Wentylator nawiewu wyje

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
apoc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: wt cze 24, 2008 15:40
Lokalizacja: Płock

Wentylator nawiewu wyje

Post autor: apoc » czw sty 29, 2009 20:48

Witam ponownie, mam problem z wentylatorem nawiewu, i teraz pytanie jak mam go wymienic, co trzeba demontowac zeby sie do niego dostac, i od ktorej strony? prosil bym o dosc szczegolowy opis krok po kroku, lub jakies rysunki jesli ktos takowe posiada.

Z gory dziekuje, K.



andrzej gti
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: ndz lut 17, 2008 17:19
Lokalizacja: Czaszyn
Kontakt:

Post autor: andrzej gti » czw sty 29, 2009 20:59

Wentylator zaczoł ci wyć w jednej chwili czy stopniowo?



Awatar użytkownika
apoc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: wt cze 24, 2008 15:40
Lokalizacja: Płock

Post autor: apoc » pt sty 30, 2009 16:43

stopniowo, najpierw wyl na 1 biegu, teraz wyje dosc glosno na 2 biegu, narazie sprobuje go przesmarowac, jak nic nie pomoze to kupie nowy, ale jak tam sie dostac?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pt sty 30, 2009 17:30

Odkręcasz schowek, 6 śrubek torx, trzy pod schowkiem i trzy w schowku (instrukcja mówi że jest jeszcze jedna śrubka gdzie od środka konsoli ale jeszcze w żadnym golfie nie widziałem). Po wyjęciu schowka odkręcasz takie dwie duże plastikowe śrubki nad nogami pasażera (najlepiej jest się położyć), ściągasz (wystarczy tylko odchylić) to dziwne coś (taka miękka osłona, nie wiem jak to nazwać), co te dwie śrubki trzymają. Pod tym zobaczysz już silnik. Z tego co pamiętam trzyma się on na dwóch śrubkach ósemkach. Odkręcasz te dwie śrubki i silnik wyciągasz w dół, Oczywiście musisz odpiąć wtyczkę od silnika. Chyba tyle...



Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: EnJoy » pt sty 30, 2009 17:34

ale jak tam sie dostac?
trzeba zdemontować schowek, i za nim będzie dostęp do nagrzewnicy i dmuchawy
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... ht=schowek



gelek82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: sob lis 01, 2008 13:20
Lokalizacja: Lublin

Post autor: gelek82 » pt sty 30, 2009 19:55

Miałem ostatnio podobny problem bo wentylator przestał działać. Odkręciłem schowek i go wyjąłem. Z obudowy wentylatora od spodu wykręciłem dwie śruby, zdjąłem zaślepkę i wentylator sam wyszedł do dołu.

Nie mogłem zdjąć z silnika wirnika. Wytarły mi się szczotki. Więc postukałem młotkiem w oś, szczotki się przesuneły i odziwo zaczął się znowu kręcić ;)

Minął dobry miesiąc i jest ok.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 378 gości