Oświetlenie zegarów i przełącznika świateł

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Velthar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: pt maja 23, 2008 11:41
Lokalizacja: Strzelin/Wrocław
Kontakt:

Oświetlenie zegarów i przełącznika świateł

Post autor: Velthar » pt sty 23, 2009 20:58

Witam

Jest dziwna sprawa. Jak zapalam golfika i włączam światła to czasem jest tak, że podświetlenie zegarów i przełącznika świateł nie działa. Elektryczne liczniki są podświetlane. Regulator mocy oświetlenia reaguje na zmiany, ale diody i tak nie świecą. A po jakimś czasie wsio się świeci lub mruga podczas jazdy. Parę razy zaobserwowałem, że podczas jakiegoś wyboju to mrugną diodki i się włączą.

Nie jestem elektrykiem, ale nie zauważyłem w kablach pod kierą, koło włączników, że coś jest przecięte.

Usłyszałem, że może to być coś z masą w przewodach do aku... może??

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony pt sty 23, 2009 21:09 przez Velthar, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » pt sty 23, 2009 21:44

Velthar pisze:Usłyszałem, że może to być coś z masą w przewodach do aku... może??
prędzej poluzował się jakiś kabelek w skrzynce bezpieczników. Jakby to np. była klema (-) to autko mogłoby ci gasnąć lub przerywać.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Mavrick » sob sty 24, 2009 01:19

Sprawdz zielono szary kabelek w skrzynce bezpiecznikow...powinien byc wpiety w koszyczek na samej gorze (ma szara wtyczke). Ewentualnie mogla Ci sie poluzowac wtyczka (albo wypadl z niej kabel odpowiedzialny za podswietlenie) ta co wchodzi w przelacznik od swiatel.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 322 gości