Spalanie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
omlet161
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: pn mar 24, 2008 13:19
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Spalanie

Post autor: omlet161 » czw sty 22, 2009 15:15

Witam mam problem ze swoim golfikiem, na mfa wyświetla mi spalanie rzędu 17l/100km, mysle sobie sporo, myśle sobie coś przekałmuje. Zatankowałem pod kotrek zrobiłem 100km i znowu zatankowałem, wlazło 16,5l. Po podłączeniu do kompa nie ma żadnych błędów. Zauważyłem, że związek z tym ma temperatura silnika, bo w gdy pokazuje takie spalanie strasznie długo mi się on nagrzewa i temperatura potrafi rosnąc potem do 95'C. Wymieniłem termostat. Moje pytanie jest taki czy na kompie pokazało by, że czujnik jest nie sprawny?? Bo nie chcem go na darmo wymieniać. Ogólnie auto sie zrobiło od tego czasu zamulone i nie pracuje zbyt równo. Czy może winny być np zepsuty alarm?? Bo widziałem, że zanim przewody dojdą np do listwy wtryskowej przechodzą prze układ alarmu.



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » czw sty 22, 2009 17:00

W blokach pomiarowych silnika VAG COM pokaże ci temperaturę cieczy chłodzącej.



michal27
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: sob lis 08, 2008 22:59
Lokalizacja: turek
Kontakt:

Post autor: michal27 » czw sty 22, 2009 22:26

kiedys mialem golfa 3 z silnikiem 1.6 i mialem podobny problem z duzym spalaniem ( 14-15 litrow na 100km po miescie SZOK)powodem byla uszkodzona sonda lambda.Auto wtedy takze bylo zamulone jak u ciebie.



Awatar użytkownika
Eso
--------
--------
Posty: 396
Rejestracja: czw wrz 18, 2008 21:59
Lokalizacja: Tarnów Opolski/Opole
Kontakt:

Post autor: Eso » czw sty 22, 2009 22:30

Tez mam 1.6 AEA i sppalanie na miescie tez okropne:( Jak kolega mowi sprawdz sonde powinna pokazywac 1V


MÓJ MKIII
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2308992#2308992

ZAPRASZAM: http://automobile-breffka.otomoto.pl/

[img]http://images49.fotosik.pl/214/4f047f3f2485d59b.jpg[/img]

andrzej gti
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: ndz lut 17, 2008 17:19
Lokalizacja: Czaszyn
Kontakt:

Post autor: andrzej gti » czw sty 22, 2009 22:56

witam miałem podobny problem w mk4, zepsuty miałem czujnik temparatury ale na vagu pokazywał mi błąd. po wymianie jaego auto dalej było mułowate, przerywało i dużo paliło po podłączeni do vaga wszystko było ok, wkońcu sprawdziłem cisnienie paliwa. Okazało sie że jest za małe przyczyna tkwiła w pompie paliwowej wymieniłem na nową i róznica jest bardzo duża a przy czym spalanie spadlo mi o około 3-4l na 100km. Mozesz sprawdzić jeszcze przepływomierz i sonde lambe odłącz je z osobna i zabacz jak auto jeździ jeżeli jest tylko minimalna poprawa to są dobre.



Awatar użytkownika
omlet161
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: pn mar 24, 2008 13:19
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: omlet161 » pt sty 23, 2009 21:26

Wszystko mam sprawdzone przepływka nowa tak jak i sonda lambda. Dzisiaj zmierzyłem ciśnienie paliwa 2,5 bara, po ściągnięciu podciśnienia 3 bary- tylko że strasznie szybko zchodzi do zera prawie. Wtryskiwacze trzymają wychodzi na regurator ciśnienia, czy to to moze być powodem takiego spalania?? I przy okazji zauważyłem jeszcze, że na schemacie digifanta mam zaznaczony wtryskiwacz rozruchowy w kolektorze, u mnie w tym miejscu nic nie ma przykręcona jest czarna blaszka tylko przez którą przechodzi linka od gazu, moze dlatego auto mi sie długo nagrzewa??



Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Post autor: rysiektr » pt sty 23, 2009 21:40

omlet161 pisze:u mnie w tym miejscu nic nie ma przykręcona jest czarna blaszka tylko przez którą przechodzi linka od gazu, moze dlatego auto mi sie długo nagrzewa??
wątpię już widziałem 2E fabrycznie bez wtryskiwacza rozruchowego, a co do spalania to sprawdź czujnik temperatury miernikiem. Masz climatronic??
Ostatnio zmieniony pt sty 23, 2009 21:41 przez rysiektr, łącznie zmieniany 1 raz.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

andrzej gti
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: ndz lut 17, 2008 17:19
Lokalizacja: Czaszyn
Kontakt:

Post autor: andrzej gti » pt sty 23, 2009 22:11

omlet161 pisze:Dzisiaj zmierzyłem ciśnienie paliwa 2,5 bara, po ściągnięciu podciśnienia 3 bary- tylko że strasznie szybko zchodzi do zera prawie
Ja tez u siebie miałem okolo 2,5 atmosfery jak miałem pompke uszkodzoną tylko że ja mam inny silnik to niewiem ile powinno byc u ciebie. Sprubój jeszcze przeczyścić kosz w którym znajduje się pompka paliwowa.



Awatar użytkownika
omlet161
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: pn mar 24, 2008 13:19
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: omlet161 » pt sty 23, 2009 22:47

No możliwe, że nie ma tego wtryskiwacza i u mnie skoro tak bo pewnie gdyby był usuniąty przez kogoś to na vagu by coś pokazało. Czujnik temp. mam podobno dobry, gość u którego podłączałem sie pod kompa powiedział ze wskazuje 93 stopnie. A i jeszcze był błąd czujnika spalania stukowego, ale koleś mi powiedział, że to raczej nie ma wpływu na spalanie tylko na to że będzie zamulony.
andrzej gti pisze:a tez u siebie miałem okolo 2,5 atmosfery jak miałem pompke uszkodzoną tylko że ja mam inny silnik to niewiem ile powinno byc u ciebie. Sprubój jeszcze przeczyścić kosz w którym znajduje się pompka paliwowa.
U mnie powinno być ciśnienie 2,5 bara przy pracującym silniku i po zdjęciu podciśnienia 3 bary - wartości te się zgadzają tylko, że po wyłączeniu silnika cisnienie przez ok 10 min powinno sie utrzymawac na poziomie 2 barów a u mnie strasznie szybko maleje(węże mam szczelne)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 335 gości