[mk IV] Brak spalania chwilowego - AJM 115km

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Jonas
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: śr sie 29, 2007 23:08
Lokalizacja: z domu

[mk IV] Brak spalania chwilowego - AJM 115km

Post autor: Jonas » pt sty 23, 2009 18:23

Otóż szukałem na forum o tych inspekcjach olejowych. Znalazłem jak to wykasować, ale moje pytanie jest inne. Jak narazie kompuer wskazuje mi komunikat SERVICE IN 1200 km. Czy po 1200 km jezeli wymienie olej itd. i wykasuje inspekcje to czy moge potem samemu jakoś ustawic, zeby komputer spowrotem przypominał o wymianie np. za 20 000km?? Czy niestety z tym trzeba sie udac do serwisu?? A tak korzystając z okazji, chciałem zapytac czy dobrym wyborem bedzie zalanie oleju Motul 5w40 z norma dla pompowtrysków?? Olej do tańszych nie nalezy, więc chciałbym wiedziec czy warto go kupowac.

P.S. Silnik jaki posiadam w moim golfie to AJM 115 KM
Ostatnio zmieniony sob sty 24, 2009 11:06 przez Jonas, łącznie zmieniany 6 razy.



Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: EnJoy » pt sty 23, 2009 19:51

Jonas pisze:Czy po 1200 km jezeli wymienie olej itd. i wykasuje inspekcje to czy moge potem samemu jakoś ustawic, zeby komputer spowrotem przypominał o wymianie np. za 20 000km??
po wykasowaniu serwisu.. komp automatycznie przypomni Ci o kolejnym serwisie za 15 lub 30 tys km (dla LL)
Jonas pisze:A tak korzystając z okazji, chciałem zapytac czy dobrym wyborem bedzie zalanie oleju Motul 5w40 z norma dla pompowtrysków??
najlepszym :bajer:
Ostatnio zmieniony pt sty 23, 2009 19:55 przez EnJoy, łącznie zmieniany 1 raz.



Jonas
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: śr sie 29, 2007 23:08
Lokalizacja: z domu

Post autor: Jonas » pt sty 23, 2009 21:21

EnJoy, Wielkie dzieki. Korzystając z okazji ma jeszcze dwa pytania. Otóż nie dawno dostrzegłem w moim komputerze pokładowym 1/2 FIS powinna byc funkcja pokzywania spalania chwilowego. Juz kilka razy jak oglądałem jakies zdjęcia innych golfów widziałem ze mieli na komputerze np. 1.2 l/h. Ja posiadam funkcje takie jak przebyta droga, czas jazdy, srednia predkosc, srednie spalanie itd. ale nie mam chyba tego chwilowego spalania. Owszem jest jedna taka jedna dziwna funkcja, i zawsze pokazuje tam to samo co w spalaniu srednim, czyli np. 8/100. Tyle, ze oprócz tego nie wyswietla sie nic wiecej, ani l/h ani nic. Wiec po co to? Może mi ktoś to wytłumaczyc??

A drugą sprawa jest to, ze pomimo otwarcia dzrwi, nie wyswietla mi sie kontrolka unformujaca o otwartych drzwiach, zapala sie tylko lapka wew. czy to była jakaś opcja taka kontrolka czy mam coś popsute?? :chytry:



Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: EnJoy » sob sty 24, 2009 01:14

Jonas pisze:yle, ze oprócz tego nie wyswietla sie nic wiecej, ani l/h ani nic.
zależy chyba od rodzaju komputera.. ja w swoim poprzednim MK4 miałem tak, że na jałowych obrotach pokazywało mi spalanie powiedzmy jako 8/100km. A w tym MK4 którego mam teraz, przy bardzo małym poborze paliwa czyli także na biegu jałowym.. spalanie chwilowe ukazuje się w litrach na godzinę L/H
Jonas pisze:czy to była jakaś opcja taka kontrolka czy mam coś popsute?? :chytry:
tak, to zależało od wyposażenia autka ;)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 191 gości