Kupiłem golfa!!! mam małe ale...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
HARD5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 00:36
Lokalizacja: Chełm/Lublin
Kontakt:

Kupiłem golfa!!! mam małe ale...

Post autor: HARD5 » ndz gru 11, 2005 22:45

Witam wszystkich "golfiarzy" :pub:
W czwartek 8.12.2005 kupilem swoje pierwsze autko i jest to golf III !!! Auto jest z 97r, ma przejechane 96000 km i ogólnie chodzi cacy wszystko!!! bylem u diagnosty i tez powiedział ze wszystko w normie, mam zamiar zmienic tylko pasek i chyba narazie tylko jezdzic. Mam małe pytanie gdyż jedyny mankament jaki znalazłem to niewielkie rysy na masce dodam ze to czarny metallic i sa one troche widoczne. Poniewaz ja niebardzo znam sie na samochodach, liczę że ktoś mi z was coś poradzi co z tym zrobić? myslalem o jakiś kredkach czy paście ale to rozwiązanie raczej krótkotrwale! no narazie to tyle mam zamiar odwiedzac regularnie to forum i uczyc sie wszystkiego co sie da na temat tego auta, no i czasem pewnie zadam jakies bezsensowne i banalne pytanie ale prosze o wyrozumialosc :grin:
pozdrawiam i do usłysenia :okej:


Człowiek uczy się przez całe życie !

Awatar użytkownika
Mariusz Z.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: czw gru 09, 2004 22:34
Lokalizacja: Łask

Post autor: Mariusz Z. » ndz gru 11, 2005 22:56

Jeżeli rysy są powierzchowne to może pasta typu tempo pomoże albo bardziej skomplikowana operacja to matowanie papierem 2500 -wodnym i polerowanie pastą polerską na mokro. Ale te opcje tylko jeżeli rysa jest na warstwie lakieru bezbarwnego, jeżeli jest do bazy albo nawet do podkładu to proponuję wizytę u lakiernika. Koszt lakierowania ok.150 - 250 zł.



Awatar użytkownika
HARD5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 00:36
Lokalizacja: Chełm/Lublin
Kontakt:

Post autor: HARD5 » pn gru 12, 2005 00:33

spek spoko fotki wrzucę jak najszybciej się da. Wiem że z rysami da się jeżdzić tak tylko pytam bo po co czekać aż korozja zacznie go zjadac jak można coś teraz z tym zrobić. Właśnie niedawno smigałem po mieście i musze wam powiedzieć ze jazda tym autkiem jest zajebiscie przyjemna, tylko teraz jest zajebiscie SLISKO no doslownie szklanka !!! Pozdrawiam i wszystkim życze szerokości!!!
P.S
Mariusz Z. pisze:Jeżeli rysy są powierzchowne to może pasta typu tempo pomoże
Możesz mi coś więcej napisać na temat tej pasty?
dzieki pozdro


Człowiek uczy się przez całe życie !

Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » pn gru 12, 2005 00:42

Tempo kupisz w kazdym motoryzacyjnym, chyba najpopularniejsza pasta,cena 8 zł. osobiscie nie polecam tej pasty :)



Awatar użytkownika
RaDZiUs
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 21:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: RaDZiUs » pn gru 12, 2005 00:53

HARD5 pisze:spek spoko fotki wrzucę jak najszybciej się da. Wiem że z rysami da się jeżdzić tak tylko pytam bo po co czekać aż korozja zacznie go zjadac jak można coś teraz z tym zrobić. Właśnie niedawno smigałem po mieście i musze wam powiedzieć ze jazda tym autkiem jest zajebiscie przyjemna, tylko teraz jest zajebiscie SLISKO no doslownie szklanka !!! Pozdrawiam i wszystkim życze szerokości!!!
P.S
Mariusz Z. pisze:Jeżeli rysy są powierzchowne to może pasta typu tempo pomoże
Możesz mi coś więcej napisać na temat tej pasty?
dzieki pozdro
Właśnie... różnorakie testy i inne "przyjemności" z jazdy zostaw sobie na wiosnę, no albo w ostateczności do czasu kiedy warunki będą OK!... teraz euformia ma dużą szansę przeobrazić się w dramat ;) A co do rys ja proponuję lakiernika. Jedno z droższych rozwiązań, bo nie za 8zł, ale z drugiej mańki nie drastycznie drogie. Ja ze swoją dwójką tak czekałem i teraz cała nadaje się do lakierowania :smoke:


Pozdrawiam, Radek

[img]http://www.radzius.neostrada.pl/el--golfingero.gif[/img]
[b][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=55217&postdays=0&postorder=asc&start=15]> MÓJ GOLFINGER <[/url][/b]

Awatar użytkownika
HARD5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 00:36
Lokalizacja: Chełm/Lublin
Kontakt:

Post autor: HARD5 » pn gru 12, 2005 01:58

RaDZiUs pisze:A co do rys ja proponuję lakiernika. Jedno z droższych rozwiązań, bo nie za 8zł, ale z drugiej mańki nie drastycznie drogie. Ja ze swoją dwójką tak czekałem i teraz cała nadaje się do lakierowania
[/quote]
No wiem że lakiernik byłby najlepszym rozwiązaniem ale wiesz w tym tyg. wydałem kupe szmalu jak dla mnie na auto i pare innych zeczy, no a ten lakiernik pewnie troche weźmie ale zajade i spytam sie ile by to wszystko kosztowało
RaDZiUs pisze:Właśnie... różnorakie testy i inne "przyjemności" z jazdy zostaw sobie na wiosnę, no albo w ostateczności do czasu kiedy warunki będą OK!... teraz euformia ma dużą szansę przeobrazić się w dramat
Wiem, muszę uważać ale pokusa jest wielka!!! oj BARDZO WIELKA!!! :hmm:


Człowiek uczy się przez całe życie !

Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » pn gru 12, 2005 02:06

jak rysy są dosc głebokie to to je zamaluj taka samą farbą np wykłaczką odczekaj kilka dni i w tedy tempo (bo jak dasz tempo za szybko to zajdzie cały swiezo naniesiony lakier)


Obrazek

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pn gru 12, 2005 04:07

HARD5, Co do wymiany to jednak pomyślałbym też nad świecami, olejem, być może płynem chłodniczym i hamulcowym. Nie od rzeczy byłoby sprawdzić kopułkę i palec ( no chyba, że to dieselek-nie napisałeś). Zima ma być dość nieciekawa (mrozy, pewnie i wilgoć) więc lepiej zrobić to teraz niż np. przy 25 st. mroziku.A! no i jeszcze aku.
Co do rysek. Nie wiemy jak głębokie są.Ale rzut fachowego oka lakiernika powinien wyjaśnić sprawę i określić co z tym zrobić.
WITAMY W KLUBIE :pub: I GRATULACJE Z NABYTKU. OBY SŁUŻYŁ JAK NAJDŁUŻEJ
Pozdro..



Awatar użytkownika
HARD5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 00:36
Lokalizacja: Chełm/Lublin
Kontakt:

Post autor: HARD5 » pn gru 12, 2005 10:41

bodzio_j, jeżeli chodzi o świece to musze to jeszcze sprawdzić, ale akumulator wiem ze jest nowy, plyn chlodniczy tez, i jest to benzyna a do lakiernika pojade w tym tyg, zobaczymy co on powie
pozdro


Człowiek uczy się przez całe życie !

Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » pn gru 12, 2005 11:11

Ja bym zrobil tak(nie wiem jak wygladaja te rysy wiec troche ciezko)ale:

Na poczatek kupiłbym paste lekkościerną(kazdy motoryzacyjny)i prubował tym.Jak nie zejdzie to ratuje cie polerka maski pastą G3 :grin: Z tego co wiem to pewnie sam sobie tego nie zrobisz wiec tak jak mowisz pojedz do lakiernika tylko nie daj sie naciągnąć ;) bo moze ci powiedziec: "oj panie trzeba całą mache malować bo ja tego nie usune" :hmm: (tak tez moze byc-nie wiem jakiej glebokosci masz te rysy)ale najpierw powiedz mu zeby ci zapolerował mache i wedlug mnie powinno byc dobrze....a koszt takie operacji to nie wiecej jak 30-50zł :grin:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 385 gości