Czy to moze wina sprzegla???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Robert_81

Czy to moze wina sprzegla???

Post autor: Robert_81 » ndz gru 11, 2005 15:43

mam problem z biegami w golfie2 skrzynia 4 jezeli silnik jest zimny wchodza idealnie,po zagrzaniu wsteczny zgrzyta a reszta wchodzi ciezko ale tylko na wolnych obrotach co moze byc przyczyna, czy to sprzeglo ???



Pan Japuk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: sob lis 20, 2004 20:49
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Pan Japuk » ndz gru 11, 2005 15:48

Przyczyn może byc masa. Nie słychac żadnych zgrzytów? Sprzęgło Ci bierze wysoko czy nisko?



Robert_81

Post autor: Robert_81 » ndz gru 11, 2005 16:14

bralo nisko podciaglem ale dalej jest to samo,a zgrzyta tylko na wstecznym i to bardzo



Gonzo_in_VW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: czw sie 11, 2005 22:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: Gonzo_in_VW » ndz gru 11, 2005 18:03

Możliwe ze masz za mało oleju w skrzyni, również mozesz mieć problem z dociskiem .. ja bardziej bym stawiał na docisk .. tak przynajmniej mi sie zdaje .. jeśli zle napisałem to mnie poprawcie ..


Jesteś z Płocka lub okolic? Zajrzyj!!
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=305055

Pan Japuk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: sob lis 20, 2004 20:49
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Pan Japuk » ndz gru 11, 2005 20:48

Sprzęgło i skrzynia mają to do siebie że tak naprawdę to dopóki nie rozbierzesz to nie będziesz wiedział co jest grane. Można sprawdzic linkę sprzęgła, poziom oleju, regulację dźwigni i cięgien zmiany biegów i to właściwie wszystko. Zgrzytający wsteczny może oznaczac że po prostu koła zębate są zużyte (wsteczny nie jest synchronizowany) albo sprzęgło nie rozłącza do końca. W Twoim przypadku stawiałbym raczej na sprzęgło bo podobno biegi wchodzą Ci ciężko. Jak masz dobre synchronizatory to nawet przy nie wyłączającym do końca sprzęgle biegi nie będą zgrzytac ale będzie ciężko je wbic. A nie szarpie Ci autem przy ruszaniu z miejsca?



Awatar użytkownika
jakubu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: wt mar 29, 2005 13:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: jakubu » ndz gru 11, 2005 21:11

w moim mk2 mialem to siamo - wstek ze zgrzytem, jedynka bardzo ciezko, podczas jazdy w miare spoko - pomogla wymiana sprzeglo - teraz jak w maslo.
trzymta sie



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 359 gości