Elektryczne + podgrzewane lusterka

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Mavrick » śr sty 28, 2009 22:11

Masa zwykle jest brazowa...a jak juz kupisz elektryczne to nie lepiej troche sie pobawic i zalozyc elektryczne? tylko odrazu isc na latwizne i przekladac lustra?:>



wicekdw
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 00:23
Kontakt:

Post autor: wicekdw » śr sty 28, 2009 22:29

Mavrick nie chce mi się bawić w elektryczne sterowanie bo nie jest mi potrzebne, spokojnie wystarcza mi ręczne, jak już miałbym się bawić to wolałbym w elektryczne szyby. To wie ktoś jak to z tymi lusterkami jest? Jak rozpoznać i czy się da taką przekładkę zrobić?



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pt sty 30, 2009 00:09

możesz miec oryginalnie założone szkła z grzaniem , jedyna możliwośc żeby to sprawdzic to musisz odchylić lustro i zobaczyć czy nie wystają z tyłu dwie metalowe złączki , jak masz manualne lusterka to jest prawdopodobne że nie będziesz miał żadnej kostki ani żadnych kabli , chcąc założyć sobie podgrzewane szkła to musisz kupić maty lub oryginalne podgrzewane , ja poleca oryginalne bo grzeje calutka powierzchnia , kabelki sobie podciągasz dwa od każdego lusterka , jeden kabelek to masa drugi wpinasz do wyłącznika grzania tylnej szyby , lustra grzane czy nie grzane są całkowicie zamienne



Awatar użytkownika
PTfromSCR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: czw paź 16, 2008 09:11
Lokalizacja: Wrocław 71
Kontakt:

Post autor: PTfromSCR » pt sty 30, 2009 00:31

a co sadzicie o takiej macie do podgrzewania?? nie przeszkadzaja mi manualnie ustawiane lusterka tylko przeszkadza mi wlasnie brak podgrzewania:/ stosowal to ktos czy to kolejny shit z allegro za grosze?? pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pt sty 30, 2009 00:32 przez PTfromSCR, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » pt sty 30, 2009 01:00

PTfromSCR pisze:a co sadzicie o takiej macie do podgrzewania?? nie przeszkadzaja mi manualnie ustawiane lusterka tylko przeszkadza mi wlasnie brak podgrzewania:/ stosowal to ktos czy to kolejny shit z allegro za grosze?? pozdrawiam
ja mam i nie narzekam :bajer:



Awatar użytkownika
eldorado84
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 944
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:56
Lokalizacja: lubartów

Post autor: eldorado84 » pt sty 30, 2009 11:35

PTfromSCR pisze:a co sadzicie o takiej macie do podgrzewania?? nie przeszkadzaja mi manualnie ustawiane lusterka tylko przeszkadza mi wlasnie brak podgrzewania:/ stosowal to ktos czy to kolejny shit z allegro za grosze?? pozdrawiam
ja stosowałem i podłączyłem do włącznika "ogrzewania tylnej szyby", opisane co i jak w moim profilu, działa bardzo dobrze


http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=10205&start=0
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=54809

- O żesz ty kur.., w chu.. jeb.. twoja mać, pier...ny, zasr.., poje..y kut..s !! - Powiedział marynarz, po czym szpetnie zaklął. ;) ;)

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pt sty 30, 2009 12:09

maty z allegro są dobre , tylko musisz znależć taki rozmiar aby pokrył Ci całe szkło , nie ma w nich zbyt dużo możliwości obcięcia boków , a jak założysz za małe to będzie grzało tylko w miejscu gdzie masz mate , bo niestety szkło lusterka nie przewodzi ciepła tak jak metal



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Mavrick » pn lut 09, 2009 19:00

Na allegro mozna kupic cale lustra po 25-35zl sztuka z podgrzewaniem.



Awatar użytkownika
golfer_1984
VW Baron
VW Baron
Posty: 3387
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 12:43
Lokalizacja: PODKARPACIE
Kontakt:

Post autor: golfer_1984 » wt maja 05, 2009 23:04

A gdzie podpiąć orginalny kabel od instalacji podgrzewanych lusterek - biała kostka (w nią się powinno wpiąć)



wicekdw
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 00:23
Kontakt:

Post autor: wicekdw » śr maja 06, 2009 12:17

konri pisze:
Mavrick pisze:Z tego co kiedys gdzies wyczytalem to podgrzewanie lusterek jest wpiete tu:

[url=http://images36.fotosik.pl/54/bdb87e3c7c0adc21m.jpg]Obrazek[/URL]

Wystarczy sprawdzic i juz bedzie wiadomo;P

Ja ten slot mam pusty...

