czy moze to byc zaplon albo zle ustawiony rozrzad....

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

darek i jadzka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: pt lis 04, 2005 21:24
Lokalizacja: jadowniki

czy moze to byc zaplon albo zle ustawiony rozrzad....

Post autor: darek i jadzka » ndz gru 11, 2005 22:46

witam po raz kolejny.....mam problem.....przy szybkim przyspieszaniu dochodza mnie dziwne , nieregularne ciche stukanie co to moze byc ?dodam ze jak rano pale samochod to mam zdarzenie takie ze lapie mi silnik tzn.ze ciezko mu zaczac krecic rozrusznikiem,jeszcze co to po kazdym odpaleniu i zaczeciu jazdy auto mi szarpie tak jakby nai palil na wszystkie cylindry . Myslalem ze to moze jak jest zimny i kable,kopulka wilgotna dlatego szarpie ale nie on szarpie nawet jak jest rozgrzany dobrze .Szarpanie ustaje jak przyczymam auto na wyzszych obrotach to przestanie i chodzi dobrze , to wszystko do czasu jak nie zgasze auto , potem to samo ......CO JEST PRZYCZYNA CZY MOZE BYC ZAPLON.....silnik 2.0 2E



Awatar użytkownika
NEMESIS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 401
Rejestracja: sob mar 19, 2005 17:48
Lokalizacja: TRICITY
Kontakt:

Re: czy moze to byc zaplon albo zle ustawiony rozrzad....

Post autor: NEMESIS » ndz gru 11, 2005 23:05

CO JEST PRZYCZYNA CZY MOZE BYC ZAPLON.....silnik 2.0 2E[/quote]

Ja miałem zerwany klin na kole zębatym paska rozrzadu na wale !! objawy podobne !!



darek i jadzka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: pt lis 04, 2005 21:24
Lokalizacja: jadowniki

Post autor: darek i jadzka » ndz gru 11, 2005 23:09

ale czy mozliwe ze jezdze pol roku ze zerwanym klinem na kole......dawniej tylko szarpal a teraz doszlo to dziwne stukanie tak jakby sobie zawor poklepywal....



Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » pn gru 12, 2005 02:10

zapłon to nie jest... raczej jaby rozrzad... a dawno go zmienaiłeś moze to od tego czasu :?:


Obrazek

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » pn gru 12, 2005 10:01

Jedź na komputer może masz uszkodzony jakiś czujnik. Skoro masz silnik 2E to masz go na digifancie, a skoro masz go na digifancie to masz złącze diagnostyczne. Koszt zabiegu sprawdzającego około 50zł.



Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Re: czy moze to byc zaplon albo zle ustawiony rozrzad....

Post autor: Razal » pn gru 12, 2005 10:35

NEMESIS pisze:CO JEST PRZYCZYNA CZY MOZE BYC ZAPLON.....silnik 2.0 2E
Ja miałem zerwany klin na kole zębatym paska rozrzadu na wale !! objawy podobne !! [/quote]

Tak ale ty masz ASZ (TDI) - one tak miały rozwiązane połączenie koła z wałem korbowym (niestey czasami to boli) :hmm: - i tak jak opisujesz objawy są takie same

Ale kolega NEMESIS pisze że ma 2E (wydaje mi się że tam jest inne rozwiązanie tego połączenia) - problem ścinającego się klina na wale korbowym dotyczy raczej tylko silników z grupy 1,9TD i TDI (i wynika najczęściej ze źle przeprowadzonej wymiany tego koła) - jak jest wszystko zmontowane fabrycznie i się tego nie rusza to wszystko jest OK.

Jak już jest konieczność wymiany to trzeba kupić nowe koło i nową śrubę (sprawdzić czy z nowym kołem nie ma luzów) i dokręcić odpowiednim momentem w większości przypadków 90Nm + 90 stopni UWAGA !!! - przy dokręcaniu pamiętać o zablokowaniu wału odpowiednim specnarzędziem :hmm: niektórzy polecją zastosować dodatkowo do połączenia specjalny klej, który oczywiście "puści" jak będzie potrzeba.

Ja osobiście nie wymieniam wogóle tego kółka (i nic tam nie ruszam) od czasu do czasu kontroluję prace kółek w tym rejonie :) i mam nadzieję że nie przytrafi mi się nigdy takie bum :hmm:


Były dwa rozwiązania tego połączenia : klin i półksiężyc, z tego co wiem to półksiężyc jest lepszym rozwiązaniem i rzadziej następuje BUM - DROGIE BUM :hmm:

Wracając do tematu (nie wydaje mi się żeby kolega NEMESIS miał problemy z klinem)

pozdroooo....


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

darek i jadzka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: pt lis 04, 2005 21:24
Lokalizacja: jadowniki

Post autor: darek i jadzka » pn gru 12, 2005 18:34

witam....rozrzadu ja jeszcze nie wymienialem dopiero mam taki zamiar ..........a moj silnik to benzyna a nie zaden diesel TDI ....... pojade na to zlacze sprawdzic czy nie jest walniety jakis czujnik ........a co z tym stukaniem,cykaniem na wysokich obrotach co to slychac ......moze to zawory.....



