nieumiejętnie założony alarm automatyczna skrzynia biegów

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

smochy_bronx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 18:50
Lokalizacja: poznań

nieumiejętnie założony alarm automatyczna skrzynia biegów

Post autor: smochy_bronx » ndz lut 01, 2009 19:06

witam wszystkich serdecznie!

zakupiłem dzsiaj golfa IV silnik 2.0 benzyna rok 2003 przeieg 64.000 i automatyczna skrzynia biegów.

Problem dotyczy właśnie skrzyni, od początku:

podczas pierwszej jazdy probnej wszystko dzialalo prawidlowo. W samochodzie zamontowany jest "system antywłamaniowy". pod kierownicą znajduje się przycisk, kiedy jest wcisniety samochod odpala, kiedy nie jest wcisniety zapłon jest odcięty. Po zakupie przypadkowo przekrecilem kluczyk kiedy zapłon był odciety, oczywiscie samchod nie odpalil, kiedy włączyłem zapłon i przekręciłem kluczyk żółta kontrolka (kontur silnika) nie gaśnie. samochód odpala bez problemu ale w pozycji D dostepny jest tylko 3 bieg. R N oraz 1 działają prawidłowo, w pozycji dwa jest tylko 2 bieg a w pozycji 3 tylko 3 bieg, wszystko wskazuje na to ze jest to tryb awaryjny. Zadzwoniłem do sprzedawcy i powiedział ze po kilku odpaleniach wszystko powinno wrcic do normy, przejechalem 350km i zółta kontrolka jak sie swiecila tak sie swieci, niepomoglo odłączenie akumulatra.
Dodam jeszcze ze gdy przekrece kluczyk, poczekam az zgasna wszystkie kontrolki i zostanie tylko ta w kształcie silnika to po odłączeniu zapłonu magicznym przyciskiem kontrolka gasnie.

za wszelkie propozycje rozwiązania problemu z gry dziekuje aczkolwiek najbardziej liczylbym na namiar do kogos z poznania kto mogłby sie tym zajac nie wiem czy to elektryk czy specjalista od skrzyń, Golfa kupiłem dla siostry, pierwszy raz mam stycznosc z tą marką wiec jestem kompletnie zielony. Ile kosztuje w poznaniu podłączenie pod komputer?

Dodam tylko ze nawet w trybie awaryjnym podróż odbywala sie w wyjatkowo komfortowych warunkach, swietne te wasze golfy, nigdy bym sie nie spdziewal, pozdrawiam wszystkich.
Ostatnio zmieniony ndz lut 01, 2009 19:07 przez smochy_bronx, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
czyzaczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: czw paź 30, 2008 10:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czyzaczek » ndz lut 01, 2009 19:36

No, akumulator to nic nie pomoże jak go odłączysz,,,,

Musisz skoczyć do kogoś z VAG iem żeby sprawdził co pokazuje komp i ewentualnie skasował błąd.


Life is Ride, Ride is Life!

<b>DIAGNOSTYKA VAG</b> -----POZNAŃ-----Kontakt przez PRIV.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 194 gości