Ehh troche slabo widac...ale nie chce mi sie juz tego poprawiac;P
Niestety kolego nie masz racji. Nie dalej jak wczoraj podlaczalem grzanie lusterek u siebie. Na twoim zdjeciu po prawej stronie pierwsza kolumna, pierwszy (gorny) pin - tam pojawia sie +12 po zalaczeniu grzania szyby tylnej i tam trzeba sie wpiac grzanym lustrem.
Pozdrawiam.
Już to koledzy na poprzedniej stronie opisali. Jeśli masz w drzwiach instalację pod elektryczne lusterka to tam wpinasz się z kostką (pasuje kształtem). Podejżewam że nie masz więc jeśli chcesz zrobić tylko grzanie to interesuje Cię w lusterku tylko biały i czerwono-czarny (albo czerwono-brązowy) kabel. Musisz przedłużyć te dwa kabelki i podpiąć się z nimi do grubej okrągłej wtyczki w słupku drzwi. Jedną część jak odkręcisz to zostanie Ci przy drzwiach a druga w słupku. Patrząc na tą w słupku to lewy, górny, pierwszy pin daje +12 po włączeniu ogrzewania tylnej szyby. Masa to taki szerszy pin w kolejnym rzędzie na dole. Musisz tam podpiąć kable od lusterek. Ja rozebrałem tą drugą część wtyczki (tą co zostaje na drzwiach z harmonikową gumą) i w odpowiednie miejsce włożyłem wsówkę (możesz sobie ją wytargać z wtyczki grzanego lusterka bo nie będzie Ci potrzebna) z kablem który ma iść do grzania do lusterka, a do wsówki masy (brązowy kabel) wlutowałem się z drugim kabelkiem od lusterka. I w ten sposób mam profi podłączenie z możliwością rozłączania wtyczki słupkowej tak jak fabrycznie. Po włączeniu ogrzewania tylnej szyby grzeją mi lusterka. a sterowanie zostawiłem sobie manualne. Lustra od wersji manualnych i elektrycznych mają takie same zatrzaski plastikowe pod lustrem więc pasują bez problemu.



klex1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: wt mar 17, 2009 12:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: klex1 » śr maja 06, 2009 12:40

Taka drobna dygresja dla tych, co chca zakladac mate do podgrzewania lusterek... Ostroznie z demontazem zwierciadel, ja podgrzewalem wnetrze lusterka suszarka i podwazalem szeroka szpachelka, a mimo to zatrzaski nie puscily i lustro peklo... :grrr:
Teraz czeka mnie wymiana całych lusterek, bo obudowy tez juz troche nadaja sie psu na bude... A przy okazji zrobie sobie podgrzewanie. :)


[url=http://ataraxia.wrzuta.pl/audio/eakvcc4hkp/the_prodigy_-_diesel_power][img]http://r9.fodey.com/2046/61a3a48da0b74e018a946fbf80536f52.0.gif[/img][/url]

Awatar użytkownika
golfer_1984
VW Baron
VW Baron
Posty: 3387
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 12:43
Lokalizacja: PODKARPACIE
Kontakt:

Post autor: golfer_1984 » śr maja 06, 2009 16:33

A ja mam pytanie czy silniczek z prawego lusterka można założyć do lewego??



wicekdw
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 00:23
Kontakt:

Post autor: wicekdw » pt maja 08, 2009 08:53

Nie sprawdzałem ale wydaje mi się że można. Najwyżej kabelki trzeba podłączyć inaczej. Tam są dwa silniczki w jednym lusterku i sądzę że cały ten napęd jest dla prawej i lewej strony taki sam.



Awatar użytkownika
bamber
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: śr sty 19, 2005 03:05
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: bamber » wt maja 12, 2009 11:30

Koledzy mam pytanko, zakupiłem rączkę ze sterowaniem lusterkami, oraz posiadam lusterka elektryczne z kawałkiem przewodów i wtyczką. Co dalej z tym zrobić? :) Co z czym połączyć? Lusterka bezposrednio do tego sterowania mam poprowadzić? i zasilić to? Czy jak z tym dalej ? :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 284 gości