Zrobiłem remont silnika - wrażenia

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ciejkins
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt cze 24, 2008 01:39
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Zrobiłem remont silnika - wrażenia

Post autor: ciejkins » pn sty 26, 2009 17:00

Witajcie.

Postanowiłem się podzielić opiniami po remoncie silnika.
Mam Golfa III 1,6 AEE i od kiedy go kupiłem brał mi notorycznie sporo oleju - ostatnimi czasy praktycznie pił go bez reszty i postanowiłem go podremontować. Silnik ma przebieg 303 000, a gdy go kupiłem miał 275 000 km i już wtedy nawiasem pisząc by mu się to przydało.

Co robiłem? Wymiana pierścieni na Goetze, uszczelniacze, simering(i). Szczegółów nie znam bo się nie dopytałem mechanika. Dodam, że jestem laikiem w kwestiach technicznych.
Postaram się dowiedzieć co dokładnie mi robił.

Dlaczego robiłem? Samochód palił około 10 l LPG, czyli około 9 l PB95. Po remoncie? :)
Obskoczyłem trasę Mielec-Kielce-Kraków, leję do pełna - 18,46 l czyli spalanie wychodzi 7,05 LPG :) To wszystko wyjaśnia. Pluję sobie w brodę, że nie zrobiłem tego zaraz po kupnie! Tym bardziej, że wymieniałem pasek rozrządu, to doszło by jeszcze jakieś 500 zł.
Za ów wspomniany remont silnika + tarcze i klocki przód zapłaciłem 1100 zł.
Czyli sam remont silnika wyniósł około 850 - 900 zł.
Na razie to są pierwsze wrażenia. Przejechałem dopiero 300 km ale różnica na spalaniu jest niezwykła. Z czasem jak trochę pojeżdżę dopiszę jak wychodzi pobór oleju.

Ponadto auto zyskało wyraźnie na mocy. Podwyższyła się kultura pracy, silniczek pięknie pracuje. Dla wszystkich wachających się naprawdę radzę odżałować trochę kasy a zyskać na spalaniu i ogólnej żywotności silnika.

Kryterium decydujące o remoncie, było u mnie tworzenie się ... pardon za wyrażenie brązowego g.wna w zbiorniczku z płynem chłodniczym. Zamiast niebieskiej cieczy, miałem brązową gęstą maź.



Awatar użytkownika
sHpAaKu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 667
Rejestracja: wt lis 14, 2006 14:27
Lokalizacja: TOS

Post autor: sHpAaKu » wt sty 27, 2009 00:23

Napisz jeszcze czy np. głowice planowałeś. Jaki jest stan panewek po 300K?


Obrazek 171KM / 380Nm

Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 399 gości