pracuje na 3 gary

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

rumun 69

pracuje na 3 gary

Post autor: rumun 69 » ndz gru 11, 2005 21:48

haj mam taki problem rano jak zapalam auto to pracuje tak jagby na 3 gary nasila sie to bardziej czym zimniej ale gdy go odpale bezposrednio na lpg to jast ok pracuje rowniutko co to moze byc kable WN raczejnie bo by na gazie tez zle chodzil swiece mam nowe a moze zaplon zabardzo przyspieszony pomocy haj

[ Dodano: Nie Gru 11, 2005 23:16 ]
co jest panowie i panie nikt mi nie pomoze

[ Dodano: Nie Gru 11, 2005 23:17 ]
moze ktos cos wie na ten temat



Awatar użytkownika
krzychGTD
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: sob lis 12, 2005 21:36
Lokalizacja: Toruń

Post autor: krzychGTD » pn gru 12, 2005 00:36

A może coś z wtryskiwaczem? - nie znam się na tym, ale skoro na gazie jest ok, a na benzynie nie, to chyba tylko to zostaje?


Tyle pali [url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/218816.html][b]VR'ka[/b][/url] , a tyle [url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/220985.html][b]GTD[/b][/url] :D

rumun 69

Post autor: rumun 69 » pn gru 12, 2005 00:51

niewiem myslalem tez cos o silniczku krokowym ale jak sie sagrzeje to dobrze pali



Awatar użytkownika
RaDZiUs
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 21:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: RaDZiUs » pn gru 12, 2005 00:57

dziwna sytuacja, żeby na gazie było oks, a na benzynie nie ... może to wtryskiwacz, a może to świece nie dokońca dokręcone ?


Pozdrawiam, Radek

[img]http://www.radzius.neostrada.pl/el--golfingero.gif[/img]
[b][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=55217&postdays=0&postorder=asc&start=15]> MÓJ GOLFINGER <[/url][/b]

rumun 69

Post autor: rumun 69 » pn gru 12, 2005 01:02

swiece sa dobrze dokrecone zastanawia mie ten zaplon bo jak wymienilem pasek rozrzadu to ustawial mi zaplon a ze mam lpg to mi go przyspieszyl i tak mysle czy jak jest zabardzo przyspieszony to moze miec problem ze spalanie bezyny bo gdy jest zimny silnik to daje wiecej wachy i go zalewa juz sam niewiem



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » pn gru 12, 2005 10:04

A po co ci on zapłon przestawiał ?? Niech sobie w głowie poprzestawia. Zapłonu na gazie się nie przyspiesza.



Znachor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wt lis 30, 2004 23:03
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: Znachor » pn gru 12, 2005 17:05

taz pisze:A po co ci on zapłon przestawiał ?? Niech sobie w głowie poprzestawia. Zapłonu na gazie się nie przyspiesza.
Nie zgadzam się z przedmówcą. Chyba Szanowny Kolega spał na wykładach z termodynamiki i wymiany ciepła. Proponuję poczytać trochę o kinetyce spalania gazów (w szczególności lpg). Jest ona znacząco różna od procesu spalania benzyny.

pozdrawiam


Kupię:
I. fotel(e) Recaro z elektryką
II. uchylne szyby do MK2.
III. pełna lista gratów (ponad 40 pozycji) do MK2 i MK3, które chętnie kupię [UPDATE x]:

rumun 69

Post autor: rumun 69 » wt gru 13, 2005 00:18

no i niewiem co z tym autkiem jutro sprubuje wyjac i wyczyscic silnik krokowy ale napiszcie czy cokolwiek to da bo jak mu dodam gazu to na wyzszych obrotach tez niruwno pracuje jak jest zimny czujnik temeratury wymienilem i niepomoglo a czy sonda ma nato wplyw



Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » wt gru 13, 2005 00:54

wedlug mnie silnik krokowy nie ma tunic do rzeczy

bardziej prawdopodobne jest niespalanie mieszanki w jednym z cylindrow spowodowane zbyt niskim cisnieniem, slaba jedna swieca lub poprostu na benzynie go zalewa z powodu zbyt bogatej mieszanki :)



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » wt gru 13, 2005 16:01

Znachorze masz Pan racje , na lpg sie przyspiesza zaplon wzgledem benzyny.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

rumun 69

Post autor: rumun 69 » śr gru 14, 2005 00:49

nojak jest zbogata mieszanka to co moglo siasc swiece mam dobre niedawno wymieni
ane dzisiaj odpiolem wtyczke od silnika krokowego w czasie pracy silnika i teraz zaczelyu mi obroty na luzie skakac raz 800 raz 1100 niwie czy go niepopsule przez to a moze ma jakies blendy teraz w kompie jaK zresetowac nara



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 414 gości