. czy nie jest przeterminowany, polecam firmy Novol (czy jakoś tak). Dokładnie oczyścić, wyciąć łatkę z włókien, najlepiej z 2-3 warstw nasączyć żywicą najlepiej pędzlem, żeby wszędzie dotarła i tyle. Jak wyschnie to i z 5 lat wytrzyma, a w razie czego można mocno podgrzać (żywica nie lubi wysokich temperatur) zdjąć i zaspawać. Silikonu nie polecam, na podłogę musi być coś mocno twardego, wiem z życia. pozdro



Awatar użytkownika
Bezy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 17:26
Lokalizacja: woj. pomorskie
Kontakt:

Post autor: Bezy » pn gru 12, 2005 21:07

stonefree pisze: (...)na wierzch silikonu pacnąć (...) i będzie git,może być okienny,byle na suchą blachę czystą!
Z tym silikonem - to nie za bardzo. Silikon ma to do siebie, ze bardzo lubi ciagnać wilogoć i ja trzymac. Akwarium, okno - owszem - bo to szyba. Ale taka zabawa silikonem w miejscach gdzie wyszła rdza , albo na czysta blache - da tylko odrotny efekt. Dopiero zobaczysz bande rudego.
Co to za problem przejechac to szczotka, walnąc minią, prysnac jakims tam sprayem - a na koniec zakleić to taka specjalna gumową masą. Mozna ja spotkać np na łaczeniach blach albo w nadkolach. Kup taka paste i nią sie pobaw a nie silikonem.
Nie wierzysz? :) Weź kawał plaskownika, dokladnie pokryj go silikonem i zostaw na dworzu ( wcale nie na deszczu). Na wiosne zobaczysz co sie stało :)
Pozdro!


Zmarła matka abonenta radiowego....

ksorzel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 202
Rejestracja: sob maja 21, 2005 13:53
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.
Kontakt:

Post autor: ksorzel » pn gru 12, 2005 22:19

nie radze tego robic zadnym domowym sposobem nie zabezpieczysz tego dobrze i na wiosne moze byc zdecydowanie gorzej, jednak radze isc do blacharza sam oddalem auto kilka miesiecy temu do zalatania dziury po wypadnietym korku i gosc ladnie wspawal kawalek blachy zrobil to profesjonalnie i nie wzial wielkich pieniedzy tylko okolo 100 zl a mysle ze na naprawe tego samemu wydasz niewiele mniej



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » wt gru 13, 2005 04:20

Witam wszystkich , mam u siebie podobny problem co kolega , u mnie też brakuje korka. Myśle że najlepiej jest taką dziurę zaspawać i zakonserwować gumą kłopot usunąć raz na zawsze. a tak apropo czy ktoś wie do czego służyć mają te korki??????????? POZDRAWIAM :pub:



ksorzel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 202
Rejestracja: sob maja 21, 2005 13:53
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.
Kontakt:

Post autor: ksorzel » wt gru 13, 2005 10:30

korki odprowadzaja wode z wewnatrz auta



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » wt gru 13, 2005 17:55

Eeee...ja tak łatałem podłogę w renówce i nie rdzewiało,ale tamta cholera miała ocynk....



Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » wt gru 13, 2005 18:13

Bezy pisze:Co to za problem przejechac to szczotka, walnąc minią, prysnac jakims tam sprayem - a na koniec zakleić to taka specjalna gumową masą. Mozna ja spotkać np na łaczeniach blach albo w nadkolach. Kup taka paste i nią sie pobaw a nie silikonem.
Najlepszy sposób z wyzej opisywanych.Ale oczywiscie tylko na jakiś czas.Na wiosne jedz do blacharza, niech wyczysci i zaspawa!!!Nie zaplacisz wiecej jak 100zł za taka operację :)



ksorzel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 202
Rejestracja: sob maja 21, 2005 13:53
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.
Kontakt:

Post autor: ksorzel » wt gru 13, 2005 18:15

mala dziurke mozna zakleic nie przecze ale taka po wypadnietym korku to radze tylko zaspawac



Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » wt gru 13, 2005 18:18

ksorzel pisze:mala dziurke mozna zakleic nie przecze ale taka po wypadnietym korku to radze tylko zaspawac
Pewnie że tak! :grin: Najlepiej odrazu wszystkie najmniejsze dziurki DOBRZE WYCZYSCIĆ z rdzy i zaspawać! :food:



Awatar użytkownika
matrix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pn lis 29, 2004 10:27
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Post autor: matrix » wt gru 13, 2005 21:37

Dzięki za podpowiedzi.....Chyba faktycznie jutro pojadę do blacharza i zorientuję sie ile weżmie za robotę. Przyznaję ,że nie chce mi się samemu grzebać na tym zimnie :bajer: Chyba ,że zaśpiewa mi bająską sumę ...podr. jeszcze raz


jak zwykle vw

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 241 gości