Problem z odpalaniem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

majestic69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn sty 19, 2009 20:55
Lokalizacja: Koszalin

Problem z odpalaniem

Post autor: majestic69 » pt sty 30, 2009 03:15

Witam wszystkich!!!
Jestem nowy zarówno tu jak i jestem nowo upieczonym nabywcą golfika 2-czki :okej: Lecz niestety pojawił się przy nim pewien problem. Chodzi o odpalanie- krótko mówiąc raz pali a raz nie... Na szczeście częściej pojawia się ten 1-wszy przypadek tzn pali praktycznie od dotknięcia lecz czasami zdaża się że rozrusznik kręci jakby wogole nie miał siły a zdarzało się też tak że rozrusznik nie był w stanie wykonać nawet jednegop obrotu i trza było pchać... Dziś pod domem(dla pewności) przeprowadziłem eksperyment- kilkakrotnie odpalałem auto i gasiłem i gdzieś tak za 6-stym razem zauważalne były już lekkie problemy, za 7 i 8-smym większe a na koniec wogle nie zapalił i musiałem go wepchnać do garażu... Podłączyłem akumulator pod prostownik-może coś pomoże... Dodam że kopułka i palec mam nowe... Podejrzewam coś z rozrusznikiem...

Proszę o pomoc i ewentualne rady



Awatar użytkownika
PiotrTDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 467
Rejestracja: śr lis 14, 2007 12:32
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

Post autor: PiotrTDI » pt sty 30, 2009 09:42

ja stawiam na akumulator :bajer: możliwe że jest stary i dlatego po 6 razie nie ma mocy już, pożycz od kogoś akumulator i zrób taki sam test :bigok:



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pt sty 30, 2009 09:54

Jeśli niedużo jeździsz to być masz aku niedoładowany.



Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » pt sty 30, 2009 12:15

majestic69 pisze:Dziś pod domem(dla pewności) przeprowadziłem eksperyment- kilkakrotnie odpalałem auto i gasiłem i gdzieś tak za 6-stym razem zauważalne były już lekkie problemy, za 7 i 8-smym większe a na koniec wogle nie zapalił
Rób tak dalej to możesz akum. na złom wywalić.
Rozrusznik pobiera b.duzo prądu i kazdy nawet nowy akum. tak by sie zachował.
Na poczatek zmierz napiecie na akumulatorze- 12,5v.
Potem na zapalonym silniku 13,5-14,5v.
Jesli to drugie jest nizsze to wymien regulator napiecia w alternatorze. Jesli jest dobre a akumulator po naładowaniu ma wyraznie mniej niz 12,5v wymien akumulator.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

majestic69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn sty 19, 2009 20:55
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: majestic69 » pt sty 30, 2009 13:57

Dobra dzięki;]

Pomieżete napięcia i wtedy mam nadzieje się okarze co i jak...

P.S zrobiłem taki test gdyż dziwiło mnie to że jednego razu na postoju auto odpalało extra a czasami bardzo ciężko



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 340 gości