Jak rozpoznać, że uszczelka pod glowicą jest nieszczelna?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

MarcinM
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 23:34
Lokalizacja: Lublin

Jak rozpoznać, że uszczelka pod glowicą jest nieszczelna?

Post autor: MarcinM » pt gru 09, 2005 17:14

No wlasnie, jak mozna poznać, że uszczelka pod głowicą jest do bani?
Znam dwa symptomy:
- ubywa płynu chłodzącego,
- po zdjęciu odmy na gorącym silniku jeśli leci z niej para tzn, że płyn chłodzący dostaje sie do oleju i wyparowuje.

ALE...czy to naprawde dziala?

Podpowiedzcie jak rozpoznać, czy uszczelka jest do bani bez rozbrajania silnika (nie musze mowic ze chodzi o kwestie ekonomiczne). I drugie pytanie, czy to musi zawsze oznaczac konieczność wymiany uszczelki. Moze sa jakies sposoby i sposobiki :)



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » pt gru 09, 2005 17:19

Ubywa płynu chłodniczek poziom oleju sie podnosi i zmienia kolor na kawe z mlekiem z odma róznie bywa


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
magik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 369
Rejestracja: pn lut 07, 2005 12:06
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Post autor: magik » pt gru 09, 2005 17:21

...masz olej w układzie chłodzenia - w zbiorniku będzie maź i charakterestyczny zapach.. no albo cieknie Ci spod głowicy po bloku silnika..

ale tak naprawdę żaden sposób nie daje 100% pewności.. ale jeśli ubywa ci płynu lub temp. wody jest bardzo wysoka (kanaliki wodne zatykają się olejem), to zazwyczaj to jest przyczyną..

co zrobić? tylko wymieniać! bo to Cię wtedy i tak nie ominie.. niektórzy sypią jeszcze jakieś uszczelniacze (te same co do chłodnic) w nadziei,że uszczelnią też głowicę, ale to nie ma żadnego sensu i tylko może narobić więcej szkód niż pożytku.. może ograniczą nieszczelności, ale tylko na krótko, a później w całym układzie będziesz miał ten syf..


[b]mk2 by magik[/b]
http://magikk82.w.interia.pl
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=102589&start=0

MarcinM
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 23:34
Lokalizacja: Lublin

Post autor: MarcinM » pt gru 09, 2005 17:29

No dobra, brutalna ta prawda ale niech bedzie. Jednak zanim rozbroje silnik musze posprawdzac inne przyczyny mogace powodowac przegrzewanie. Dopiero co wymienilem plym chlodzacy i termostat, wiec licze jednak na prosty zwiazek przyczynowy z tym faktem.

Przy okazji. Chcialbym tym razem sam wymienic termostat. Wiem juz, ze ma kupic Wahlera ale co jeszcze trzeba wiedziec. W Felicji jak kiedys wymienialem to wystarczylo odkrecic zbiorniczek z plynem i przeniesc go ponizej termostatu i juz moznabylo odkrecac zeby sie nie lalo. Czy ten patent przejdzie w golfie?
A poza tym co jeszcze musze miec? Wystarczy kupic uszczelkę (mechanik napchal tam czegos czerwonege-pewnie silikon czy cos) Czy wystarczy wymiana uszczelki czy tez czegos napchac? A moze w ogole nie trzeba uszczelki wymieniac?



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » pt gru 09, 2005 17:31

magik pisze:...masz olej w układzie chłodzenia - w zbiorniku będzie maź i charakterestyczny zapach.. no albo cieknie Ci spod głowicy po bloku silnika..

ale tak naprawdę żaden sposób nie daje 100% pewności.. ale jeśli ubywa ci płynu lub temp. wody jest bardzo wysoka (kanaliki wodne zatykają się olejem), to zazwyczaj to jest przyczyną..

co zrobić? tylko wymieniać! bo to Cię wtedy i tak nie ominie.. niektórzy sypią jeszcze jakieś uszczelniacze (te same co do chłodnic) w nadziei,że uszczelnią też głowicę, ale to nie ma żadnego sensu i tylko może narobić więcej szkód niż pożytku.. może ograniczą nieszczelności, ale tylko na krótko, a później w całym układzie będziesz miał ten syf..
Wiesz co nie wiedziałem że są na tym świecie tacy bałwani żeby przy trafionej uszczelce wlewali uszczelniacze to dopiero idiotyzm hehe


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
magik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 369
Rejestracja: pn lut 07, 2005 12:06
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Post autor: magik » pt gru 09, 2005 17:42

