golf - problem z obrotami

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

chojny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz sty 25, 2009 21:33
Lokalizacja: starogard gdanski

golf - problem z obrotami

Post autor: chojny » ndz sty 25, 2009 21:58

witam

mam maly problem z moim golfem, a mianowicie od 3 dni moj golfik nie potrafi zlapac swoich obrotow. W pierwszy dzien kiedy zauwazylem usterke golf zaczal skakac na obrotach od 800 do 1500. Przegazowalem go troche i wszystko wrocilo do normy. Jednak wieczorem problem wrocil tyle, ze obroty spadly na ok 500 i tak sie utrzymywaly na luzie, w trakcie jazdy wszystko bylo ok tyle, ze przy zatrzymywaniu sie np na czerwonym spadal na 500 obrotow ( gdzie normalnie mial cos ok 800 ) Na nastepny dzien rano nie chcial mi juz zapalic. Musialem dawac gazu aby zaskoczyl i po podtrzymaniu tego gazu okolo 2 minut silnik zaczal pracowac tyle ze znowu na 500 obrotach. Wymienilem wiec swiece, kable do swiec, paluch i kopulke. No i silnik wskoczyl na swoje stare obroty. Jezdzilem nim caly dzien z przerwami no i wszystko bo dobrze. Dopiero na nastepny dzien: odpalilem samochod wszystko ladnie ssanko sie wlaczylo po nagrzaniu spadl na 800 obrotow no i pierwsza krzyzowka tym razem falowanie od ok 400 do 1200 obrotow. Wrocilem do garazu i zaczalem czyscic przepustnice wszystkie styki i w ogole caly gaznik. falowanie ustapilo lecz on znowu trzyma ok 500 obrotow. I co to moze byc ??? Ja juz nie mam pomyslow...

Niedawno wymienialem w nim:

uszczelke pod glowica,
uszczelke kolektora ssacego,
uszczelke pod zawory,
olej,
filtry ( oleju, powietrza ), ale po tym wszystkim bylo ok ( wymienialem to okolo 3 miesiace temu )

Dodam jeszcze ze moj golfik to 1.6 benzyniak z 93 r. NIE ZAGAZOWANY !!!

Chcialem go podlaczyc pod komputer, ale niestety nie mam podpiecia kolo zapalniczki ( widocznie ten model jeszcze tego nie ma )



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » ndz sty 25, 2009 22:08

za obroty biegu jałowego odpowiada silniczek krokowy,poczytaj na forum

[ Dodano: 25 Sty 2009 21:10 ]
sprawdz połączenie kostki czujnika temp. silnika
Ostatnio zmieniony ndz sty 25, 2009 22:12 przez norek111, łącznie zmieniany 1 raz.



chojny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz sty 25, 2009 21:33
Lokalizacja: starogard gdanski

Post autor: chojny » ndz sty 25, 2009 22:19

tez tak podejrzewam to czarne badziewie :P (silniczek krokowy) jutro pojade kupic i zobacze czy to cos pomoze ... czujnik temp ok dzieki
Ostatnio zmieniony ndz sty 25, 2009 22:46 przez chojny, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
dolores80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: sob cze 23, 2007 22:02
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Post autor: dolores80 » ndz sty 25, 2009 22:58

Panowie nie wiem jak wy?Ale ja mam golfa od 3 lat 1.6 ABU każdy narzeka na te silniki,ale ja jak go sprowadziłem 3 lata temy zauważyłem jedna rzecz,ze ich ich filtr oleju po mojej wymianie i porównaniu był dłuższy kupiłem FILTRONA co sie okazało wziąłem na wzór stary orginalny i dostałem taki jaki chciałem czy zima czy lato odpala i jeżdzi bez zadnej awari muszę dodać że mam go 3 lata i nie jest zagazowany silnik 1.6 ABU z 93 roku i ma przejechane 210000km i nigdy mi nie odmówił.Odpowiedz na wasze pytanie myśle:ze sprawka tych "lewych obrotów jest filtr oleju "
Ostatnio zmieniony ndz sty 25, 2009 23:01 przez dolores80, łącznie zmieniany 2 razy.


