Ogrzewanie wnętrzna

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

onicram
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz paź 26, 2008 12:00
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: onicram » ndz sty 18, 2009 18:12

Witam!

Spróbowałem jeszcze raz odpowietrzyć cały układ, jednak bez efektów - ogrzewanie dalej nie działa :(
Odpowietrzanie wykonałem zgodnie z instrukcjami kolegi stonefree. Po całej operacji płynu w zbiorniczku nie ubyło (po odkręceniu korka nawet trochę przybyło).

Wykonałem również to co radził Tomek_Dx, z tym że próbowałem ścisnąć opaskę na wężach od nagrzewnicy - czy to też powinno pomóc czy jednak lepiej zrobić to na innym wężu? W moim przypadku powietrza było minimalnie.

Jest chyba jednak jakiś postęp ponieważ oba węże od nagrzewnicy były gorące, więc chyba woda przepływa przez nagrzewnicę. Czy jeśli oba węże od nagrzewnicy są ciepłe to nagrzewnica jest sprawna?

Czy macie może jeszcze jakieś inne sugestie lub rady jak można sobie poradzić z tym niedziałającym ogrzewaniem?
Poniżej zamieszczam zdjęcia trójników na wężach od nagrzewnicy jakie znajdują się w moim samochodzie, wszystkie węże były ciepłe tym razem.

Czy na całą sytuację może wpływ mieć jeszcze filtr przeciwpyłkowy (chyba tak on się nazywa)? Taką sugestie dał mi znajomy mechanik... U mnie jak zajrzę pod plastik podszybia widać od razu dmuchawę, nie ma żadnego filtra...

DrLupus a jak rozpoznać czy przewody są zamienione? jaki jest w ogóle kierunek? który wąż nagrzewnicy jest wejściowy a który wyjściowy? (prawy/lewy)

Dzięki za wszystkie rady i proszę o kolejne, może uda się rozwiązać problem z moim ogrzewaniem.
Pozdrawiam!!

Obrazek Obrazek



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » ndz sty 18, 2009 19:04

mogła się jeszcze uwalić linka od klapy kierującej powietrze ,czyli od suwaków nawiewu do nagrzewnicy, nie wiem,jak to rozebrac, ale gdzieś na forum niedawno o tym było.



onicram
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz paź 26, 2008 12:00
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: onicram » śr sty 21, 2009 12:31

Witam!

Dzięki za zainteresowanie tematem. Sprawa się rozwiązała i ogrzewanie działa. W ostatnich dniach miałem problem z instalacją gazową w aucie no i do zrobienia miałem przegląd instalacji gazowej więc pojechałem do warsztatu. Instalacja gazowa naprawiona, ustawiona filtr gazu wymieniony. Pytałem również o to podłączenie przewodów cieczy chłodzącej do nagrzewnicy i instalacji gazowej - nie ma tam żadnych termostatów - jest to zwykły trójnik. Gazownik powiedział, że ogrzewanie powinno dobrze działać jeżeli jest dobrze odpowietrzone.

Po wyjeździe z warsztatu czuje, że ciepłe powietrze wieje i co się okazało, że ogrzewanie działa! Trudno powiedzieć jaka była tego przyczyna - może ktoś z was będzie wiedział i komuś się to przyda.
U mnie teraz ogrzewanie działa bardzo dobrze wieje bardzo ciepłe powietrze, myślę, że wcześniejsza wymiana termostatu również pomogła.

Pozdrawiam i dzięki za pomoc!



Awatar użytkownika
POOREK
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 1587
Rejestracja: śr lis 26, 2008 23:26
Lokalizacja: Pionki k. Radomia

Post autor: POOREK » śr sty 28, 2009 00:15

stonefree, chciałbym podziękować :) dzisiaj wymieniłem termostacik i wszystko w najlepszym porządku :) Wahler oczywiście :) dzięki za fachową poradę :bigok:


była: Czarna pomarańczka in Hawaii Style
jest: Audi 8G cabrio V6

Obrazek
www.vagradom.pl

"Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych." [*]

darekwalcz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: pt wrz 19, 2008 10:37
Lokalizacja: wałcz

Post autor: darekwalcz » czw sty 29, 2009 21:47

gdy ktoś nie ma czasu się bawić w załatwianie miedzianych rurek to wystarczy wyjąć te trójniki i ten czarny wystarczy przebić dornikiem bo tam jest tylko gumowa membrana i sprężyna wszystko wybrać ze środka i można założyć spowrotem a w tym drugim nawiercic wiertłem w wlot płynu gdzie widać tulejke i wyjdzie ta tulejka miedziana ze środka ! wypłukać wodom i prznajmniej nie będzie widać że coś było kombinowane z rurkami !



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 313 gości