Awatar użytkownika
Adam Polak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: sob mar 12, 2005 01:25
Lokalizacja: wojkowice
Kontakt:

Post autor: Adam Polak » pn gru 12, 2005 18:40

a ja uważam że to nic innego jak za wczesny zaplon są to typowe objawy



darek i jadzka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: pt lis 04, 2005 21:24
Lokalizacja: jadowniki

Post autor: darek i jadzka » pn gru 12, 2005 18:53

.....tez mi sie wydaje ze jest cos z zaplonem ...... a czy myslisz ze te stuki to tez wina zaplonu .....



Awatar użytkownika
NEMESIS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 401
Rejestracja: sob mar 19, 2005 17:48
Lokalizacja: TRICITY
Kontakt:

Re: czy moze to byc zaplon albo zle ustawiony rozrzad....

Post autor: NEMESIS » pn gru 12, 2005 18:55

Ja miałem zerwany klin na kole zębatym paska rozrzadu na wale !! objawy podobne !! [/quote]

Tak ale ty masz ASZ (TDI) - one tak miały rozwiązane połączenie koła z wałem korbowym (niestey czasami to boli) :hmm: - i tak jak opisujesz objawy są takie same

Ale kolega NEMESIS pisze że ma 2E (wydaje mi się że tam jest inne rozwiązanie tego połączenia) - problem ścinającego się klina na wale korbowym dotyczy raczej tylko silników z grupy 1,9TD i TDI (i wynika najczęściej ze źle przeprowadzonej wymiany tego koła) - jak jest wszystko zmontowane fabrycznie i się tego nie rusza to wszystko jest OK.

Wracając do tematu (nie wydaje mi się żeby kolega NEMESIS miał problemy z klinem)

hmmmmm.... :chytry: KOLEGO RAZAL !!!! :grin: coś Wam się pokiełbasiło w kwestii formalnej... :jezor: "NEMESIS" TO JA !!! A "DAREK I JADZKA" mają problem z motorkiem !! :jezor: Pisałem że miałem zerwany klin to miałem 2.0 ADY bo nóffke kółko kupowałem, silnik chodził troche pokracznie i wydawał dziwne dzwięki które ustąpiły po wymianie koła !! :smoke: TAK mam ASZ ... :chytry: ale leży jeszcze w ciepłym garażu i czeka aż znajde chwilke dla niego a 2.0 poszedł do ludzi....TEŻ BYŁEM ZDZIWIONY ŻE URWAŁO KLIN W BENZYNIE !!!! POZDRO :grin:



darek i jadzka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: pt lis 04, 2005 21:24
Lokalizacja: jadowniki

Post autor: darek i jadzka » pn gru 12, 2005 19:46

to teraz od czego mam zaczac i gdzie szukac tego problemu..................



Awatar użytkownika
NEMESIS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 401
Rejestracja: sob mar 19, 2005 17:48
Lokalizacja: TRICITY
Kontakt:

Post autor: NEMESIS » pn gru 12, 2005 20:57

darek i jadzka pisze:to teraz od czego mam zaczac i gdzie szukac tego problemu..................
zacznij od TAZa... :grin: sry diagnozy !!!! :smoke:



Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Re: czy moze to byc zaplon albo zle ustawiony rozrzad....

Post autor: Razal » pn gru 12, 2005 21:48

NEMESIS pisze:Ja miałem zerwany klin na kole zębatym paska rozrzadu na wale !! objawy podobne !!
Tak ale ty masz ASZ (TDI) - one tak miały rozwiązane połączenie koła z wałem korbowym (niestey czasami to boli) :hmm: - i tak jak opisujesz objawy są takie same

Ale kolega NEMESIS pisze że ma 2E (wydaje mi się że tam jest inne rozwiązanie tego połączenia) - problem ścinającego się klina na wale korbowym dotyczy raczej tylko silników z grupy 1,9TD i TDI (i wynika najczęściej ze źle przeprowadzonej wymiany tego koła) - jak jest wszystko zmontowane fabrycznie i się tego nie rusza to wszystko jest OK.

Wracając do tematu (nie wydaje mi się żeby kolega NEMESIS miał problemy z klinem)

hmmmmm.... :chytry: KOLEGO RAZAL !!!! :grin: coś Wam się pokiełbasiło w kwestii formalnej... :jezor: "NEMESIS" TO JA !!! A "DAREK I JADZKA" mają problem z motorkiem !! :jezor: Pisałem że miałem zerwany klin to miałem 2.0 ADY bo nóffke kółko kupowałem, silnik chodził troche pokracznie i wydawał dziwne dzwięki które ustąpiły po wymianie koła !! :smoke: TAK mam ASZ ... :chytry: ale leży jeszcze w ciepłym garażu i czeka aż znajde chwilke dla niego a 2.0 poszedł do ludzi....TEŻ BYŁEM ZDZIWIONY ŻE URWAŁO KLIN W BENZYNIE !!!! POZDRO :grin:[/quote]

No w tej kwesti to sie zamieszalo wiesz ta JADZKA mi w glowie ;)

Ale qmaty chlopak jestes i wszystko wyjasniles ;) :pub:


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

darek i jadzka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: pt lis 04, 2005 21:24
Lokalizacja: jadowniki

Post autor: darek i jadzka » pn gru 12, 2005 22:03

teraz jest tak nakrecone ze dalej nie wiem co robic....teraz to juz nie wim czy moje auto to diesel czy benzynka(zartuje)to co mi poradzicie i od czego zaczac mam grzebanie......??????????????????????



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 404 gości