Jak zabezpieczyc zamek przed zamarzaniem, MK3 z centralnym

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Michnik
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 623
Rejestracja: śr paź 20, 2004 20:46
Lokalizacja: Skarżysko
Auto: Golf IV TDI
Silnik: ARL

Jak zabezpieczyc zamek przed zamarzaniem, MK3 z centralnym

Post autor: Michnik » sob gru 10, 2005 02:08

Chodzi mi o profilaktyke, a nie o to , że codziennie rano po mrozie będe musiał używać odmrażacza i innych środków do otwierania drzwi. Czy wyciągać zamek i przesmarować go czymś? Jak tak to czym, żeby było juz na stałe dobrze(a przynajmniej na jedną zimę)? ;)



Awatar użytkownika
Smaczny
Forum Master
Forum Master
Posty: 1007
Rejestracja: czw sty 06, 2005 20:15
Lokalizacja: Koluszki
Kontakt:

Post autor: Smaczny » sob gru 10, 2005 02:50

No tak, wyciągasz klameczkę, czyścisz i... jedni doradzają tak zostawić a drudzy posmarować... ja osobiście w tamtym roku posmarowałem wazeliną techniczną i było cacy :) raz tylko jak padał decz a później to zamarzło to nie chciał mi się kluczyk przekręcić, ale podgrzałem go zapalniczką i juz za pierwszym "dotknięciem" sie otworzył...


FORD
Fix Or Repair Daily

Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » sob gru 10, 2005 02:59

ja zawsze maczam kluczyk w oleju lub psikam ostro wd40 i wkałdam od zamka i wyciagam
i tak kilka razy
i jest looz


Obrazek

Rafaello27
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: sob lis 26, 2005 13:51
Lokalizacja: Rabka Zdrój

Post autor: Rafaello27 » sob gru 10, 2005 08:29

Zawsze na początku sezonu zimowego biorę strzykawkę z igłą i aplikuję do wszystkich zamków olej silnikowy 15W/40 - po 1-2ml do każdego zamka, do klapy bagażnika również.
W drzwiach wstrzykuję również olej do wewnętrznych części klamek.
Cała operacja trwa 3minuty.
Ten sposób nigdy mnie jeszcze nie zawiódł.

A uszczelki w drzwiach smaruję środkiem do konserwacji gum w sprayu - dostępny w sklepach motoryzacyjnych za 7zł (~200ml).
Powodzenia :) :) :)



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » sob gru 10, 2005 13:03

Dokładnie - to nie uszczelki przymarzają tylko wilgoć w zamku blokuje podnoszenie się zapadki(przy otwieraniu) oraz spowalnia jej opadanie przy zamykaniu :panna: . Stąd nie da się otworzyć a czasem zamknąć drzwi :chytry: . Gdyby to był problem tylko gum - zamykanie byłoby bezproblemowe. Mam gumy popsikane silikonowym sprejem :food: i też mam czasem kuku :kac: ... Na wiosnę wszystkie zamki wykręcę, wyszoruję w nafcie, nasmaruję co trzeba :food: i zobaczymy czy to wystarczy żeby się zabezpieczyć przed następną zimą :goof: :foch:

Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

wara99

Post autor: wara99 » sob gru 10, 2005 14:24

przy pierwszym tegorocznym mroziku drzwi od pasazera sie nie chcialy otworzyc -wd 40 -i jak narazie bez problemu



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » sob gru 10, 2005 20:59

Witam co do kwestii zamka : Mój kolega w 3 miał to samo i męczył mnie dłłłługo aż zrobiliśmy.Więc proszę Was zamarza jakaś zapadka w zamku.Jakaś bo niewytłumaczę poprostu trzeba wyjąc zamek ze środka drzwi , pięknie umyć w benzynce potem wysuszyć na kaloryferze i przesmarować tylko tam gdzie trzeba czyli w miejscach ruchomych i współpracujących bezpośrednio ze sobą.Wtedy będzie GIT .Pozdrawiam Co do kwestii wkładki zamka na kluczyk to tylko należy smarować SMAREM czyli wyjąć wkładkę rozebrać na czynniki pierwsze a jest ich dużo potem wyczyścić ze śniedzi i innego syfu a potem na smar wszystko poskładać .Daję gwarancję na parę lat że będzie git.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości