MK4 TDI kontrolka oleju + przegląd

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Rycho1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn mar 13, 2006 12:29

MK4 TDI kontrolka oleju + przegląd

Post autor: Rycho1 » wt mar 13, 2007 17:08

Dwa dni temu w czasie jazdy włączył się ok 2 sek. sygnał dźwiękowy i zapaliła się na żółto kontrolka oleju. Po zatrzymaniu sprawdziłem stan oleju - był raczej niski, dolałem ok. 0,5l. Przy zapalaniu pojawił się znów sygnał dźwiekowy i swieci kontrolka ale również na wyświetlaczu pojawił się napis service 2900km (co by sie zgadzało zgodnie z przebiegiem, serwis co 30 tys mam mieć za ok 3tys km). Podłączyłem cara do kompa z VAG 409.1 - nie pokazuje żadnych błędów. Czytałem posty na temat kontrolki, sugerują zresetowania odłaczając komputer. Ale zastanawia mnie jedno dlaczego żółta kontrolka zaświeciła się w tym samym czasie co informacja o serwisie, czy to jest tylko zbieg okolicznosci czy to cos oznacza? Samochód mam kilka miesięcy więc nie wiem z doświadczenia jak bywało wczesniej. Wdzięczny bedę za porady



greg

Post autor: greg » wt mar 13, 2007 19:29

Rycho1 pisze:Ale zastanawia mnie jedno dlaczego żółta kontrolka zaświeciła się w tym samym czasie co informacja o serwisie, czy to jest tylko zbieg okolicznosci czy to cos oznacza?
zbieg okolicznosci raczej



OLI898
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt mar 02, 2007 19:56
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Post autor: OLI898 » wt mar 13, 2007 21:43

100% zbieg okoliczności. Kontrolka niskiego stanu mogła ci się tak naprawdę zaświecić jak przeszarżowałeś np na zakręcie przy niskim poziomie lub po prostu czujnik już daje znać że trzeba go wymienić. Nigdy od razu nie dolewaj tylko najpierw dokładnie sprawdź ile dokładnie oleju posiadasz. Pozdro



tomsg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt kwie 08, 2008 22:15
Lokalizacja: Bytom

Post autor: tomsg » pt sty 30, 2009 00:41

U mnie też zapaliła się żółta kontrolka oleju podczas jazdy, dokładnie 10060km po ostatniej wymianie oleju. Jest możliwe ze komputer sam wykrył wymianę i ustawił 10000km do następnej? Stan oleju był w 1/4, dolałem do 3/4 i dalej się świeci.
Olej ostatnio sam wymieniałem wiec serwis nic nie mieszał. Podpięcie pod vag-com nic nie wykazało.
Co to może być?
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
untaztood
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: pn cze 19, 2006 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: untaztood » sob sty 31, 2009 10:01

Jak dolałeś olej i dalej Ci się świeci kontrolka, to spróbuj odłączyć akumulator na 30 sekund.
Jak pomoże, to znaczy że czujnik otwarcia maski kaput - jak w większości samochodów.



tomsg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt kwie 08, 2008 22:15
Lokalizacja: Bytom

Post autor: tomsg » sob sty 31, 2009 12:20

untaztood pisze:Jak dolałeś olej i dalej Ci się świeci kontrolka, to spróbuj odłączyć akumulator na 30 sekund.
Jak pomoże, to znaczy że czujnik otwarcia maski kaput - jak w większości samochodów.
POMOGŁO !, dzieki.
Gdzie sie znajduje ten czujnik ? Przy zamku nie widziałem zadnych przewodów.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 286 gości