Problem z odpaleniem,nie kręci

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

marianoste
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 19:27
Lokalizacja: małopolskie Kraków

Problem z odpaleniem,nie kręci

Post autor: marianoste » pt sty 23, 2009 18:55

Witam

Jestem nowicjuszem na forum ale zwracam się z pomocą do użytkowników.
Od tygodnia mam problem ze swoim Golfem 1.6 benzyna+gaz (nie wiem jakie jest oznaczenie silnika).Problem zaczął się któregoś wieczora na krótko przed wymianą oleju.Poziom oleju był poniżej minimum.Dolałem około 1 litra.Zdziwiło mnie to bo silnik nie bierze oleju ale będąc na kanale zauważyłem jakieś nieszczelności na misie olejowej.Przyszła pora na wymianę oleju ,filtra i uszczelki.Przyniosłem naładowany akumulator i podłączyłem go.Odpaliłem silnik na benzynie z zamiarem wyjazd do znajomego na kanał przejechałem 50 m i samochód zgasł.Benzyna była gaz również.Dosyć długo kręciłem rozrusznikiem do momentu aż akumulator padł.Kolejne ładowanie akumulatora i dalej nic.Wyjaśniło się do wymiany przewód łączący cewkę z kopułka.Uruchomienie było ciężkie ale auto odpaliło i później nie było już problemu.Odstawiłem auto i kolejnego dnia czekał mnie wyjazd na wymianę tego oleju.Przekręciłem kluczyk i nic.Rozrusznik zakręcił a auto nie chce odpalić.Sprawdziłem znów wszystkie połączenia.Nic.Akumulator może był nieco osłabiony ale rozrusznik kręcił aż do momentu jakby nie miał siły a kontrolki przygasały.Było też tak że całkiem zgasły a rozrusznik dalej kręcił.I w końcu brakło akumulatora.To wtedy telefon i już kumpel był z przewodami i samochodem.Dziwne było to że po zalaniu w gaźnik dawki paliwa i spięciu akumulatorów rozrusznik nie mógł się zakręcić.na wysokich obrotach czasem przekręcił z pół obrotu.Świece po wykręceniu były suche.Rano była spora mgła a silnik i wszystkie kable były zroszone.Myślałem że to wina pogody i jakiegoś upływu prądu.Z drugiej strony zastanawiałem się czy przez to że jak miałem mało oleju i przy padnięciu kabla od zapłonu nie przytarł się silnik i teraz rozrusznik nie może przekręcić.Co o tym sądzicie????
Dzień wcześniej rozrusznik kręcił lekko.Nie chce sądzić ze od kręcenia rozrusznikiem przez 10 minut przytarło coś w silniku i teraz dwa akumulatory nie chcą go uciągnąć.

Po głowie chodzi mi 1000 myśli i większość pesymistyczna związana z jakąś inwestycja finansową.Oby jak najmniejszą.



Awatar użytkownika
Dyziu14021991
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 206
Rejestracja: czw lis 22, 2007 18:38
Lokalizacja: Rosnowo/Koszalin
Kontakt:

Post autor: Dyziu14021991 » sob sty 24, 2009 00:10

Moze byc tak ze od krecenia przez 10min sie zatarl ale to bys chyba cos slyszal ja bym stawiał tez na rozrusznik moze masz juz do wymiany tuleje slizgowe i dlatego ci tak aku pada szybko bo sa za duze opory toczenia


RAJEK


[img]http://images30.fotosik.pl/156/d42d884289b89218.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Beton-Wojtek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 19:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Beton-Wojtek » sob sty 24, 2009 00:18

Sprawdź masę silnika z budą. Czy nadal nie świecą się kontrolki ? , po podłączeniu bateri .
Ostatnio zmieniony sob sty 24, 2009 00:24 przez Beton-Wojtek, łącznie zmieniany 2 razy.



marianoste
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 19:27
Lokalizacja: małopolskie Kraków

Post autor: marianoste » ndz sty 25, 2009 17:01

Dziękuje za pomoc.
Co prawda dziś niedziela ale nie mogłem przeżyć że mój golf nie działa tak jakbym tego chciał.wyczyściłem przewodu sprawdziłem masę z budą i odpalił za pierwszym razem.W pracy przydatny stał się WD40.Pościągałem kopułki przewody teraz nieco nierówno pracuje.Nie wiem od czego to.Jak się mu da gazem powoli delikatnie wciskając to przechodzi na obroty ale jak raptownie wcisnę pedał gazu to trochę przerywa.

Mam nadzieję ze ja też kiedyś będę się mógł podzielić problemem z innymi.

Pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 347 gości