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/218151.html][img]http://images.spritmonitor.de/218151.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
danioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: wt maja 15, 2007 22:56
Lokalizacja: JaVWorzno
Kontakt:

Post autor: danioo » pn sty 26, 2009 00:07

dolores80 pisze:Panowie nie wiem jak wy?Ale ja mam golfa od 3 lat 1.6 ABU każdy narzeka na te silniki,ale ja jak go sprowadziłem 3 lata temy zauważyłem jedna rzecz,ze ich ich filtr oleju po mojej wymianie i porównaniu był dłuższy kupiłem FILTRONA co sie okazało wziąłem na wzór stary orginalny i dostałem taki jaki chciałem czy zima czy lato odpala i jeżdzi bez zadnej awari muszę dodać że mam go 3 lata i nie jest zagazowany silnik 1.6 ABU z 93 roku i ma przejechane 210000km i nigdy mi nie odmówił.Odpowiedz na wasze pytanie myśle:ze sprawka tych "lewych obrotów jest filtr oleju "
co ma filtr oleju do obrotów??
to jak by piernik do wiatraka :grin:


zapraszam do oceny mojego golfika:
[url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=159996[/url]


[b]Kupię ciemne kierunki w zderzak ori FER lub HELLA[/b]

Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Re: golf - problem z obrotami

Post autor: edzio » pn sty 26, 2009 00:23

chojny pisze:


Chcialem go podlaczyc pod komputer, ale niestety nie mam podpiecia kolo zapalniczki ( widocznie ten model jeszcze tego nie ma )
ma na pewno ,tylko trochę wyżej pod zaślepkami ,gdzie wł.ogrzewania szyby.



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » pn sty 26, 2009 01:00

chojny pisze:tez tak podejrzewam to czarne badziewie :P (silniczek krokowy) jutro pojade kupic i zobacze czy to cos pomoze ... czujnik temp ok dzieki
nieraz pomaga czyszczenie,zrób reset sterownika
Ostatnio zmieniony pn sty 26, 2009 01:02 przez norek111, łącznie zmieniany 1 raz.



chojny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz sty 25, 2009 21:33
Lokalizacja: starogard gdanski

Post autor: chojny » pn sty 26, 2009 21:23

no i pojechalem kupic dzisiaj silniczek krokowy niestety maja tylko 4 pinowe ja mam u siebie 6 pinowy wiec zamowilem i czekam cierpliwie. Dzisiaj sprawdzilem jeszcze raz czujnik teperatury jest ok. Przeczyscilem tez silniczek krokowy (zdjalem ten czarny plastik i poczestowalem calosc wd40). Skrecilem wszystko i przez pewien czas (okolo 2h) bylo dobrze po czym znowu wrocil na 500 obrotow. Zresetowalem sterownik, ale po tym dalej 500 :( Zobacze co bedzie jak wstawie nowy silniczek.

[ Dodano: 26 Sty 2009 20:25 ]
edzio pisze:
chojny pisze:


Chcialem go podlaczyc pod komputer, ale niestety nie mam podpiecia kolo zapalniczki ( widocznie ten model jeszcze tego nie ma )
ma na pewno ,tylko trochę wyżej pod zaślepkami ,gdzie wł.ogrzewania szyby.
tam tez nic nie ma :/

[ Dodano: 29 Sty 2009 22:44 ]
i tak wstawilem dzisiaj nowy silniczek krokowy (jakis zamiennik firmy getz) i co prawda pierwsze 50 km cos nie mial jeszcze swoich obrotow, ale potem wszystko wrocilo do normy. takze dzieki norek111 za porade :) a co do tego polaczenia do komputera to chyba ten golf tego nie ma bo szukalem juz wszedzie i nic nie znalazlem ...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 347 gości