MarcinM pisze: A poza tym co jeszcze musze miec? Wystarczy kupic uszczelkę (mechanik napchal tam czegos czerwonege-pewnie silikon czy cos) Czy wystarczy wymiana uszczelki czy tez czegos napchac? A moze w ogole nie trzeba uszczelki wymieniac?
kup dobrą uszczelkę. niczego tam nie daj sobie napychać. ale daj głowicę do splanowania.. nie chodzi tu o jakieś ostre planowanie. ale jestem tego zdania, że zawsze lepiej delikatnie tylko "liznąć" tą głowicę, niż pchać jakichś badziewnych silikonów..chodzi o to, żeby ją tylko wyrównać.. ja tak robiłem i po 60tyś km nie widać,żeby cokolwiek złego się działo..

a w ogóle dlaczego chcesz wymieniać uszczelkę? znika Ci płyn, albo masz go w oleju? - bo nie napisałeś.. jeśli nie, to na razie nic nie rób i jeździj,, jeśli zaczniesz zauważać, że tak jest i dzieje się tak bardzo szybko, to wtedy rób..a w przeciwnym wypadku,nie kombinuj :)

[ Dodano: Pią Gru 09, 2005 16:42 ]
TUTENHAMON pisze: Wiesz co nie wiedziałem że są na tym świecie tacy bałwani żeby przy trafionej uszczelce wlewali uszczelniacze to dopiero idiotyzm hehe
a ja znam już takich dwóch :D różne rzeczy się na warsztacie słyszy i widzi ;)


[b]mk2 by magik[/b]
http://magikk82.w.interia.pl
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=102589&start=0

MarcinM
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 23:34
Lokalizacja: Lublin

Post autor: MarcinM » pt gru 09, 2005 17:52

OK nie zrozumielismy sie. Ja mowilem o wymianie termostatu i ew uszczelki przy termostacie. Dlatego pytalem czy kupic nowa uszczelke czy jeszcze jakis uszczelniacz potrzebny. No i czy wystarczy obnizenie zbiorniczka wyrownawczego aby sie nie lalo po rozkreceniu termostatu i generalnie jakies uwagi na temat wymiany termostatu.



Awatar użytkownika
magik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 369
Rejestracja: pn lut 07, 2005 12:06
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Post autor: magik » pt gru 09, 2005 18:51

a to faktycznie się nie zrozumieliśmy.. ze zbiorniczkiem to nie wiem,bo nie próbowałem.. co do wymiany termostatu, to możesz delikatnie liznąć uszczelkę silikonem.. nic więcej nie będzie Ci do tego potrzebne (o ile się nie mylę :) )


[b]mk2 by magik[/b]
http://magikk82.w.interia.pl
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=102589&start=0

polo007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt mar 04, 2005 00:21
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: polo007 » sob gru 10, 2005 15:30

wlasnie mi znika plyn chlodzacy i silnik mi sie grzeje czy to moze byc uszczelka pod glowica jesli tak to jakie sa koszty wymiany uszczelki ?? prosze o pomoc thx



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » sob gru 10, 2005 21:11

siemanko to uszczelak jesli nie ma kałuzy pod autkiem i zewnętrznie nic nie leci. Wymian au mechanika około 500 zł. Chyba że sam wymienisz ale muszis ztrochę znać się na mechanice.


TUTENHAMON

polo007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt mar 04, 2005 00:21
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: polo007 » sob gru 10, 2005 21:26

nie ma ani plamy a plynu ciagle ubywa jeszcze cos swiruje mi czujnik temp i wentylator nie wiem co jest grane a co chodzi o wymiane to kiedys wymnienialem uszczelke w kadecie i wszystko bylo ok thx



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » sob gru 10, 2005 21:32

Jezu 500zł???Dziś kupawałem z kolegą uszczelke do vectry,60zł.To ile kosztuje do golfa?



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » sob gru 10, 2005 21:48

Pytałes o koszty naprawy a nie samej uszczelki


TUTENHAMON

pepo7
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: ndz paź 30, 2005 16:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: pepo7 » sob gru 10, 2005 23:48

Cze ! Nie mam pojęcia ktory mechanik weźmie 400 zł za wymiane uszczelki pod głowicą
uszczelka kosztuje okolo 60- 70 zł zaleznie od producęta a wymiana 250 zł
dowiadywałem sie ostatnio w warsztacie który serwisuje VW bo sam myślałem ze tez mi poszła uszczelka a okazało sie ze to chłodnica sie rozszczelniła i ubywało mi płynu .
Co do termostatu jak kupowałem termostat to w komplecie była uszczelka nowa liznąłem
towotem i po wszystkim nie leci a minęlo juz z 1,5 roku .


lubie wiedziec co mam i czym jadę
GG 6546710
GOLFIK MK III 1.8 ADZ + LPG
Passata B5 1.6 AHL+LPG

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 388 gości