Czy da radę podpiąć komfort szyb pod alarm skorpion?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
conrad20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: wt lis 20, 2007 23:03
Lokalizacja: Lubań
Kontakt:

Czy da radę podpiąć komfort szyb pod alarm skorpion?

Post autor: conrad20 » ndz sty 25, 2009 23:58

Witam! Mam takie pytanie. u siebie w golfie mam alarm firmy skorpion model 2000A prawdopodobnie. mam elektryke szyb i centralny wszystko ori, jak rownież funkcjie komfort, domykanie szyb z kluczyka i otwieranie. teraz moje pytanie czy da rade zrobić abym z pilota od alarmu mógł zamykać szybki? funkcje komfort mam chyba podpiętą pod szyberdach, ponieważ elektryke szyb sam instalowalem i pin zielono-czarny nie jest wogole podpięty a komfort działa. ze sterownika alarmu wychodzą jakieś nie podpięte przewody. prosze o pomoc.



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Mavrick » pn sty 26, 2009 01:19

Z golfami to jest tak ze tu wszystko jest plug & play wiec jezeli zakladales orginalne wiazki to bedzie all dzialac...u mnie smiga...co do alarmu jezeli twoj alarm posiada funkcje domykania szyb to oczywiscie ze mozesz...warunek jest taki ze impuls musi trwac minimu z 10s (to juz z lekkim zapasem) i musi byc to 12V. Jezeli alarm ma funkcje domykania (przydalby sie schemat) ale podaje impuls masowy musisz zastosowac przekaznik wcelu zrobienia z niego plusa.
Ostatnio zmieniony pn sty 26, 2009 11:58 przez Mavrick, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
conrad20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: wt lis 20, 2007 23:03
Lokalizacja: Lubań
Kontakt:

Post autor: conrad20 » pn sty 26, 2009 09:21

no właśnie ale ja nie wiem czy alarm ma taka funkcjię. jak to można sprawdzić? jak wczesniej mowiłem z centralki alarmu wychodzą jakieś puste przewody, moze pod ktoryś z tych trzeba podłączyć? a jak bede juz wiedział który przewód od centralki to podlączyć go pod ten zielono czarny od wiązki szyb elektr? bo u mnie jest on nie podłączony a działa komfort szyb z kluczyka.



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » pn sty 26, 2009 11:42

ten alarm nie posiada takiej funkcji,wpisz w Google i poczytaj

[ Dodano: 26 Sty 2009 10:44 ]
sygnał 1sek. i bez regulacji czasu


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

Awatar użytkownika
adpap
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: sob paź 25, 2008 20:29
Lokalizacja: Sztum

Post autor: adpap » pn sty 26, 2009 11:58

jest wtedy opcja dolozenia prostego ukladu wydluzajacego czas impulsu, cos jak opisane tutaj
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p= ... 8e#2337492

ja bede chcial zrobic cos takiego wykorzystujac dodatkowy kanal w sterowniku, niestety tez bez regulacji czasu impulsu.

ale po dolozeniu tego prostego ukladziku, jak na schemacie w podanym watku mozna impuls dowolnie wydluzyc...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 324 gości