z 3 razy zatitalo, z 4 razy kontrolka od oleju zaswiecila

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
romulus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn mar 21, 2005 14:45
Lokalizacja: wronki
Kontakt:

z 3 razy zatitalo, z 4 razy kontrolka od oleju zaswiecila

Post autor: romulus » czw sty 29, 2009 17:35

golfik IV 1,4 16v. podczas jazdy z 3 razy zatitalo i z 3-4 razy kontrolka oleju zamrugala, nie wiem dokladnie ile. odrazu zjechalem na pobocze i wyl silnik. po wlaczeniu normalka. a olej zmieniany z 7tys km temu, w garazu zadnych sladow na posadzce nie ma po oleju . czego to by byl objaw.?"?"?



Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

Post autor: Jacek75 » czw sty 29, 2009 18:08

Na początek VAG pewnie coś powie....


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

greg

Post autor: greg » czw sty 29, 2009 18:08

może za niski poziom oleju? - sprawdzałeś?



Awatar użytkownika
romulus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn mar 21, 2005 14:45
Lokalizacja: wronki
Kontakt:

Post autor: romulus » czw sty 29, 2009 18:23

no teraz juz sprawdzilem no i faktycznie za niski stan. wlalem to co mi zostalo po wymianie, ok 0,5l ale nadal mi sie wydaje malo (wiem trza dokupic) tylko ze wymiana byla z 7tysi temu a wiec cos nawalilo. czytalem ze 1,4 16v lubia sobie łyknąc oleju, ale zeby az tyle? co moglo sie zepsuc? aha Vag nie mam



_robert_s
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: wt cze 10, 2008 12:09
Lokalizacja: opolskie

Post autor: _robert_s » czw sty 29, 2009 19:42

A jakim kolorem ci ta kontrolka mrugała? Nie było to jakoś tak, że jak miga na czerwono to sygnalizuje problem z czujnikiem? Mi przy zbyt niskim stanie po prostu zaświeciła na żółto i już tak zostało. Może ty niepotrzebnie dolewasz? Ile było na bagnecie zanim dolałeś? ... Autentycznie VAG by się przydał; podejdź gdzieś na diagnozę...



Awatar użytkownika
romulus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn mar 21, 2005 14:45
Lokalizacja: wronki
Kontakt:

Post autor: romulus » ndz lut 01, 2009 19:16

_robert_s pisze:A jakim kolorem ci ta kontrolka mrugała? Nie było to jakoś tak, że jak miga na czerwono to sygnalizuje problem z czujnikiem? Mi przy zbyt niskim stanie po prostu zaświeciła na żółto i już tak zostało. Może ty niepotrzebnie dolewasz? Ile było na bagnecie zanim dolałeś? ... Autentycznie VAG by się przydał; podejdź gdzieś na diagnozę...
sory ze dopiero teraz ale znalazlem czas. nie jestem wstanie stwierdzic jakim kolorem mrogala bo dosyc szybko jechalem i za bardzo na licznik nie moglem patrzec. wiem ze z 3 razy titlo i tez z 3,4 mroglo. po dolaniu oleju zrobilem ok 200km i narazie nic sie nie dzieje. a zapomnialem dodac ze jakis czas jezdzilem z napisem serwice oil i serwice insp. moze to byl jakis znak ze mam wykasowac.
a odnosnie Vag to ok 100 moge przeznaczyc, tylko ktory bo na allegro jest tego pelno, od 50 do +....zl. acha na usb czy com musi byc. pzdr



_robert_s
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: wt cze 10, 2008 12:09
Lokalizacja: opolskie

Post autor: _robert_s » ndz lut 01, 2009 23:04

Nie wiem na ile w tym prawdy, ale stary olej (na granicy przebiegu do wymiany) lubi szybciej wsiąkać. U mnie by się to potwierdzało. W związku z tym może faktycznie miałeś ubytek. Ale skoro wołało o inspekcję to wymieniłeś olej???

Co do interfejsu - może być USB (ale system na kompie co najwyżej XP!!!) i najlepiej od Viakena (nie chcę uprawiać reklamy - po prostu chodzi mi o konkretny przykład, a sam mam, wiem że działa, to mogę polecić)...

pzdr



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 348 gości