Skacze obrotomierz i mrugają kontrolki

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

titomek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw sty 29, 2009 23:05
Lokalizacja: Bełchatów

Skacze obrotomierz i mrugają kontrolki

Post autor: titomek » czw sty 29, 2009 23:33

Otóż problem jest taki. Gdy odpalam i ruszam, wszystko jest w porządku. Problem zaczyna się gdy zdejmuję nogę z gazu... bądź hamuję na luzie. Obrotomierz skacze nagle od 0-4000 obrotów zapalają sie i gasną kontrolki, czasem nawet silnik gaśnie... ale silnik nie dodaje sobie gazu ani nie chodzi zgodnie z obrotomierzem tylko gaśnie tak jakby z powodu tych kontrolek czy ciul wie czego... A odpala normalnie za chwilę i na wolnych obrotach i na postoju wszystko jest ok. Problem mija gdy dodaje gazu...
Na początku myślałem ze może gdzieś go wodą zalałem jeźdżąc po kałużach bo problem zaczął się gdy było mokro ale ostatnio od kilku dni nie padało i problem powrócił... Gdy sie silnik porządnie nagrzeje, problem mija... Ale czasami dopiero po kilkudziesieciu minutach...
Ostatnio zmieniony czw mar 19, 2009 21:20 przez titomek, łącznie zmieniany 1 raz.



greg

Post autor: greg » czw sty 29, 2009 23:58

brak masy, problem z zasilaniem elektrycznym



titomek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw sty 29, 2009 23:05
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: titomek » pt sty 30, 2009 10:24

Masę przy silniku sprawdzałem. Od czego mam zacząć??



Awatar użytkownika
czyzaczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: czw paź 30, 2008 10:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czyzaczek » pt sty 30, 2009 11:19

Prąd ładowania zmierz na akumulatorze i na alternatorze. Sprawdź czy pomiary są podobne. Jeżeli nie to masz przebicie na instalacji i prąd gdzieś Tobie ucieka...


Life is Ride, Ride is Life!

<b>DIAGNOSTYKA VAG</b> -----POZNAŃ-----Kontakt przez PRIV.

Awatar użytkownika
eldorado84
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 944
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:56
Lokalizacja: lubartów

Re: Skacze obrotomierz i mrugają kontrolki Golf 3 1.6

Post autor: eldorado84 » pt sty 30, 2009 11:32

titomek pisze:Otóż problem jest taki. Gdy odpalam i ruszam, wszystko jest w porządku. Problem zaczyna się gdy zdejmuję nogę z gazu... bądź hamuję na luzie. Obrotomierz skacze nagle od 0-4000 obrotów zapalają sie i gasną kontrolki, czasem nawet silnik gaśnie... ale silnik nie dodaje sobie gazu ani nie chodzi zgodnie z obrotomierzem tylko gaśnie tak jakby z powodu tych kontrolek czy ciul wie czego... A odpala normalnie za chwilę i na wolnych obrotach i na postoju wszystko jest ok. Problem mija gdy dodaje gazu...
Na początku myślałem ze może gdzieś go wodą zalałem jeźdżąc po kałużach bo problem zaczął się gdy było mokro ale ostatnio od kilku dni nie padało i problem powrócił... Gdy sie silnik porządnie nagrzeje, problem mija... Ale czasami dopiero po kilkudziesieciu minutach...
sądze, że to wina rególatora napięcia / szczotki (w alternatorze)


http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=10205&start=0
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=54809

- O żesz ty kur.., w chu.. jeb.. twoja mać, pier...ny, zasr.., poje..y kut..s !! - Powiedział marynarz, po czym szpetnie zaklął. ;) ;)

titomek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw sty 29, 2009 23:05
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: titomek » czw mar 19, 2009 20:23

Otóż tak, po tej sprawie dałem alternator do regeneracji. Ładowanie ok. Wymieniłem swiece, przewody WN, kopułkę, palec, komputer!, czujnik temperatury...
A obroty swoje i to głównie gdy jest wilgotno... I co dalej robić??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 149 gości